pixel Jakie korzyści osiągnęła firma USSC po zmianie oprogramowania z Solid Edge na SOLIDWORKS? - DPS Software

08 / 06 / 2018

DPS Software

Jakie korzyści osiągnęła firma USSC po zmianie oprogramowania z Solid Edge na SOLIDWORKS?

Mając do dyspozycji SOLIDWORKS PDM Professional, możemy lepiej zarządzać danymi projektowymi i minimalizować liczbę pomyłek związanych z pracą na niewłaściwych wersjach. Przestawiając się na oprogramowanie SOLIDWORKS, zyskujemy rozwiązania do wizualizacji projektów, symulacji, komunikacji, dokumentacji i zarządzania danymi, od których w dużej mierze zależy nasz rozwój.” – Tom Vona starszy inżynier USSC Group.

USSC Group projektuje i wytwarza najwyższej światowej klasy fotele do wielu rodzajów pojazdów. Jako lider w branży, firma nieustannie opracowuje najtrwalsze i najbardziej ergonomicznie zaprojektowane fotele, zmniejszające zmęczenie i stres kierowcy. Celem wdrożenia rozwiązań SOLIDWORKS było wprowadzenie na rynek nowatorskich produktów i zapewnienie sobie pozycji na rynku foteli specjalistycznych dla strażaków i ratowników medycznych. Specjalistyczne oprogramowani CAD, CAE, PDM wpłynęło na szybkie i efektywne kosztowo rozszerzenie linii produktów, podwyższenie jakości, ograniczenie liczby odpadów/przeróbek, usprawnienie narzędzi do kontroli poprawek oraz do zarządzania danymi projektowymi i natychmiastowe wejście na rynek z nowymi produktami.

USSC – prywatna firma z 12 udziałami na całym świecie w tym w Polsce

USSC Group projektuje i wytwarza najwyższej klasy fotele do wielu rodzajów pojazdów. Jako lider w branży, firma nieustannie opracowuje najtrwalsze i najbardziej ergonomicznie zaprojektowane fotele, zmniejszające zmęczenie i stres kierowcy. USSC, prywatna firma z 12 oddziałami na całym świecie, koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań zabezpieczających i ratunkowych na rynki transportu dostawczego i wojskowego. Grupa ta, z siedzibą główną w Exton w Pensylwanii, jest prywatnym holdingiem składającym się z różnych spółek podzielonych na trzy segmenty: foteli, gaszenia pożarów i usług. USSC Group ma zakłady produkcyjne w USA, w Polsce i w Chinach oraz cztery operacyjne spółki zależne w Ameryce Północnej i jedną w Europie, które produkują fotele i wyroby do gaszenia pożarów.

Porównanie rozwiązań 3D

W 2010 roku firma USSC postanowiła ocenić efektywność oprogramowania projektowego 3D Solid Edge , z którego dotąd korzystała, jak mówi dyrektor ds. inżynierii i jakości, Jeff Krueger. „Aby osiągnąć nasze ambitne cele w zakresie rozwoju produktów, potrzebowaliśmy platformy do projektowania 3D, która pomogłaby nam utrzymać pozycję technologicznego lidera w branży poprzez wprowadzenie bardziej nowatorskich i udanych produktów oraz pozostawienie konkurencji w tyle” — wyjaśnia Krueger. „Chcieliśmy zyskać pewność, że dysponujemy odpowiednimi narzędziami projektowymi, aby rozszerzyć naszą działalność, w związku z czym przeprowadziliśmy szczegółowe, bezpośrednie porównanie oprogramowania Solid Edge, którego używaliśmy, i oprogramowania SOLIDWORKS ”.

Firma USSC przeprowadziła ocenę oprogramowania Solid Edge i SOLIDWORKS pod kątem szeregu kryteriów, takich jak łatwość użytkowania, możliwości techniczne, wizualizacja projektów czy narzędzia komunikacyjne, jak również możliwość importowania modeli innych niż macierzyste modele CAD, a także względów zewnętrznych, takich jak wpływ poszczególnych rozwiązań na zatrudnienie projektantów i inżynierów, wpływ na współpracę z partnerami i klientami czy wszechobecność w łańcuchu dostaw.

„Oprogramowanie SOLIDWORKS wysunęło się na piedestał w naszej początkowej ocenie, jednak postanowiliśmy wstrzymać się z decyzją co do przejścia wyłącznie na nie” — wspomina Krueger. „Dwa lata później ponowiliśmy to starcie i okazało się, że przewaga jednego systemu nad drugim wzrosła. To wtedy zdecydowaliśmy się postawić na SOLIDWORKS”.

Wdrożenie narzędzi CAD/CAE/PDM/COMPOSER

Firma USSC wybrała rozwiązania SOLIDWORKS, ponieważ zapewniają one większą swobodę we współpracy z partnerami, klientami i zintegrowanymi technologiami. Producent foteli nabył wiele licencji na oprogramowanie projektowe SOLIDWORKS Professional i SOLIDWORKS Premium, oprogramowanie do analiz SOLIDWORKS Simulation Premiumsystem do zarządzania danymi produktów SOLIDWORKS PDM Professional oraz oprogramowanie do komunikacji technicznej SOLIDWORKS Composer.

SOLIDWORKS postrzegamy jako narzędzie do pracy grupowejponieważ jest ono wykorzystywane niemal przez każdego z naszych partnerów i w prawie całym naszym łańcuchu dostaw” — zauważa starszy inżynier Tom Vona.

Wejście na nowe rynki

Od momentu przejścia na SOLIDWORKS firma USSC nie tylko wprowadziła rewolucyjny fotel do wozów strażackich — fotel załogowy Valor — ale także opracowała całą gamę konfigurowalnych foteli do wozów strażackich oraz cały czas opracowuje nowatorskie fotele do karetek pogotowia i innych pojazdów ratowniczych. „Gama foteli Valor to ogromny sukces w branży pożarniczej, dający naszym klientom wiele opcji zaawansowanej technologii i zapewniający nieustanne doskonalenie foteli dla strażaków” — mówi Krueger.

„Dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS szybko upłynniliśmy zyski z sukcesu fotela Valor, wprowadzając całą rodzinę foteli Valor, która ma na celu spełniać różne potrzeby klientów” — dodaje Krueger. „Sprzedajemy fotele Valor dla kierowcy, dowódcy i wszystkich członków załogi. Oferujemy szereg konfigurowalnych opcji, w tym fotele elektryczne, fotele z zawieszeniem pneumatycznym oraz fotele z zawieszeniem mechanicznym. Rynek służb ratowniczych rośnie i jest dla nas obszarem intensywnego rozwoju — a poprawa produktywności, jaką osiągnęliśmy dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS, pomaga nam szybko wykorzystywać nowe możliwości rozwojowe”.

Podsumowanie

Przestawienie się na rozwiązania SOLIDWORKS pomogło firmie USSC Group skutecznie i efektywnie kosztowo rozbudować ofertę produktów oraz wejść na nowe rynki, ponieważ narzędzia do opracowywania produktów SOLIDWORKS zapewniają oszczędność czasu, zmniejszenie liczby prototypów, skrócenie czasu opracowywania produktów i maksymalizację ponownego wykorzystania projektów.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami