pixel Jak ograniczyć czas i koszty przygotowywania instrukcji montażu? - DPS Software

06 / 06 / 2016

DPS Software

Jak ograniczyć czas i koszty przygotowywania instrukcji montażu?

Wykorzystaj ilustracje 3D, aby pokazać jak działa Twój produkt – Composer SOLIDWORKS

Jakość instrukcji dotyczących montażu i użytkowania kształtuje nastawienie klientów do produktów. Oprogramowanie SOLIDWORKS Composer umożliwia bezpośrednie wykorzystanie danych z oprogramowania SOLIDWORKS 3D CAD do tworzenia dynamicznych obrazów i animacji 3D służących do komunikacji technicznej, które w przystępny sposób wyjaśniają nawet najbardziej skomplikowany montaż.

W celu zapewnienia lepszej dokumentacji montażowej firma Wamore włączyła do swojego zestawu narzędzi SOLIDWORKS oprogramowanie SOLIDWORKS Composer. Pozwoliło to skrócić czas opracowywania instrukcji montażu o 85%, zapewnić ich automatyczne aktualizacje oraz znacząco ograniczyć liczbę problemów i wątpliwości na etapie produkcji.

Intuicyjny interfejs użytkownika oprogramowania SOLIDWORKS Composer współpracuje z popularnym oprogramowaniem i pomaga ograniczyć czas i koszty przygotowywania instrukcji montażupodręczników dla operatorów oraz instrukcji obsługi. Zamiast opisywać dany proces można go po prostu pokazać, co minimalizuje koszty dokumentacji technicznej i tłumaczeń.

Composer SOLIDWORKS pozwala wcześniej rozpocząć kompletowanie dokumentacji produktu. Deweloperzy mogą uzyskać dostęp do plików projektowych za pośrednictwem oprogramowania SOLIDWORKS PDM, aby pracować równolegle z projektantami i działem produkcji. Jeśli projekt się zmieni, grafika może zostać automatycznie zaktualizowana tak, aby umożliwić dostarczenie dokumentacji wraz z produktem.

Wdrożenie u klienta – WAMORE INC.

Firma Wamore, inc. produkuje systemy do zrzutów z powietrza, umożliwiające bezpieczne dostarczanie ładunków o masie do 19 000 kg z samolotów transportowych na ziemię za pomocą spadochronów szybujących, które są wykorzystywane w działaniach bojowych przez armię Stanów Zjednoczonych.

 

Firma Wamore wykorzystuje również oprogramowanie SOLIDWORKS  PDM do zarządzania zmianami w projektach i aktualizacjami procedur montażu. „Najlepsze w oprogramowaniu SOLIDWORKS Composer jest to, że można wprowadzić do niego wiele informacji i łatwo zaktualizować dokumentację” — mówi Mark Gerhart, specjalista ds. projektowania CAD. „Wystarczy uruchomić program SOLIDWORKS PDM i zaktualizować pliki oraz łącza”.

Wykorzystując oprogramowanie SOLIDWORKS Composer do tworzenia animacji, materiałów filmowych i dokumentacji technicznej produktów, które są dostępne za pośrednictwem internetu i urządzeń przenośnych, firma Wamore zapewnia również swoim klientom dostęp do aktualnych informacji nawet z odległych rejonów działań militarnych, pozwalając im uzyskać większą gotowość operacyjną.

Kvichak Marine zredukował koszty dzięki Composer

Wykorzystując narzędzia SOLIDWORKS takie jak Composer oraz PDM firma Kvichak Marine przeszła z dokumentacji papierowej na instrukcje montażowe 3D i zaoszczędziła tysiące dolarów. Zobacz materiał wideo.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami