pixel DraftSight Enterprise w firmie Young Industries – idealny do zadań z danymi 2D CAD - DPS Software

02 / 07 / 2019

DPS Software

DraftSight Enterprise w firmie Young Industries – idealny do zadań z danymi 2D CAD

Young Industries używa oprogramowania DraftSight Enterprise do zadań związanych z projektowaniem 2D podczas opracowywania niestandardowych systemów transportu materiałów sypkich, w tym modyfikacji starszych rysunków, tworzenia prostych układów lub szkiców oraz opracowywania schematów P&ID (schematów orurowania i oprzyrządowania).

Firma wcześnie zaczęła używać systemów 3D do projektowania produktów dostosowanych do potrzeb klientów. Oprogramowanie SOLIDWORKS 3D – SOLIDWORKS Professional do projektowania, SOLIDWORKS Simulation Professional do analiz i SOLIDWORKS PDM Professional do zarządzania danymi produktu – używa już od 20 lat. Chociaż większość prac projektowych i inżynieryjnych Young Industries wykonywana jest w 3D przy użyciu oprogramowania SOLIDWORKS, w tym wszystkie nowe projekty, to jednak firma wciąż ma potrzeby, które lepiej rozwiązuje się za pomocą narzędzi 2D CAD i tu wykorzystywany jest DraftSight Enterprise.

– Istnieją pewne zadania – modyfikowanie starszych rysunków, tworzenie prostych układów lub szkiców lub opracowywanie P&ID. W ich przypadku szybsze i łatwiejsze jest użycie 2D – wyjaśnia inżynier Ryan Vandine.

 

Wybór padł na DraftSight Enterprise od Dassault Systemes

Po przeanalizowaniu dostępnych pakietów do projektowania 2D firma Young Industries nabyła rozwiązanie do projektowania 2D DraftSight Enterprise firmy Dassault Systemes. Firma wybrała DraftSight Enterprise, ponieważ jest łatwiejszy w utrzymaniu i obsłudze, zawiera funkcje potrzebne firmie, ma licencjonowanie sieciowe i jest tańszy i najbardziej kompatybilny z używanym już środowiskiem projektowym SOLIDWORKS.

– DraftSight zapewnia większą elastyczność w licencjonowaniu i bezpośrednio integruje się z naszym systemem zarządzania danymi produktu SOLIDWORKS PDM Professional – mówi Thompson.

Wykorzystanie oprogramowania 2D w odpowiednich zadaniach oszczędza czas

Wdrażając DraftSight Enterprise, Young Industries dostarcza swoim inżynierom najbardziej odpowiednie rozwiązania do konkretnych zadań. Chociaż wszystkie wielkoformatowe systemy transportu materiałów projektowane przez firmę są wykonywane w SOLIDWORKS, istnieją inne zadania, dla których preferowane jest 2D, takie jak wprowadzanie plików DWG/DXF™ od klientów.

– Tak długo, jak pliki klientów, z którymi mamy do czynienia, nie są 3D, znacznie łatwiej jest z nimi pracować w programie DraftSight – podkreśla Vandine.

Na przykład w projekcie, w którym potrzebujemy jedynie drobnych modyfikacji rysunku, otwieramy plik w DraftSight jako DXF i możemy szybko i łatwo dokonać zmian. Za każdym razem, gdy możemy wyeliminować konwersję z 2D na 3D, oszczędzamy czas i wysiłek. Tam, gdzie to ma sens, chcemy korzystać z DraftSight – dodaje dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Dick Ambs.

Zarządzanie starymi danymi i bibliotekami oraz dostosowywanie ofert

Dzięki DraftSight Enterprise, Young Industries może efektywniej zarządzać swoimi danymi 2D i biblioteką jednostek projektowych 2D, które przyczyniają się do przyspieszenia opracowywania ofert. Oprogramowanie jest w pełni kompatybilne z systemem SOLIDWORKS PDM Professional.

Dzięki DraftSight możemy zarządzać wcześniejszymi projektami i naszą biblioteką symboli P&ID, aby zaoszczędzić czas i wysiłek – mówi Vandine. Krótko mówiąc, DraftSight zwiększa elastyczność pracy z formatami plików 2D, a jednocześnie przyspiesza i ułatwia projektowanie naszych systemów transportu materiałów.

Ponieważ DraftSight jest podobny do AutoCAD®, który zna większość naszych inżynierów, konieczność szkoleń jest mniejsza – mówi Thompson. – Oprogramowanie jest tak intuicyjne, że inżynier może się go nauczyć w dzień lub dwa w porównaniu z kilkutygodniowym szkoleniem. We wszystkich obszarach DraftSight Enterprise jest ogromnym ulepszeniem dla naszej firmy.

Wybrane licencje DraftSight Enterprise 2019 na system Windows możesz kupić w DPS Software

Od wersji 2019 DraftSight jest oferowany bez wersji darmowej do zastosowań komercyjnych dla systemu Microsoft® Windows (x32 i x64). Więcej o licencjach i funkcjonalnościach dowiesz się na stronie produktu DraftSight.

Draftsight® Enterprise Plus

 • Licencja przeznaczona dla dużych firm z wieloma użytkownikami potrzebujących zaawansowanych funkcji oprogramowania 2D i 3D CAD w tym funkcjonalności druku 3D, wycinania laserowego, modelowania 3D, wytwarzania
 • DraftSight Enterprise Plus posiada funkcjonalność DraftSight Enterprise
 • Zawiera wsparcie techniczne oraz licencję sieciową
 • Oprogramowanie sprzedawane jest w rocznej, odnawialnej subskrypcji na 12 miesięcy (699€/rok) lub wieczysta licencja 1196€ plus roczna subskrypcja 499€/rok

699€/rok

KONTAKT

Draftsight® Enterprise

 • Licencja przeznaczona dla dużych firm z wieloma użytkownikami potrzebujących zaawansowanych funkcji oprogramowania 2D CAD w tym interfejsu API oraz integracji z SOLIDWORKS PDM i Electrical, dostępu do platformy 3DExperience
 • Zawiera wsparcie techniczne oraz licencję sieciową
 • Oprogramowanie sprzedawane jest w rocznej, odnawialnej subskrypcji na 12 miesięcy (399€/rok) lub wieczysta licencja 599€ plus roczna subskrypcja 299€/rok

399€/rok

KONTAKT

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami