pixel 3D Phoenix i Margforged na DPS FORUM 2019 – drukarki 3D to dzisiaj integralna część parku maszynowego - DPS Software

04 / 10 / 2019

DPS Software

3D Phoenix i Margforged na DPS FORUM 2019 – drukarki 3D to dzisiaj integralna część parku maszynowego

Poznajcie naszego kolejnego prelegenta i wystawcę – 3D PHOENIX. To jedna z czołowych na rynku środkowoeuropejskim firm, oferujących usługi związane z technologią druku 3D oraz dostawca wysokiej jakości drukarek i akcesoriów od najlepszych światowych producentów. O możliwościach i zastosowaniu druku 3D opowiada Rafał Pancewicz, Implementation Manager.

Jesteście jedną z największych firm w branży druku 3D w Polsce. Jak rozpoczęła się Wasza działalność i co wpłynęło na Wasz rozwój?

Rozwój firmy zawdzięczamy pracownikom, którzy bezustannie poszerzają swoją wiedzę i doświadczenie przy pracy z drukiem 3d. To dzięki silnemu i zgranemu zespołowi jesteśmy w stanie pomóc zarówno nowym jak i doświadczonym użytkownikom druku 3d. Oferujemy tylko rozwiązania oparte o sprawdzone technologie, dające najlepszy efekt dla danej aplikacji. Naszym sukcesem jest sukces naszych klientów

Zajmujecie się drukiem 3D elementów związanych z wieloma dziedzinami produkcji. Jakie są najczęstsze realizacje i wykorzystywane technologie?

Od niedawna druk 3D to nie tylko przyspieszenie w tworzeniu prototypów ale też druk w pełni funkcjonalnych rzeczy. Dzięki drukarkom korzystającym z technologii kompozytowych czy druku z metali, jesteśmy w stanie zastępować części wytworzone tradycyjnie na kompozytowe lub hybrydy o niesamowitych parametrach wytrzymałościowych. Dochodzi do tego cały segment lekkich i zoptymalizowanych narzędzi i oprzyrządowań poprawiających wydajność i jakość pracy.

Oprócz przemysłu, druk 3D rozwija się bardzo intensywnie w innych branżach. Spójrzmy na medycynę. Wydruki 3D są nie tylko wykorzystywane do medialnych projektów, takich, jak skomplikowane operacje polegające na odtworzeniu tkanek, ale również na co dzień, np. w gabinetach stomatologicznych, gdzie cyfryzacja to skanery wewnątrzustne i druk uzupełnień, takich jak korony czy mosty, które są wykonywane podczas jednej wizyty.

Z jakich narządzi SOLIDWORKS korzystacie i w jaki sposób usprawniają Waszą pracę?

Przez większość czasu przy projektowaniu korzystamy ze standardowych narzędzi modelowania bryłowego dostępnych w programie. Wykorzystujemy program również do wykonywania pomiarów w plikach STL oraz czasami do “łatania” uszkodzonych modeli powierzchniowych. Często wspomagamy się narzędziami do projektowania form. Narzędzia te służą Nam głównie do analizy pochylenia ścian, żeby zminimalizować ilość podpór w wydrukach, ale również do przygotowywania samych form do późniejszych odlewów.

Czasami dostajemy od klientów pliki w formacie STL, które musimy zmodyfikować i korzystamy wtedy m.in z narzędzia importowania plików STL do brył. Korzystaliśmy również z nakładki “Geomagic for SOLIDWORKS” wspomagając się nią przy wstecznej inżynierii. Dostając od klientów pliki w formacie STEP lub w formacie SLDPRT, możemy w wygodny sposób przekonwertować je do formatu STL ustawiając wymaganą dokładność siatki trójkątów w pliku docelowym.

W swojej ofercie posiadacie drukarki MARKFORGED, które także są projektowane w SOLIDWORKS. Czym się charakteryzują?

Na pewno przemyślaną i zoptymalizowaną konstrukcją 🙂 – w końcu powstawały dzięki SOLIDWORKS. Siłą Marki jest technologia umożliwiająca wzmacnianie wydruku włóknami ciągłymi. Dzięki niej drukujemy elementy z plastiku mocniejsze od aluminium o niespotykanej jakości powierzchni. Wielką nowością w naszej ofercie jest system do Druku z Metalu – Metal X – pierwszy, gdzie materiał nawinięty jest na szpulę i nakładany warstwowo jak w najbardziej powszechnej technologii druku 3D – FDM.

Drukarkom MARKFORGED będzie można się przyjrzeć na Waszym stoisku w strefie wystawców.

Tak , zapraszamy serdecznie do naszej strefy gdzie będzie można się przekonać jak wytrzymałe są wydruki z kompozytu a także na żywo zobaczyć urządzenia w pracy. Jednocześnie gorąco zachęcam do wypełnienia krótkiej ankiety dzięki której będzie można zamówić bezpłatny wydruk próbny.

O czym opowiecie podczas swojej prelekcji?

Będziemy starali się wyjaśnić, jak ważna jest optymalizacja modeli (dzięki SOLIDWORKS) i dobór odpowiedniej technologii druku 3D w zależności od zastosowania. Pokażemy również, że nie należy ograniczać się do jednej technologii, ponieważ najlepsze efekty są osiągane przy modelach hybrydowych.

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia na DPS FORUM

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami