pixel Czego dowiedzieliśmy się podczas drugiego dnia konferencji SOLIDWORKS World 2018? - DPS Software

07 / 02 / 2018

DPS Software

Czego dowiedzieliśmy się podczas drugiego dnia konferencji SOLIDWORKS World 2018?

W Los Angeles trwa największa na świecie konferencja SOLIDWORKS. Do jutra uczestnicy z całego świata mają szansę brać udział w inspirujących wystąpieniach i prezentacjach innowacyjnych produktów. Przeczytajcie, o czym prelegenci mówili podczas drugiego dnia SOLIDWORKS World 2018.

SOLIDWORKS for Entrepreneurs

Nowe startupy są bardzo ważne dla SOLIDWORKS. Przez ostatnie dwa lata program SOLIDWORKS Entrepreneur stwarzał możliwość inwestowania w nowe firmy poprzez darmowe oprogramowanie i mentoring. Boom Supersonic , firma z branży lotniczej, która pracuje nad komercyjnie opłacalnym samolotem naddźwiękowym, jest jednym z uczestników programu dla przedsiębiorców.

Mike Jagemann, szef produkcji XB-1, Boom Supersonic, poznał SOLIDWORKS na studiach w ramach konkurencyjnego zespołu lotniczego. Jest to ważne, ponieważ edukacja ma kluczowe znaczenie dla rozwoju nowej generacji inżynierów. Mike wyjaśnił, że Boom używa SOLIDWORKS do projektowania całego samolotu – nie tylko kawałków kadłuba czy wnętrza, wykorzystując do tego CAD, PDM, CAE i AR/VR.

Wspomniano również o Fab Labach czyli miejscach gdzie można skorzystać z narzędzi do projektowania i wytwarzania by móc urzeczywistnić swoje pomysły. Obecnie na całym świecie istnieje 1200 takich miejsc.

Ogromna rola edukacji w dążeniu do zostania inżynierem

Dyrektor ds. Edukacji Marie Planchard opowiadała, jak ważna jest rola nauczyciela, który na zajęciach inspiruje młodych, przyszłych konstruktorów do zdobywania wiedzy i umiejętności. SOLIDWORKS wspomaga nauczycieli i przyszłych inżynierów w tworzeniu realnych projektów takich jak SAE, AUVSI, First Robotics czy Formuła Student. Marie wyjaśnia, że “nauczyciele SOLIDWORKS inspirują społeczność zarówno w klasie, jak i poza nią, czyniąc to, co niemożliwe, możliwym”. 

Kyoungchul Kong, CEO, SG Robotics i profesor na Uniwersytecie Sogang, jest jednym z takich nauczycieli. SG Robotics zajmuje się budową zasilanych szkieletów zewnętrznych, aby pomóc osobom niepełnosprawnym lub ograniczonej mobilności w ponownym poruszaniu się. Wszystko miało swój początek kilka lat temu, kiedy przyjaciel profesora po wypadku został sparaliżowany. Kyoungchul Kong do swoich uczniów powiedział “zróbmy coś z tym, pomóżmy osobom niepełnosprawnym ponownie stanąć na nogi”. 

Społeczność internetowa MySolidWorks

Ponad milion użytkowników platformy MySolidWorks korzysta z bazy wiedzy, ogląda szkolenia, dzieli się swoimi projektami, inspiruje do tworzenia nowych lepszych projektów. Podczas drugiego dnia SOLIDWORKS ogłosił zmiany w usłudze Model CAD czyli nowy sposób na dzielenie się swoim umiejętnościami i projektami.

Więcej informacji o SOLIDWOKRS Marketplace Make i Marketplace Part Supply

Marketplace Make to bezproblemowy sposób tworzenia części i współpracy z wiodącymi producentami na całym świecie we wszystkich procesach produkcyjnych: drukowanie 3D, obróbka CNC, formowanie wtryskowe, arkusz blachy i wiele innych. Marketplace Part Supply to z kolei kompleksowa i internetowa usługa katalogowania komponentów 3D cad, ktalog dostępny online, również z  poziomu interfejsu SOLIDWORKS. Marketplace to kierunek w stronę łączenia działów projektowych z firmami produkcyjnymi, które będą w stanie wyprodukować ich projekty.

Obszary, które kreują przyszłość: VR / AR, druk 3D i IoT

Firma Meta skraca proces przeniesienia modelu CAD do środowiska AR / VR. Dzięki nowym funkcjom można wykorzystać modelu CAD bezpośrednio w wirtualnej rzeczywistości. CEO i założyciel firmy Meta Meron Gribetz zaprezentował na żywo pokaz demo. Meron wykorzystał CAD model motocykla, przeprowadził przegląd projektu, zmieniał kolory malowania, przeglądał części motocykla w widoku rozstrzelonym i umieścił pełnowymiarowy motocykl na scenie.

Druk 3D to kolejny obszar na którym koncertuje się SOLIDWORKS wraz z partnerami 3D Systems, Desktop Metal i Nano Dimension. Przy współpracy z 3D Systems powstała aplikacja 3DExpert for SOLIDWORKS. Narzędzie ułatwi projektowanie i optymalizację modeli drukowanych w 3D oraz zapewni możliwość łatwego przygotowania projektów do drukowania 3D.

Nano Dimension’s 3D Printer umożliwa druk elektroniki. Oprogramowanie SOLIDWORKS jest teraz zintegrowane z drukarką 3D Nano Dimension , dzięki czemu można bezpośrednio projektować i drukować elektronikę 3D.

Internet Rzeczy (IoT), a dokładniej “danych”, to koncepcja w której przedmioty, maszyny mogą gromadzić i wymieniać pośrednio lub bezpośrednio dane za pośrednictwem instalacji elektrycznej lub sieci komputerowej. IoT zapewnia nowe możliwości biznesowe, ale także jednak przynosi nowe wyzwania. SOLIDWORKS ogłosił współpracę z firmą Seebo, dostawcą platformy, której celem jest zbieranie danych, poddanie ich analityce i wykorzystanie w celu osiągnięcia celów biznesowych. 

Użytkownicy subskrypcji SOLIDWORKS mają dostęp do dodatkowych narzędzi za darmo takich jak SOLIDWORKS Visualize czy SOLIDWORKS CAM. Teraz otrzymają również najnowocześniejsze funkcje AR/VR, druk 3D oraz IoT dzięki nawiązaniu współpracy z nowymi partnerami.

Zaprezentowane nowości SOLIDWORKS 2019

 • 3D Texturize Body – wykorzystanie mapowania do stworzenia obiektu bryłowego STL
 • Partial Chamfer / Fillet – możemy wykonać fazkę i sterować początkiem i końcem
 • Gesture Sketch Splines – konwertowanie odręcznego szkicu do splajnów
 • Gesture Sketch Slots – konwertowanie odręcznego szkicu na szczelinę
 • 3D Markups – możliwość wstawiania odręcznych notatek np. wykorzystując rysik lub ekran dotykowy
 • Microsoft Surface Dial – wsparcie dla narzędzi Microsoft Surface, przybliżanie, oddalanie, obracanie, funkcjonalność podobna do manipulatora 3D
 • Virtual Reality (VR) Support – wsparcie VR dla SOLIDWORKS

Zaangażowanie to klucz do tworzenia niepowtarzalnych produktów – inspirująca prezentacja na koniec

Drugi dzień konferencji zamknął porywającą prezentacją Brent Bushnell, CEO firmy inżyniersko-rozrywkowej Two Bit Circus. Przekaz Bushnella Brenta był prosty: zaangażowanie jest kluczem do kreatywnego projektowania. Nie ma lepszego doświadczenia niż prawdziwe życie, a wszyscy członkowie społeczności SOLIDWORKS dysponują narzędziami i umiejętnościami potrzebnymi do stworzenia czegoś innowacyjnego i niezapomnianego.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami