pixel Konfigurator produktu 3DeCon - nowa wersja, nowe funkcje, nowe możliwości - DPS Software

13 / 03 / 2023

Łukasz Gzowski

Konfigurator produktu 3DeCon - nowa wersja, nowe funkcje, nowe możliwości

3DeCon z roku na rok rozwija się o nowe funkcje, które pozwalają na większą elastyczność oprogramowania, możliwość lepszego wykorzystania funkcji i szybszej konfiguracji produktów. Jednocześnie dzięki nowym funkcjom konfigurator pozwala na wykorzystanie go w wielu branżach.

Konfiguruj produkt online i prezentuj go w AR

Jedną z głównych funkcji, które zostały wprowadzone jest technologia AR, która pozwoli na wyświetlenie skonfigurowanego modelu w pomieszczeniu na ekranie twojego telefonu. Wyświetlany model przedstawia rzeczywistą wielkość oraz wykończenia, co pozwala jeszcze bardziej zwizualizować klientowi model przed zakupem. Dodatkowo jeżeli w modelu skonfigurowane zostały animacje np. otwierania są one również dostępne w trybie AR.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Konfigurator jako narzędzie dostępne dla końcowego klienta musi spełniać wiele wymagań związanych z interfejsem czy dostępnością. Wychodząc naprzeciw potrzeb użytkowników dodaliśmy tryb dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Użytkownik może zmienić sposób wyświetlania na duży kontrast oraz zwiększyć font interfejsu. Dodatkowo wprowadziliśmy możliwość obsługi parametrów bez użycia myszy.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami 3DeCon

Skaluj wymiary produktu w porównaniu do awatara człowieka

Często osoba konfigurująca końcowy produkt, np. mebel, ma problem z określeniem odpowiedniego wymiaru dla własnych potrzeb. W celu ułatwienia konfiguracji do każdego modelu można zdefiniować awatar człowieka. Możemy zdefiniować płeć awatara ale również jego wielkość i pozycję na modelu.

Poprzedni
Następny

Jeszcze bardziej intuicyjna i precyzyjna konfiguracja

Nie każdy parametr będzie dla każdego z klientów jasny do odczytu. Dodatkowo często potrzebujemy przedstawić więcej informacji np. poprzez wyświetlenie dodatkowego okna lub linku do strony.

Dodatkowe informacje o parametrze - okno

Podbijaj nowe rynki dzięki ustawieniom językowym

Bardzo dużą i ważną nowością w konfiguratorze jest dodanie tłumaczeń na dowolny język wszystkich elementów konfiguratora. Do tej pory zmiana języka powodowała zmianę tylko i wyłącznie okna menu głównego same parametry nie były tłumaczone. W obecnej wersji wprowadzona została możliwość tłumaczenia zarówno parametrów jak i ich wartości. Pozwala to na wprowadzenie dowolnego języka do konfiguratora.

Poprzedni
Następny

Obsługa dowolnych plików CAD

Ważną funkcją jest również możliwość importowania plików GLTF do konfiguratora. Pozwala to na obsługę plików z dowolnego systemu CAD. Dodatkowo pliki GLTF pozwalają lepiej dostosować właściwości wizualne pod względem jakości oraz sposobu wyświetlania w docelowym modelu.

Funkcja kalkomanii

Dzięki implementacji funkcji kalkomanii użytkownicy dostają możliwość nadrukowywania dowolnej grafiki na modelu. Co najważniejsze kalkomania automatycznie zostanie nawinięta na obiekcie dzięki czemu możemy ją dodać na dowolnej powierzchni bez względu na jej stopień skomplikowania!

Poprzedni
Następny

Integracja z platformami e-commerce

Częstym pytaniem naszych klientów była możliwość integracji ze sklepami internetowymi, takimi jak PrestaShop, Shoper, Magento itp.

Poprzedni
Następny

Konfigurator w środowisku chmurowym AWS

Konfigurator instalowany jest na serwerach klientów, nie zawsze posiadamy odpowiednie zasoby do takiej konfiguracji. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, dodaliśmy również możliwość uruchomienia konfiguratora w środowisku chmurowym AWS. Rozwiązuje to wiele problemów z serwerami i pozwala zaoszczędzić pieniądze wydawane na wdrożenie produktu.

Oczywiście to tylko część funkcjonalności, które zostały wprowadzone w tej wersji. Jeżeli chciałbyś sprawdzić jak działa nasze rozwiązanie czy też jesteś zainteresowany wdrożeniem go dla własnej firmy, skontaktuj się z nami.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami