pixel Co to jest oprogramowanie PLM? Platforma 3DEXPERIENCE

17 / 10 / 2023

SEO FEB

Co to jest oprogramowanie PLM?

Tworzenie nowych produktów wymaga ogromnego zaangażowania, wysokiej klasy oprogramowania, czasu oraz zaawansowanych umiejętności technicznych. W tym przypadku ciekawym wyborem okaże się oprogramowanie PLM, dzięki któremu można skrócić czas realizacji projektu produkcyjnego oraz doprowadzić do tego, że cała procedura zakończy się pożądanym rezultatem. Jak działa takie oprogramowanie oraz z jakiego produktu powinni korzystać przedstawiciele branży produkcyjnej?

Oprogramowanie PLM - czym tak właściwie jest? Podstawowe informacje

Oprogramowanie PLM to nic innego jak platforma kompleksowego zarządzania cyklem życia produktu. W przypadku platformy 3DEXPERIENCE praca opiera się na korzystaniu z nowoczesnych technologii, rozwiązań chmurowych oraz narzędzi, dzięki którym można kontrolować:

 • koncepcję powstawania nowego produktu,
 • rozwój produktu,
 • obsługę produktu,
 • zakończenie cyklu życia produktu.

Jak widać oprogramowanie pozwala na bezpieczne i swobodne sterowanie całym cyklem życia produktu, od samego początku, aż do jego zakończenia. To bardzo duże udogodnienie zwłaszcza dla średnich, rozwijających się i większych zakładów produkcyjnych, które cały czas chcą utrzymywać przewagę nad konkurencją i wypuszczać na rynek nowe produkty. Omawiane oprogramowanie umożliwia m.in. udostępnianie danych na przestrzeni całego łańcucha tworzenia produktu oraz wydajne i ekonomiczne zarządzanie procesem produkcji. 

Po jakie rozwiązania sięgnąć przy tworzeniu nowych produktów? Przede wszystkim 3DEXPERIENCE!

Zwolennicy oprogramowania PLM powinni zastanowić się nad tym, po jaki konkretnie program warto sięgnąć przy tworzeniu nowych produktów, tak aby zarządzanie nimi było dużo prostsze i łatwiejsze, a cały proces przebiegł po myśli właściciela zakładu produkcyjnego. Doskonałym przykładem jest platforma 3DEXPERIENCE, która:

 • jest zintegrowanym systemem zaawansowanych rozwiązań chmurowych dla firm produkcyjnych,
 • wspomaga tworzenie nowych produktów,
 • rozwija prowadzony biznes,
 • jest zestawem narzędzi, do których użytkownicy mają swobodny dostęp o dowolnej porze – z narzędzi można korzystać poprzez zwykłą przeglądarkę internetową.

Wspomniany wyżej system zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających producentów, a to głównie dlatego, że charakteryzuje się modułową budową i elastycznością licencji. Rozwiązania chmurowe mogą być bezproblemowo rozbudowywane i dopasowywane do potrzeb kolejnych użytkowników. 3DEXPERIENCE to gwarancja bezpieczeństwa danych i wykorzystania najnowocześniejszych technologii.

Czego konkretnie można oczekiwać od platformy 3DEXPERIENCE? Największe korzyści

Platforma 3DEXPERIENCE cieszy się coraz większą popularnością, m.in. z tego powodu, że ułatwia współpracę w całej firmie, maksymalnie skraca czas produkcji czy też pozwala na modelowanie, symulację i błyskawiczną wymianę informacji. Platforma okaże się niezwykłym wsparciem na wielu etapach produkcyjnych, a dodatkowo:

 • umożliwi przeprowadzenie przemyślanych działań marketingowych,
 • wesprze proces sprzedażowy,
 • przyda się przy realizowaniu analiz inżynierskich i automatyzacji procesu wytwarzania produktów,
 • umożliwi projektowanie 3D CAD.

Wszystkie te zalety sprawiają, że oprogramowanie zyskuje uznanie w oczach najbardziej doświadczonych inżynierów oraz przedstawicieli branży produkcyjnej. 3DEXPERIENCE dysponuje również pulpitami nawigacyjnymi, które są tworzone w taki sposób, aby bez większych trudności dostosować środowisko pracy do własnych preferencji. Przepływ wszelkich informacji ma miejsce w chmurze (ograniczenie kosztów związanych z utrzymaniem struktury IT), a użytkownicy mogą się skupić wyłącznie na swoich zadaniach, wymieniając się istotnymi danymi i nadzorując kluczowe etapy powstawania nowych produktów. Godne podkreślenia jest to, że program jest automatycznie aktualizowany, dlatego też osoby, które będą z niego korzystać zawsze mają pewność, iż korzystają z najnowszej wersji platformy. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami