pixel Korzyści z wdrożenia jednolitego środowiska narzędzi SOLIDWORKS w firmie Vermeer - DPS Software

11 / 08 / 2020

DPS Software

Korzyści z wdrożenia jednolitego środowiska narzędzi SOLIDWORKS w firmie Vermeer

„Jesteśmy coraz bardziej wydajni, a możliwości rozwoju produktów i procesu produkcji wzrosły od czasu wdrożenia oprogramowania SOLIDWORKS w tym PDM Professional. Nasze maszyny składają się z bardzo wielu elementów — niektóre nawet z dziesiątek tysięcy części — dlatego jest bardzo ważne, aby poszukiwać sposobów na automatyzację procesów”. Firma Vermeer korzysta z rozwiązań SOLIDWORKS do projektowania, symulacji, zarządzania danymi produktów i komunikacji technicznej firmy, w celu usprawnienia procesu rozwoju produkowanych maszyn i urządzeń.

Firma Vermeer Corporation, założona w 1948 roku przez Gary’ego Vermeera, rolnika z pasją do innowacji, stała się światowym liderem w produkcji maszyn i sprzętu dla branży rolniczej, leśnej, wydobywczej, górniczej i wiertniczej.

Sukces firmy wynika z filozofii Vermeera: trzeba zidentyfikować potrzebę, a następnie ją spełnić, projektując i wytwarzając produkty tak, aby służyły latami. Podejście to doprowadziło do wynalezienia pierwszej prasy do dużych beli siana w 1971 roku, która zrewolucjonizowała proces zbierania siana, a także do opracowania szerokiej gamy produktów, od pras do belowania, bron, siewników, kosiarek, systemów do kultywacji gleby, poprzez szlifierki, rębaki, piły do pni i gałęzi drzew, aż po systemy do poziomych wierceń, miniładowarki oraz koparki uniwersalne i do kopania rowów.

Vermeer Corporation Case Study

Migracja z Autocad 2D CAD do SOLIDWORKS 3D CAD

Ażeby produkować najlepsze możliwie produkty, firma Vermeer wykorzystuje zaawansowane narzędzia projektowe i konstrukcyjne. Firma bardzo wcześnie wdrożyła oprogramowanie CAD 3D, migrując z programu AutoCAD 2D do SOLIDWORKS 3D w 1998 roku. Od tego czasu firma Vermeer wprowadziła dodatkowe rozwiązania firmy Dassault Systèmes SolidWorks Corporation, aby jeszcze bardziej usprawnić proces rozwoju produktów.

„W firmie Vermeer nieustannie opracowujemy nowe projekty urządzeń oraz maszyn, i rozbudowujemy linie produktowe” — wyjaśnia Greg Johnson, starszy specjalista ds. użytkowania produktów. „Aby osiągnąć nasze cele, musimy pracować coraz wydajniej, dlatego wdrożyliśmy dodatkowo narzędzia SOLIDWORKS Simulation, program do zarządzania danymi produktów PDM i do komunikacji technicznej Composer”.

300 licencji oprogramowania SOLIDWORKS PDM Professional i 150 SOLIDWORKS 3D CAD

Firma Vermeer nabyła w 2008 roku 300 licencji oprogramowania SOLIDWORKS PDM Professional, aby poprawić komunikację przy realizacji projektów i zautomatyzować proces rozwoju produktów. Następnie dodali 10 licencji oprogramowania SOLIDWORKS Premium do swojej instalacji 140 licencji SOLIDWORKS Standard, aby już na początku cyklu projektowego włączyć zintegrowane narzędzia do symulacji. Ostatnio firma Vermeer zakupiła oprogramowanie SOLIDWORKS Composer, aby ułatwić procedury tworzenia dokumentacji produktów.

Przyśpieszenie rozwoju dzięki automatyzacji

Od momentu wdrożenia oprogramowania SOLIDWORKS PDM Professional, dzięki sformalizowaniu i zautomatyzowaniu przepływów toków pracy firma Vermeer zwiększyła swoje możliwości rozwoju produktów oraz wydajność produkcji, a jednocześnie poprawiła jakość produktów stosując narzędzia analityczne do przeprowadzania symulacji na etapie projektowania. Firmie udało się także wprowadzić dodatkową automatyzację systemu korzystając z interfejsu programowania aplikacji SOLIDWORKS Application Programming Interface (API).

„Nieustannie i do maksimum korzystamy z SOLIDWORKS, PDM Professional i API, aby zautomatyzować proces przepływu zadań i pracować wydajniej” — podkreśla Johnson. „Na przykład wykorzystaliśmy interfejs API do dostosowania sposobu, w jaki dokonujemy weryfikacji projektu i sprawdzenia jego poprawności. System pobiera plik eDrawings dla każdego projektu, a nasi kontrolerzy intensywnie wykorzystują możliwość wprowadzania uwag, przekazując w ten sposób informacje zwrotne. Interfejs API jest bardzo przyjazny i sprawia, że nasz system przydzielania zadań i kontrolowania procesu produkcji jest jeszcze bardziej zautomatyzowany i dostosowany do naszych potrzeb”.

„Jesteśmy coraz bardziej wydajni, a możliwości rozwoju produktów i procesu produkcji wzrosły od czasu wdrożenia PDM Professional” — mówi Johnson. „Nasze maszyny składają się z bardzo wielu elementów — niektóre nawet z dziesiątek tysięcy części — dlatego jest bardzo ważne, aby poszukiwać sposobów na automatyzację procesów”.

Vermeer Corporation Case Study

Zmiany konstrukcyjne pod kontrolą

Dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS PDM Professional zarządzanie procesem ECN (Engineering Change Notice – firmowy proces zawiadamiania o zmianach konstrukcyjnych)  jest całkowicie zautomatyzowane, ściśle kontrolowane i praktycznie całkowicie bezpieczne w razie awarii.

„Nasz proces ECN jest dość złożony i obejmuje szereg różnych czynności do wykonania przez różnych pracowników” — zauważa Johnson. „Wszystkie te czynności należy wykonywać przed wprowadzeniem zmian konstrukcyjnych, z uwzględnieniem kilku kontroli i bilansowania w ramach procesu. Dzięki programowi PDM Professional cały proces jest kontrolowany przez system, co gwarantuje, że wszystkie kroki są wykonywane i żadne z nich nie zostaną pominięte. System nawet prowadzi każdego użytkownika przez etapy, za które jest odpowiedzialny. Automatyzacja tego procesu przyspieszyła i usprawniła zarządzanie procesem ECN”.

Dostęp do danych projektowych w całym przedsiębiorstwie

Oprócz automatyzacji procesów projektowania i konstrukcji, narzędzia SOLIDWORKS zapewniają dodatkowe korzyści w firmie Vermeer dla pracowników z działu produkcji, zaopatrzenia i przygotowujących instrukcje obsługi.

Pracownicy w tych działach korzystają z licencji SOLIDWORKS PDM Contributor, aby uzyskać dostęp do danych projektowych i wykorzystywać je do kierowania produkcją, przygotowania wycen oraz dokumentacji i instrukcji montażowych.

Dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS Composer, pracownicy zajmujący się opracowywaniem tekstów technicznych mogą szybciej i łatwiej przekształcić modele 3D CAD w instrukcje i rysunki widoków rozstrzelonych.

„Każdy, kto potrzebuje rysunku, może użyć PDM, aby go uzyskać” — podkreśla Johnson. „Pracownicy działu produkcji mogą drukować rysunki bezpośrednio na hali, dział zaopatrzenia może pobierać rysunki do wycen, a tworzący instrukcje techniczne mogą manipulować modelami w SOLIDWORKS Composer, nie mając uprawnień do wprowadzania zmian projektowych. Dopiero zaczynamy pracę z programem Composer, ale już się rozkręcamy. W najbliższych latach przewidujemy rewolucyjne zmiany na lepsze w naszych instrukcjach obsługi dla użytkowników, serwisu i katalogach części zamiennych”.

Podsumowanie

Wdrożenie szeregu narzędzi SOLIDWORKS w firmie Vermeer Corporation przyczyniło się do:

 • przyśpieszenia procesu rozwoju maszyn,
 • integrację działów projektowania, produkcji i zaopatrzenia,
 • poprawy jakości produktów oraz dokumentacji,
 • skrócenia i sformalizowanie procedur wprowadzania zmian konstrukcyjnych.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami