pixel Jesteś studentem? Przygotuj się online do certyfikacji CSWA i CSWP - DPS Software

29 / 04 / 2020

DPS Software

Jesteś studentem? Przygotuj się online do certyfikacji CSWA i CSWP

DPS Software od ponad 20 lat współpracuje z polskimi uczelniami w zakresie oprogramowania SOLIDWORKS. Udostępniamy licencje, organizujemy szkolenia i umożliwiamy certyfikację. W obecnej sytuacji kryzysowej dostosowujemy naszą ofertę do zmieniających się potrzeb. Studenci mają możliwość zdobycia certyfikatów CSWA i CSWP, a także przygotowania się do egzaminu dzięki wygodnym szkoleniom online.

Obecna sytuacja wymusiła na uczelniach konieczność organizacji zdalnego nauczania. Jego efektywność zależy od poszczególnych placówek i chęci samych studentów, którzy czas samodzielnej nauki z powodzeniem wykorzystać mogą na podnoszenie kwalifikacji. Jako firma dostarczająca oprogramowanie SOLIDWORKS do większości uczelni w Polsce, uruchomiliśmy nowe szkolenia online, które umożliwią przygotowanie do egzaminu Certified SOLIDWORKS Associate oraz Certified SOLIDWORKS Professional. Studenci wszystkich uczelni, które posiadają subskrypcję, otrzymają bezpłatne kody umożliwiające podejście do egzaminu.

„Rynek pracy od lat odczuwa rosnące zapotrzebowanie na specjalistów projektujących w SOLIDWORKS. Certyfikat potwierdzający umiejętności obsługi tego popularnego systemu CAD jest niewątpliwie atutem podczas każdej rozmowy o pracę – mówi Maciej Bułatowicz z działu edukacji DPS Software – Dlatego dziś, gdy mamy nieco więcej czasu, warto go zainwestować w zdobycie potwierdzonej certyfikatem wiedzy, która umożliwi nam przewagę konkurencyjną. Co ważne, są to międzynarodowe certyfikaty, honorowane przez pracodawców na całym świecie.”

Podstawowym i najpopularniejszym certyfikatem potwierdzającym umiejętność modelowania w SOLIDWORKS jest CSWA (Certified SOLIDWORKS Associate). W połowie kwietnia do tego egzaminu przystąpiło 38 studentów Politechniki Warszawskiej. Są to członkowie dwóch kół naukowych – Koła Naukowego Aparatury Biomedycznej oraz Studenckiego Koła Naukowego Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej. Studenci przeszli certyfikację ze zdawalnością 98%, a do egzaminu przygotowali się dzięki materiałom udostępnionym przez DPS Software.

„Nasze koło zajmuje się tematami z obszaru aparatury medycznej, która wchodzi w zagadnienia elektroniki, informatyki i biomechaniki, zatem posługiwanie się narzędziami do modelowania 3D jest niezbędne do realizacji naszych celów i misji – mówi Kacper Korzeniewski, prezes Prezesa Koła Naukowego Aparatury Biomedycznej na Politechnice Warszawskiej – Podczas przygotowań do certyfikacji, pracowaliśmy jednocześnie nad protezą ręki do druku 3D. Zdobycie profesjonalnej wiedzy z zakresu modelowania i poznanie dodatkowych możliwości oprogramowania SOLIDWORKS, znacznie usprawniły naszą pracę.”

Jak dodaje Kacper Korzeniewski, certyfikacja przedstawicieli koła naukowego nie zakończy się na CSWA, ponieważ potwierdzona umiejętność modelowania 3D liczy się na rynku pracy:

„Same studia nie dają certyfikatów, a pracodawcy zwracają uwagę na praktyczne umiejętności kandydatów. Dlatego warto mieć ten punkt w swoim CV.”

W celu umożliwienia studentom dalszego rozwoju i certyfikacji, DPS Software uruchomiło szkolenia online przygotowujące do egzaminu CSWA  (Certified SOLIDWORKS Associate) oraz CSWP (Certified SOLIDWORKS Professional). Zajęcia odbywają się w 4-osobowych grupach, by zapewnić maksymalny komfort i jakość kształcenia. Każdy z kursantów ma także do wykorzystania czas na indywidualne konsultacje z trenerem po zakończeniu szkolenia. CSWA to pierwszy krok w naszej ścieżce rozwoju. CSWP to potwierdzenie kompetencji w zakresie projektowania oraz analizy części parametrycznych i ruchomych złożeń.

„Studenci, korzystając z ogromnej dawki pożytecznej wiedzy przekazywanej przez trenerów w trakcie szkolenia oraz po opracowaniu wszystkich materiałów szkoleniowych, będą mogli swobodnie podejść do egzaminu.” – zapewnia Maciej Bułatowicz z DPS Software.

Studenci uczelni posiadających subskrypcje mogą uzyskać bezpłatny kod do egzaminu CSWA lub CSWP. Aby wykorzystać kod i podejść do egzaminu, wystarczy pobrać aplikację TesterPRO.

Osoby zainteresowane certyfikacją i szkoleniami online zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Adrianem Czaplą: aczapla@dps-software.pl, tel. +48 609 200 394.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami