pixel Dlaczego renderowanie 3D jest ważne podczas projektowania mebli? Omówienie procesu wizualizacji projektów 3D - DPS Software

27 / 06 / 2022

DPS Software

Dlaczego renderowanie 3D jest ważne podczas projektowania mebli? Omówienie procesu wizualizacji projektów 3D

Korzystasz z oprogramowania typu CAD do realizacji profesjonalnych projektów? Masz kontakt potencjalnymi lub obecnymi klientami? Chcesz komercyjnie zwiększyć wartość swoich projektów? Ta publikacja została stworzona z myślą o Tobie

Czym jest renderowanie 3D?

Renderowanie 3D to proces tworzenia rzeczywistych wizualizacji o jakości zdjęć fotograficznych przy pomocy zaawansowanych narzędzi do renderingu modeli trójwymiarowych. Renderowanie urzeczywistnia projekty za pomocą realistycznych obrazów, uwzględniających wiele właściwości: wyglądy, perspektywiczność, określone oświetlenie, tekstury, ustawienie w przestrzeni, efekty ruchu itp. Pozwala przekształcić dane techniczne projektu w formę wizualną, która jest realistyczna i tym samym przyjemna dla oka.

Dlaczego warto korzystać wizualizacji?

O potrzebie stosowania programów wizualizacyjnych świadczy ich mnogość i tempo rozwoju. Korzystając z dostępnych narzędzi możemy osiągać wizualizacje niemal tak realistyczne jak rzeczywiste zdjęcia produktu. W odbiorze większości konsumentów mogą być one nie do rozróżnienia. Jest to doskonały sposób na rozwój marketingu bez konieczności produkowania a następnie zamawiania kosztownych sesji fotograficznych. Renderowanie może być w formie statycznego ujęcia, ale także wirtualnej przestrzeni VR czy zaanimowanego filmu. Przydatne okazać się może wewnątrz firmy oraz w kontaktach z klientami.

1. Wewnątrz firmy

Renderowanie idealnie wpisuje się w proces projektowania CAD. Nie dla wszystkich wyniki prezentowane w programach inżynierskich oraz związane z tym dane techniczne są zrozumiałe i przejrzyste. Kiedy rendery (gotowe animacje) posiadają wszystkie działy firmy, (takie jak biuro projektowe, dział marketingu, dział handlowy, wsparcie techniczne, szkolenia itp.) zwiększa się wydajność organizacji, a poszczególni pracownicy mogą wykorzystać je zgodnie ze swoimi potrzebami.

2. W kontaktach z klientami

Prezentacja projektu jest ważnym etapem, ponieważ klienci nie zawsze są inżynierami lub projektantami. Muszą zrozumieć, co zamawiają. Bez wizualizacji niektóre projekty techniczne pozostają zbyt niezrozumiałe, aby można je było poprawnie zinterpretować i docenić w ich prawdziwej wartości. Rendering 3D ma zatem ogromny potencjał komercyjny dla firm korzystających z projektowania.

Wizualizacja produktu potrafi “oczarować” obecnych i potencjalnych klientów, ponieważ daje precyzyjne wyobrażenie o projekcie w jego finalnym środowisku. Dużo łatwiej postrzega się rozmiary i kubaturę przestrzeni oraz kombinacje materiałów i kolorów. Zwiększa to zatem szanse na zrealizowanie projektu, ponieważ reprezentuje go w całości. Renderowanie jest więc niezaprzeczalnym atutem.

Jakie oprogramowanie wybrać do wizualizacji projektów ze SWOOD Design?

Po zakończonym procesie projektowania CAD 3D w SWOOD Design, można przystąpić do wyeksportowania projektu do dedykowanego programu do wizualizacji. Rozwiązania SWOOD są zintegrowane z oprogramowaniem SOLIDWORKS, rozwiązaniem CAD firmy Dassault Systèmes. Rozwiązaniem do wizualizacji zintegrowanym ze środowiskiem SOLIDWORKS jest SOLIDWORKS Visualize.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami