pixel 5 korzyści z posiadania platformy SOLIDWORKS w firmie K-array - DPS Software

30 / 08 / 2018

DPS Software

5 korzyści z posiadania platformy SOLIDWORKS w firmie K-array

Firma K-array używa rozwiązań SOLIDWORKS do projektowania, symulacji i komunikacji technicznej w celu usprawnienia opracowywania oraz ułatwienia produkcji swoich nowatorskich głośników slim array, które zapewniają niespotykane efekty dźwiękowe na trasach koncertowych, imprezach na żywo, a także w instalacjach nagłośnieniowych i transmisyjnych.

Włoski producent najnowocześniejszych profesjonalnych systemów nagłośnieniowych. Od 1990 roku firma stawia czoła światowym wyzwaniom związanym z nagłośnieniem, wykorzystując swoją wiedzę z zakresu akustyki i nowatorską estetykę projektów. Wielokrotnie nagradzany producent głośników, którego serie produktowe są oparte na technologii slim array, zapewniającej niespotykane efekty dźwiękowe na trasach koncertowych, imprezach na żywo, a także w instalacjach nagłośnieniowych i transmisyjnych.

Asortyment produktów K-array | www.k-array.com

Firma wprowadza innowacje, które pozwalają stawić czoła wyzwaniom związanym z tradycyjnym podejściem do emisji dźwięku na żywo, a mianowicie kosztom mocowania i transportu systemów głośnikowych — wykonanych z drewna i zajmujących dużo miejsca. Sama wielkość i waga konwencjonalnych systemów przetwornikowych generuje koszty i wysoką nieefektywność. Wykorzystanie przez firmę K-array blaszanych komponentów oraz technologii line array zaowocowało powstaniem wysoce efektywnych systemów nagłośnieniowych, które oferują niezrównaną dokładność odwzorowania dźwięku.

Korzyść nr 1 | Lepsza komunikacja z dostawcami i partnerami dzięki SOLIDWORKS 3D

Do 2010 roku projektanci firmy K-array używali narzędzi projektowych AutoCAD 2D® i Rhino 3D® do opracowywania produktów nagłośnieniowych. Jednak problemy związane z interakcją z dostawcami i partnerami — w tym wytwórcami blach — skłoniły kierownictwo do podjęcia próby przestawienia się na jedną platformę projektowania w 3D w celu zaoszczędzenia czasu w poszczególnych cyklach i aby ułatwić wprowadzenie przyszłych innowacji, jak mówi dyrektor ds. inżynierii oraz badań i rozwoju Nicola Pieri.

„Wszyscy nasi partnerzy i dostawcy używają oprogramowania SOLIDWORKS , a bardziej efektywna komunikacja z nimi stała się z czasem koniecznością” — wspomina Pieri. „Zapadła decyzja o postawieniu w całości na platformę SOLIDWORKS przy wszystkich naszych pracach projektowych, nie tylko w celu umożliwienia lepszej współpracy z partnerami, ale także ze względu na to, że oprogramowanie to jest bardzo intuicyjne i stwarza możliwość nabycia dodatkowych zintegrowanych rozwiązań — takich jak oprogramowanie do symulacji czy tworzenia dokumentacji i instrukcji — kiedy tylko będziemy ich potrzebować”.

Firma K-array wdrożyła oprogramowanie projektowe SOLIDWORKS Standard 3D, a później dodała do niego oprogramowanie do analiz SOLIDWORKS Simulation Premium i do komunikacji technicznej SOLIDWORKS Composer, aby poprawić współpracę, usprawnić opracowywanie i ułatwić produkcję.

Korzyść nr 2 | Szybsze projektowanie = krótsze terminy realizacji zleceń

Dzięki przejściu na oprogramowanie SOLIDWORKS frma K-array skróciła zarówno czas cyklu projektowania, jak i wprowadzania produktów na rynek o 20 procent, przyspieszając równocześnie termin realizacji dostaw dla klientów. Ponadto, ponieważ firma i jej partnerzy używają teraz wspólnej platformy projektowej SOLIDWORKS, osiągnięto dodatkowy wzrost produktywności w związku ze zwiększeniem o 30 procent ponownego wykorzystania projektów

Korzyść nr 3 | Eliminowanie błędów i obniżanie kosztów

Firma K-array dokupiła oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation Premium do przeprowadzania analiz naprężeń i ugięć podczas projektowania, co pozwala jej inżynierom rozwiązywać potencjalne problemy jeszcze przed rozpoczęciem produkcji. Uzupełnienie w postaci funkcji do analizy strukturalnej pozwala firmie K-array obliczać odpowiednią grubość i prawidłowy kształt materiału w celu ustalenia współczynnika bezpieczeństwa strukturalnego, potrzebnego do spełnienia wymaganych norm i przepisów dotyczących urządzeń do podnoszenia.

Korzyść nr 4 | Ograniczenie ilości odpadów do minimum

Korzyści uzyskane dzięki przestawieniu się na platformę projektową 3D SOLIDWORKS to nie tylko krótsze cykle projektowania, ale także wyższa jakość i krótszy czas budowania prototypów. Firma K-array wykorzystuje również zaawansowane narzędzia SOLIDWORKS do projektowania arkuszy blachy, które pozwalają obniżyć koszty gospodarki odpadami o 20 procent.

„Oprogramowanie SOLIDWORKS jest dla nas kluczowe podczas procesu uruchamiania produkcji, ponieważ ogranicza do minimum odpady powstające w procesie obróbki, ułatwia planowanie potrzebnych materiałów oraz optymalizowanie wykorzystania materiałów, począwszy od pojedynczych cięć” — podkreśla Pieri „Produkty K-array są wytwarzane przede wszystkim z arkuszy blachy, a nasi projektanci wykorzystują oprogramowanie SOLIDWORKS do ciągłej interakcji z dostawcami, aby jak najlepiej ocenić wykonalność w kontekście produkcji”.

Korzyść nr 5 | Automatyzacja opracowywania dokumentacji projektowej

Wykorzystując oprogramowanie do komunikacji technicznej SOLIDWORKS Composer firma zastąpiła produkty Adobe® (których dawniej używała do tworzenia instrukcji obsługi i dokumentacji produktów), ponieważ stanowi ono pojedyncze, zintegrowane rozwiązanie do generowania potrzebnych grafik, widoków rozstrzelonych i treści projektów bezpośrednio  z danych projektowych SOLIDWORKS.

Podsumowanie

Firma K-array rozwinęła się i osiągnęła status wielokrotnie nagradzanego producenta głośników, którego serie produktowe są oparte na technologii slim array, zapewniającej niespotykane efekty dźwiękowe na trasach koncertowych, imprezach na żywo, a także w instalacjach nagłośnieniowych i transmisyjnych.  Dzisiaj firma ma w ofercie pełen asortyment produktów dopasowany do każdego zastosowania, od dużych estrad po niemal niewidoczne systemy dla teatrów, kościołów i przedsiębiorstw.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami