pixel Duże złożenia i zaawansowane analizy – jakie narzędzia wykorzystać? - DPS Software

Duże złożenia i zaawansowane analizy – jakie narzędzia wykorzystać?

Już od pierwszego etapu prac można duże złożenia symulować w rzeczywistym środowisku i faktycznych warunkach użytkowania w celu zoptymalizowania jego parametrów podczas projektowania. Oprogramowanie CAD/CAE zapewnia wgląd w szczegóły techniczne dotyczące parametrów i jakości produktu oraz umożliwia ograniczenie liczby prototypów, cyklów opracowywania produktu i kosztów testowania, co stymuluje wprowadzanie  innowacyjnych rozwiązań.

Oprogramowanie SOLIDWORKS 3D CAD udostępnia narzędzia podnoszące jakość, zwiększające szybkość i skuteczność tworzenia projektów — zarówno w przypadku przejścia z technologii 2D, jak i doskonalenia pracy nad projektami trójwymiarowymi.

Rozwiązania SOLIDWORKS  Simulation umożliwiają inżynierom produktów ocenę wydajności i projektu produktu oraz uzyskanie odpowiedzi na pytanie „czy można coś poprawić w tym projekcie?”.

Duże złożenia – wykorzystanie danych inżynieryjnych

Jedna z największych północnoamerykańskich firm zajmujących się uzdatnianiem wody, U.S. Water Services, utworzyła własny oddział inżynierii i wyposażenia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczny sprzęt oraz usługi doradcze dotyczące instalacji. U.S. Water wcześniej zmiękczała i uzdatniała wodę za pomocą sprzętu innych producentów. Jednak starszy projektant CAD, Travis Brown, twierdzi, że projektowanie i produkowanie własnego wyposażenia zapewnia firmie większą elastyczność projektową, duże pole do innowacji oraz szersze możliwości wypracowania przychodu.

U.S. Water zdecydowała się na oprogramowanie SOLIDWORKS za względu na funkcje automatycznego tworzenia instalacji rurowych, zintegrowane symulacje projektowe i fotorealistyczne renderowanie ułatwiające projektowanie systemów uzdatniania wody oraz odpowiedniego wyposażenia. Do tego program jest łatwy w obsłudze i można go szybko opanować.

„Rozwiązanie SOLIDWORKS pomaga nam w zautomatyzowaniu procesów rozwojowych” — zauważył Brown. „Na przykład narzędzie SOLIDWORKS Routing pozwoliło nam opracować instalację i elastyczne systemy rurowe, a dzięki utworzonej przez nas bibliotece projektowej obejmującej 5000 części możemy ponownie bez najmniejszego problemu wykorzystywać projekty SOLIDWORKS. Rozwiązanie SOLIDWORKS zapewniło nam elastyczność i dynamikę umożliwiające wydajną i ekonomiczną pracę działu wyposażenia”.

Korzyści wdrożenia oprogramowania SOLIDWORKS:

 • Zredukowanie cyklów projektowych o 75 procent
 • Zwiększenie przychodów z wyposażenia o 80 procent w ciągu zaledwie roku
 • Uruchomienie nowego działu zajmującego się wyposażeniem
 • Wyeliminowanie zależności od produktów konkurencji

Łatwe wykorzystanie istniejących danych projektowych przy tworzeniu nowych projektów

Dostępne w rozwiązaniu SOLIDWORKS narzędzia do wyszukiwania, automatyzacji i konfiguracji pomagają w wykorzystaniu istniejących modeli CAD 3D i rysunków 2D, przyspieszając projektowanie, oszczędzając czas, redukując koszty rozwoju produktów i zwiększając wydajność. Projektanci i inżynierowie mogą szybko znajdować i konfigurować dane projektowe oraz odpowiednią dokumentację, tworząc w ten sposób nowe projekty, skracając czas opracowywania produktów i skupiając się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, zamiast angażować się w obsługę zawiłości systemu CAD.

Zaawansowane analizy – precyzyjne przewidywanie przepływu cieczy lub gazu

SE Corp. specjalizuje się w najwyższej jakości usługach z zakresu konsultacji analitycznych. Jej prestiżowi klienci wymagają używania wydajnych i efektywnych kosztowo narzędzi inżynieryjnych. Jeden z projektów, który firma realizowała dla SAIC, wymagał przeprowadzenia analizy Vehicle Assembly Building (VAB) w Centrum Kosmicznym imienia Kennedy’ego amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Jego celem było dokonanie oceny bezpieczeństwa obiektu oraz procedur ewakuacyjnych obowiązujących w razie zapłonu paliwa rakietowego, jak również określenie, czy w VAB będzie można realizować dalsze projekty.

Założyciel Sean Stapf zdecydował się na rozwiązanie SOLIDWORKS Simulation ze względu na integrację z oprogramowaniem CAD, szerokie możliwości i szybkie solvery. „Oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation Premium i SOLIDWORKS Flow Simulation udostępniło nam narzędzia do analiz strukturalnych, termicznych oraz CFD, których potrzebowaliśmy do przewidzenia, gdzie i kiedy gazy spalinowe będą obecne w dawce śmiercionośnej” — powiedział.

Korzystając z oprogramowania SOLIDWORKS Flow Simulation, Sean Stapf mógł oszacować czas i stopień ekspozycji infrastruktury i pracowników na gorące gazy spalinowe o określonej temperaturze, prędkości, ciśnieniu i skupieniu w razie zapłonu oraz następującego po nim wybuchu. „Mimo iż model i siatka były pokaźne — obejmowały około 200 000 elementów — udało mi się skrócić czas opracowywania rozwiązania” — dodał Sean Stapf.

Korzyści z wdrożenia SOLIDWORKS Flow Simulation:

 • Ukończenie symulacji CFD dotyczących VAB NASA w zaledwie 24 godziny
 • Szybsze opracowanie rozwiązania dzięki zastosowaniu elementów inteligentnych
 • Uzyskanie wyników pomocnych NASA w planowaniu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa
 • Zdobycie nagrody Space Flight Awareness przyznawanej zespołom przez NASA

Oprogramowanie SOLIDWORKS Flow Simulation umożliwia szybkie sprawdzenie, jak będzie wyglądać przepływ cieczy przez daną konstrukcję oraz symulowanie ruchu cieczy, gazu, ciepła i pary przez rury i dysze. W przypadku silników i napędów oprogramowanie pozwala sprawdzić reakcje cieczy — zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, na podstawie tych testów — oraz symulacji ciśnieniowych i termicznych — można udoskonalić projekty, korzystając jednocześnie z analizy CFD.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami