pixel Korzyści z wdrożenia CAD CAM w przemyśle meblarskim – oprogramowanie dla stolarzy - DPS Software

Korzyści z wdrożenia CAD CAM w przemyśle meblarskim – oprogramowanie dla stolarzy

Kompleksowe oprogramowanie CAD/CAM skierowane jest m.in. do przedsiębiorstw z branży drzewnej – od małych stolarni produkujących na indywidualne zamówienie klienta, aż do dużych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją masową drzwi, okien, mebli, schodów oraz paneli. Oprogramowanie dla stolarzy i stolarstwa oferowane przez DPS Software to m.in. SOLIDWORKS, SWOOD oraz Alphacam. Poznaj korzyści z wdrożenia.

Meble tapicerowane

Branża: Produkcja mebli tapicerowanych

Produkt: Alphacam

Zastosowanie: Lista elementów mebli jest generowana do pliku XLS poprzez system ERP. Zamówienie w ten sposób jest wczytywane do Alphacam. Tworzony jest automatyczny rozkrój elementów razem z gotową obróbką oraz programy na obrabiarkę CNC. Generowane są tak że raporty obróbkowe z czasem obróbki, długością ścieżki narzędzia, użytymi narzędziami. Zużycie materiału jest eksportowane z powrotem do ERP. Etykiety są generowane bezpośrednio na maszynie przy użyciu aplikacji Alphacad.

Korzyści:

 • Pełna automatyzacja procesu produkcji – od zamówienia do wyprodukowania zlecenia
 • Zwiększenie szybkości programowania
 • Ograniczenie zużycia materiału
 • Dostęp do informacji na temat obróbki ( czas, zużycie materiału ) na etapie kalkulacji

Meble skrzyniowe

Branża: Produkcja mebli skrzyniowych

Produkt: SWOOD CAM

Zastosowanie: Dodawanie operacji obróbkowych odbywa się w zintegrowanym systemie CAD/CAM ( SWOOD). Dzięki temu wszystkie obróbki – wiercenie, frezowanie, cięcie piłą są automatycznie aktualizowane pod zmianie wymiarów mebla czy zmianie typów połączeń. Wszystkie programy obróbkowe dla danego mebla są generowane hurtowo poprzez raporty. W jednym projekcie CAM mamy możliwość zdefiniowanie kilku zamocowań jednej formatki ( kiedy wymaga tego technologia ), a także kilku maszyn – dzięki temu z jednego miejsca generujemy programy do wszystkich obrabiarek.

Korzyści:

 • Automatyzacja nakładania obróbki
 • Automatyczna aktualizacja obróbek
 • Wyeliminowanie błędów programowania

Fronty meblowe

Branża: Produkcja frontów meblowych

Produkt: Alphacam i DPS_Fronty

Zastosowanie: Fronty meblowe 2D są przygotowane parametrycznie w Alphacam i dzięki aplikacji DPS_Fronty możliwe jest ich wsadowe przetwarzanie. Zlecenie dzienne jest wczytywane w postaci pliki XLS. Alphacam przebudowuje każdy front pod względem wymiarów (razem z obróbką), a następnie tworzy nesting elementów oraz gotowe programy obróbkowe. Fronty  gięte są programowane w sposób parametryczny i modyfikowane wymiarowe przez technologa zgodnie z zamówieniem. Alphacam pozwala na ich obróbkę w płynnych 5 osiach.

Korzyści:

 • Automatyzacja produkcji
 • Ograniczenie zużycia materiału
 • Wykorzystanie pełnych możliwości maszyn 5 osiowych
 • Zwiększenie możliwości produkcyjnych

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami