pixel JetStream z trzecim miejscem na zawodach UAV Medical Express 2016 w Australii. Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku! - DPS Software

19 / 11 / 2016

DPS Software

JetStream z trzecim miejscem na zawodach UAV Medical Express 2016 w Australii. Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku!

Grupa JetStream z Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej zajęła trzecie miejsce w UAV Medical Express 2016. To jedne z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych zawodów, których uczestnicy zajmują się opracowywaniem systemów bezzałogowych statków powietrznych. Jedynie dziesięć drużyn z całego świata zakwalifikowało się do finałów. Konkurs odbył się pod koniec września w stanie Queensland w Australii.

Tegoroczny konkurs polegał na wykonaniu zadania o charakterze medycznym. Misja polegała na odnalezieniu chorego człowieka i odebranie od niego próbki krwi, która powinna następnie dotrzeć do bazy startowej. Położenie chorego było nieznane. Bezzałogowy samolot skonstruowany przez uczestników miał za zadanie dotrzeć do miejsca oddalonego o około 30 km. Zespoły startujące w zawodach miały tylko półtorej godziny na wykonanie zadania. Bezzałogowce drużyn startujących w konkursie musiały samodzielnego wystartować, dolecieć do potrzebującego, wylądować w bliskiej odległości od chorego i wrócić do bazy. 

JetStream podczas przygotowania do startu, checklista. (źródło: www.facebook.com/Jetstream.PWr)

UAV Challenge Medical Express jest organizowane przez Uniwersytet Queensland i Australijski Instytut Badań i Rozwoju. Wśród sponsorów znajdują się znane firmy i instytucje, między innymi Ministerstwo Obrony Australii,  Boeing, Northrop Grumman czy LightWare Optoelectronics. Głównym celem zawodów UAV Challenge jest przede wszystkim rozwój użytkowych funkcji samolotów bezzałogowych dla zastosowań cywilnych. Nacisk kładzie się na rozwiązania mogące pomóc w ratowaniu życia.

Adrian Czapla z działu edukacji DPS Software z podziękowaniami od zespołu JetStream

Zwycięstwo JetStream cieszy tym bardziej, że studenci konkurowali z profesjonalnymi firmami, które zajmują się budową bezzałogowców. Oprócz reprezentacji z Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej do finału konkursu zakwalifikowała się też druga drużyna z Polski – Koło Naukowe Awioniki MelAvio.

Firma DPS Software wspiera zarówno JetStream, jak i MelAvio poprzez dostarczanie licencji SOLIDWORKS, szkolenia oraz certyfikację członków obydwu grup.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami