PGE Narodowy w Warszawie

Arena najlepszych wydarzeń

PGE Narodowy w Warszawie to najnowocześniejsza arena wielofunkcyjna i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Został wybudowany na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™. W 2013 roku PGE Narodowy stał się najpopularniejszym miejscem w Polsce, przyciągając 1 milion 300 tys. gości w ciągu 12 miesięcy. Arena jest największym stadionem w Polsce.

Na przestrzeni ośmiu lat PGE Narodowy był areną zmagań piłkarskich, siatkarskich, żużlowych, windsurfingowych, futbolu amerykańskiego i wyścigów samochodowych. Gościł największe światowe gwiazdy - od zespołów Rolling Stones i Metallica po Beyonce. Odbyły się tu najważniejsze międzynarodowe konferencje w tym COP-19, EBOR i Szczyt NATO. To jednocześnie prężnie działające centrum biznesu. W Centrum Konferencyjnym, Biznes Klubie, Galerii czy lożach biznesowych odbywają się setki wydarzeń różnej rangi.

PGE Narodowy przez wielu jest nazywany domem reprezentacji Polski. Drużyna narodowa na stadionie awansowała m.in. na mistrzostwa świata i Europy. PGE Narodowy posiada czwartą kategorię w klasyfikacji UEFA "elite".

PGE Narodowy w liczbach

Na trybunach areny znajduje się 58 tysięcy miejsc dla kibiców, w tym 111 dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji są również 62 loże VIP. Stadion składa się z ośmiu kondygnacji o zróżnicowanej wysokości. Posiada także dwupoziomowy parking podziemny, który może pomieścić 1765 samochodów. Arenę otacza promenada o długości 1 km. Od dnia otwarcia stadion odwiedziło ponad 12 milionów osób.

Powrót