pixel CNC SLV EDU – frezarka 3 i 5 osiowa dedykowana do kształcenia przyszłych operatorów obrabiarek - DPS Software

05 / 05 / 2019

DPS Software

CNC SLV EDU – frezarka 3 i 5 osiowa dedykowana do kształcenia przyszłych operatorów obrabiarek

Pięcioosiowe frezarki są duże, ciężkie, skomplikowane i przede wszystkim kosztowne. Stanowi to duże wyzwanie dla szkół i uczelni, dla których ważne jest, aby w procesie kształcenia przyszłych inżynierów i operatorów, wykorzystywać nowoczesne narzędzia. Rozwiązaniem jest CNC SLV EDU – kompaktowa obrabiarka opracowana przez SolidVision – czeskiego dystrybutora SOLIDWORKS i członka grupy DPS Software.

Pracownicy firmy od dawna poszukiwali frezarki, dzięki której mogliby prezentować klientom kompletny proces produkcyjny, od etapu projektowania CAD w SOLIDWORKS, programowania obróbki w zintegrowanym SOLIDCAM, aż do wytworzenia części. Niestety, dostępne na rynku obrabiarki były zbyt duże, głośne i ciężkie, aby zainstalować je w biurze, czy na targach.

Postanowili więc wykorzystać wysokie kompetencje oraz doświadczenie swoich pracowników. Od podstaw zaprojektowali i zbudowali własną maszynę CNC, która spełniła postawione przed nią wymagania.

Frezarka miała być kompaktowa, lekka, uniwersalna, a koszty jej eksploatacji powinny być niskie. Jak zaznacza Filip Horák, konstruktor obrabiarki, wszystkie cele udało się osiągnąć. „SLV EDU to idealna frezarka CNC dla szkół i uniwersytetów.

Chociaż jest dość mała i waży zaledwie 250 kg, posiada duży obszar roboczy. Pasuje do typowych otworów drzwiowych o szerokości 90 cm, może być podłączona do zasilania 230 V i umieszczona na drewnianej podłodze. Jest wykonana z wysokiej jakości części, a jej konstrukcja pozwala uczniom na obserwację obróbki.” Występuje w dwóch wersjach – trzyosiowej i pięcioosiowej.

Kolejne zalety to łatwość obsługi i konserwacji urządzenia, konkurencyjna cena zakupu i eksploatacji oraz dołączone wyposażenie pozwalające na szybkie wdrożenie i uruchomienie obrabiarki.

Główne dane techniczne Frezarki CNC SLV EDU:

 • Maksymalne przemieszczenie w osiach: X 365 mm, Y 400 mm, Z 185 mm
 • Rozmiar stołu roboczego : 477 x 400 [mm]
 • Prędkość obrotowa wrzeciona: 24 000 obr/ min
 • Magazyn narzędzi: 9 szt.
 • Maksymalna prędkość posuwu: 20 000 mm/min
 • Skrawane materiały: stopy aluminium, metale nieżelazne, drewno, tworzywa
 • Wymiary (wysokość, szerokość, głębokość): 2000 x 770x 940 [mm]
 • Waga: 250kg
 • Zasilanie: 230 V
 • Pozostałe parametry
dps-Frezarki-CNC-SLV-EDU

CNC SLV EDU idealna frezarka do edukacji przyszłych operatorów CNC

Połączenie SOLIDWORKS, SOLIDCAM i frezarki CNC SLV EDU stanowi kompletne rozwiązanie dla edukacji, dzięki któremu przyszli inżynierowie i operatorzy obrabiarek mogą być kształceni z wykorzystaniem najnowszych narzędzi CAD/CAM/CAE i zdobywać praktyczną wiedzę.

W pakiecie szkoły otrzymują domowe licencje oprogramowania, co pozwala na ćwiczenie zdobytych umiejętności oraz rozwijanie własnych pomysłów przez uczniów.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami