pixel Dlaczego otwierające okno w SOLIDWORKS się nie pojawia? - DPS Software

14 / 07 / 2023

Sebastian Wikarjusz

Dlaczego otwierające okno w SOLIDWORKS się nie pojawia?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się podczas pracy w SOLIDWORKS, że okno, które powinno się pojawić na ekranie po prostu się nie wyświetla? Czy wyrywałeś/aś sobie wtedy włosy z głowy, ponieważ Twoja praca stała wtedy w miejscu? Ja owszem i dlatego napisałem ten artykuł, abyś mógł/mogła szybko zweryfikować jaka jest tego przyczyna i kontynuować swoje projektowanie.

Co więc można zrobić, aby rozwiązać problemy z oknami dialogowymi SOLIDWORKS poza ekranem? Istnieje kilka różnych opcji; pamiętaj, że nie wszystkie sugestie rozwiążą problem, ale zostaną wymienione w kolejności trudności, zaczynając od najprostszej poprawki.

ROZWIĄZANIE 1. Klawisz Windows + klawisze strzałek

Przytrzymując klawisz Windows, spróbuj wciskać klawisze strzałek w różne strony. W ten sposób będziesz przesuwać aktywne okno kolejno z lewej strony, na środek do prawej strony danego ekranu. Na przykład, jeśli miałeś dodatkowy zewnętrzny monitor po lewej stronie od swojego głównego pulpitu, przytrzymaj klawisz Windows i naciśnij kilka razy klawisz strzałki w prawo, aby spróbować przesunąć okno dialogowe w prawo na główny pulpit.

Skrót klawiszowy Windows oraz strzałki

ROZWIĄZANIE 2. Klawisz F11

Wciśnij klawicz F11, aby ustawić aktywne okno (SOLIDWORKS) do trybu pełnoekranowego.
W zależności od rodzaju klawiatury, może się okazać, że musisz dodatkowo przed F11 trzymać wciśnięty przycisk funkcyjny (Fn).

Klawisz f11

ROZWIĄZANIE 3. Alt + spacja

Możliwe, że okno jest przesunięte poza obszar monitora i nie widzimy go nigdzie. Mając aktywne okno SOLIDWORKS wciśnij kombinację klawiszy lewy Alt i Spacja, a następnie wybierz Maksymalizuj.

Kombinacja alt oraz spacja

ROZWIĄZANIE 4. Zmień rozdzielczość wyświetlania

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierz Ustawienia ekranu. Wypróbuj kilka różnych wartości rozdzielczości ekranu i sprawdź czy poszukiwane okno się pojawiło.

Ustawienia ekranu - rozdzielczość

ROZWIĄZANIE 5. Odłącz zewnętrzne wyświetlacze

Jeśli korzystasz z wielu zewnętrznych monitorów lub rzutnika, odłączaj je pojedynczo. Może to wymusić wyświetlanie okien dialogowych, które mogą być „zamrożone” poza ekranem, na podłączonych ekranach. W drugą stronę również – jeśli nie korzystasz nacodzień z dodatkowych ekranów, dla diagnostyki podłącz na próbę jakiś wyświetlacz i sprawdź co się na nim pojawia, ew. powtórz kroki w Rozwiązaniach 1-2. Jeśli korzystasz z laptopa podłączonego do stacji dokującej, spróbuj go odpiąć.

ROZWIĄZANIE 6. Opcje wyświetlania na innym ekranie

Przytrzymaj klawisz Windows i wybierz P, w przypadku laptopa wybierz tylko ekran komputera. Tutaj również możesz spróbować zmieniać po kolei opcje – kiedyś miałem taki problem korzystając tylko z ekranu laptopa i ku mojemu zdziwieniu, po przejściu na Duplikuj, a następnie powrót do Tylko ekran komputera spowodowało pojawianie się zagubionego okna dialogowego.

Opcje wyświetlania na innym ekranie

ROZWIĄZANIE 7. Zresetuj klucze rejestru okna dialogowego SOLIDWORKS

 • Upewnij się, że SOLIDWORKS jest zamknięty, w razie potrzeby zakończ zadanie w Menedżerze zadań
 • Uruchom wyszukiwanie systemu Windows – wybierz klawisz Start w lewym dolnym rogi i zacznij pisać. Dla „regedit”, może pojawić się „regedit.exe” lub „Edytor rejestru” – uruchom jeden z nich prawym przyciskiem myszy i Uruchom jako administrator.
 • Podążaj poniższą ścieżką i znajdź ten klucz:
  HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\SolidWorks\SOLIDWORKS\User Interface\Dialogs
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Dialogs i wybierz Zmień nazwę
 • Dodaj dopisek „_old” na końcu nazwy i wybierz Enter. Nazwa powinna teraz brzmieć „Dialogs_old”
 • Uruchom SOLIDWORKS i ponownie przetestuj problem. (Ponowne uruchomienie programu spowoduje ponowne utworzenie folderu Dialogs).

ROZWIĄZANIE 8. Nowe konto użytkownika

Utwórz nowe konto użytkownika na komputerze (nie kopię) i przetestuj wyświetlanie okien na tym użytkowniku.

ROZWIĄZANIE 9. Kompletna reinstalacja oprogramowania SOLIDWORKS

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami