pixel DPS Software częścią największego partnera oprogramowania SOLIDWORKS w Europie Środkowo-Wschodniej - DPS Software

09 / 03 / 2020

DPS Software

DPS Software częścią największego partnera oprogramowania SOLIDWORKS w Europie Środkowo-Wschodniej

DPS Software Sp. z o.o. oraz DPS Systems Sp. z o.o., wchodzące w skład międzynarodowej Grupy DPS, w najbliższym czasie w całości przejdą pod zarządzanie jednego z dotychczasowych współudziałowców Grupy DPS, dr Thomasa Rubbe, kierującego spółką NTR. Wynika to m.in. z decyzji prezesa Grupy DPS Manfreda Graviusa o przejściu na emeryturę. Planowana zmiana właściciela DPS Software oraz DPS Systems to w istocie kolejny, milowy krok w rozwoju spółek, ale także rynku oprogramowania projektowego w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa NTR, częścią której stanie się DPS Software i DPS Systems, będzie największym resellerem oprogramowania SOLIDWORKS, SolidCAM i SWOOD w tej części Europy, a także największym partnerem Sage w Europie.

W ciągu 23 lat Grupa DPS stała się ważnym podmiotem na europejskim rynku oprogramowania inżynierskiego marek takich jak SOLIDWORKS, SolidCAM, Alphacam, SWOOD, DraftSight oraz największym partnerem rozwiązań biznesowych Sage w Europie. Początkowo swoje produkty i usługi spółka rozwijała z myślą o kliencie niemieckim; dzięki zdobytemu doświadczeniu mogła rozszerzyć działalność o kolejne rynki. Dziś grupa obecna jest w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, a także w Polsce i Czechach, zatrudniając łącznie ponad 600 pracowników i obsługując ponad 11 000 klientów.

W związku z decyzją Manfreda Graviusa o przejściu na planowaną emeryturę, część niemieckich spółek należących do Grupy DPS zostanie przejęta przez Bechtle, wiodącą firmę IT-E-Commerce w Europie, a część – w tym polskie i czeskie spółki – będzie zarządzana przez dotychczasowego współwłaściciela Grupy DPS, dr Thomasa Rubbe, właściciela spółki NTR.

NTR będzie kontynuować działania mające na celu dalszy dynamiczny rozwój biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzisiaj jesteśmy największym resellerem oprogramowania SOLIDWORKS, SolidCAM i SWOOD w tej części Europy – zamierzamy utrzymać pozycję lidera, konsekwentnie realizując przyjętą strategię wzrostu – komentuje dr Thomas Rubbe i dodaje – NTR przejmie również w całości biznes ERP/CRM, dotychczas rozwijany przez Grupę DPS, pozostając największym partnerem Sage w Europie.

Grupa NTR będzie zatem obecna na pięciu europejskich rynkach z perspektywą dalszej ekspansji. Warto podkreślić, że wkład dr Rubbe w rozwój Grupy DPS jest znamienny – jako prekursor strategii dywersyfikacji Grupy DPS przyczynił się do jej międzynarodowego rozwoju. Kontynuacja tych działań obejmie przejmowane spółki i rynki, co przełoży się m.in. na zakres oferowanych produktów i usług oraz zwiększenie ich komplementarności.

Bechtle oraz NTR będą ze sobą ściśle współpracować, a biorąc pod uwagę portfolio Bechtle, partnerstwo to będzie nawet szersze niż dotychczas w ramach Grupy DPS Software. Przepływ wiedzy i wymiana doświadczeń pozwolą jeszcze lepiej i pełniej wspierać klientów, tym samym korzyści wynikające z przynależności do międzynarodowej grupy poszerzą się.

Naszym celem jest kompleksowa współpraca z klientami. Dołączenie do Grupy DPS w 2012 roku pozwoliło nam poszerzyć spektrum wsparcia o dodatkowe rynki, z czego korzystali i co docenili nasi klienci. Gwarancja współpracy pomiędzy spółkami Bechtle i NTR sprzyjać będzie nie tylko współpracy w ramach spółek tworzących Grupę DPS Software, ale i innymi podmiotami należącymi do Bechtle – podkreśla Paweł Dziadosz, dyrektor zarządzający polskiej spółki.

Co istotne – DPS Software oraz DPS Systems w dalszym ciągu będą działać pod swoimi brandami, które są synonimem wysokiej jakości oferowanych usług oraz szerokiego i dostępnego wsparcia technicznegoDPS Software jest liderem na polskim rynku oprogramowania projektowego niezmiennie od 23 lat – celem jest utrzymanie tej pozycji, a planowane zmiany z pewnością pozytywnie przełożą się na jego realizację.

Aktualnie transakcja przejęcia spółek z Grupy DPS Software analizowana jest przez niemiecki urząd antymonopolowy i jeśli zostanie zaaprobowana, przejęcie będzie sfinalizowane.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami