pixel Efektywny i sprawny obieg dokumentów dzięki rozwiązaniom DPS ERP+ - DPS Software

21 / 11 / 2017

DPS Software

Efektywny i sprawny obieg dokumentów dzięki rozwiązaniom DPS ERP+

Jeżeli obieg dokumentów zrealizowany jest w prawidłowy sposób, odpowiednie osoby mają dostęp do niezbędnych dokumentów, pozwalających na realizację procesów handlowych, administracyjnych i projektowych. Zawsze wiadomo która wersja dokumentu jest aktualna i co zostało przedstawione danemu kontrahentowi.

Rozwiązanie DPS ERP+ to nowoczesny i efektywny system obiegu dokumentów stworzony przez programistów DPS Software, który jest w pełni zintegrowany z IMPULS EVO. Od teraz każdy dokument funkcjonujący w Twojej firmie, będzie zarządzany z jednego wspólnego miejsca. Począwszy od działu sekretariatu, poprzez dział handlowy, logistyczny, magazyn, produkcję, R&D i wiele innych, dokumentacja firmowa będzie odpowiednio kompletowana według klienta, zamówienia czy projektu. Pozwoli to usprawnić procesy i zaoszczędzić czas i pieniądze.

Składowe rozwiązania DPS ERP+

Komunikacja z systemem ERP IMPULS EVO odbywa się z obydwu narzędzi:

  • DPS ERP+ Dokumenty
  • DPS ERP+ Projekty

Dodatkowo systemy potrafią współpracować między sobą, tworząc pełne środowisko do zarządzania projektami i danymi w projektach. Istnieje możliwość ujednolicenia bazy użytkowników wszystkich systemów, jednocześnie pozwalając na tworzenie użytkowników unikalnych dla poszczególnych modułów. Dodatkowym modułem jest DPS ERP+ Integracja CAD, jednakże wymaga on do działania ERP+ Dokumenty. Całość oprogramowania funkcjonuje na bazie Microsoft SQL Server, która może być dołączona do pakietu.

DPS ERP+ Dokumenty

Jedną z podstawowych funkcji systemu ERP+ Dokumenty jest zarządzanie plikami. Proponowane rozwiązanie posiada jeden z najprostszych interfejsów użytkownika dostępnych na rynku. Jest wbudowany w Eksplorator Windows i korzysta ze standardowych okien dialogowych systemu „Otwórz” i „Zapisz”.

ERP+ Dokumenty ma możliwość zarządzania dowolnym rodzajem dokumentów oraz automatyczne odczytywanie i budowanie relacji – np. z plików systemów CAD SolidEdge®, SOLIDWORKS® czy Autodesk Inventor®. Dowolne pliki mogą być zachowywane w systemie, wersjonowane i rewizjonowane w bardzo łatwy i intuicyjny sposób. Użytkownicy mogą również tworzyć własne referencje między plikami (np. paczka dokumentów Microsoft Office i PDF, struktura wyrobu złożona z plików DWG® czy systemu elektrycznego) oraz dodawać pliki wirtualne, przydatne w procesie kompletowania pełnego BOM.

Kolejną cechą ERP+ Dokumenty jest możliwość zastosowania numeratorów w połączeniu z unikalnością nazw plików – dzięki temu każdy plik w systemie będzie nazwany inaczej, przez co zarządzanie indeksami będzie łatwiejsze i pozbawione błędów.

DPS ERP+ Integracja CAD

ERP+ Integracja CAD to moduł dodatkowy, rozszerzający funkcjonalność ERP+ Dokumenty, o możliwość importu i eksportu indeksów ERP z dokumentacji CAD funkcjonującej w obrębie ERP+ Dokumenty, a następnie eksportu i aktualizacji BOM (list materiałowych) w systemie ERP, na podstawie list istniejących w ERP+ Dokumenty, pobranych bezpośrednio z systemu CAD.

Rozwiązanie to może działać dla systemów SOLIDWORKS®, Autodesk Inventor® i AutoCAD®, SolidEdge®, Pro/Engineer®, CREO®. Do list materiałowych można dodawać również inne elementy, np. wirtualne lub elementy pochodzące z aplikacji CAD dla elektryków lub elektroników. Celem jest kompletowanie dokumentacji technicznej w systemie ERP+ Dokumenty, odpowiednie powiązanie tej dokumentacji w pełną dokumentację dotyczącą danych produktów, import i eksport indeksów a następnie wyeksportowanie całej listy materiałowej do ERP.

DPS ERP+ Projekty

Moduł ERP+ Projekty jest autorskim narzędziem firmy DPS Software pozwalającym na harmonogramowanie projektów, który jest w pełni zintegrowany z ERP+ Dokumenty oraz IMPULS EVO. Dzięki modułowi jesteśmy w stanie śledzić rzeczywisty postęp prac w projekcie, tworzyć harmonogramy w formie wykresów Gantta, zarządzać dostępnymi zasobami oraz wszystkimi projektami w firmie w jednym narzędziu.

Aplikacja wspomaga cały proces realizacji projektu od pomysłu, poprzez konstrukcję, technologię, produkcję, aż do wycofania wyrobu z produkcji. ERP+ Projekty usprawnia także komunikację pomiędzy równymi działami w firmie zaangażowanymi w pracę nad projektem.

Referencje rozwiązania DPS ERP+

DPS Software dostarczyło dla FEERUM S.A. kompletne rozwiązanie ERP+, które funkcjonuje w obrębie całej firmy. Począwszy od działu sekretariatu, poprzez R&D, technologię i produkcję, skończywszy na zarządzie. Każdy dokument przekazywany drogą elektroniczną, jest tworzony, modyfikowany i wysyłany poprzez ERP+ Dokumenty. Skomplikowane procesy działu R&D, funkcjonują dzięki integracji z systemem CAD, obiegowi dokumentów ERP+ Dokumenty oraz ERP+ Integracja CAD. To ostatnie narzędzie, pozwala przenosić i tworzyć setki indeksów, które dotychczas musiały być wymieniane w nieefektywny ręczny sposób.

Dzięki narzędziom ERP+ dostarczonym w FEERUM S.A., firma potrafi działać szybciej, błyskawicznie dostosowując się do potrzeb rynku i klientów. Zostały wyeliminowane miejsca, gdzie powstawały ryzyka popełnienia błędów w związku z z wymianą dokumentacji papierowej, dodatkowo proces tworzenia list materiałowych w ERP, który dotychczas zajmował od kilku godzin, nawet do kilku dni, obecnie realizowany jest w szybki, automatyczny sposób. Przeczytaj wywiad “Rozmowa z Danielem Januszem oraz Piotrem Wielesikiem o szansach, jakie informatyzacja przyniosła spółce Feerum”

Uzyskaj więcej szczegółów o rozwiązaniu DPS ERP+

Informacje przedstawione powyżej to zaledwie ułamek funkcjonalności DPS ERP+. Jeżeli chciałbyś poznać szczegóły rozwiązania, w tym architekturę, zasady działania i etapy wdrożenia systemu w przedsiębiorstwie, poznać sposoby licencjonowania oraz koszty to skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz. Nasz dział programistów lub handlowy skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszelkie pytania.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami