pixel Nigdy nie konstruuj tej samej części dwukrotnie – automatyzacja projektowania - DPS Software

30 / 01 / 2017

DPS Software

Nigdy nie konstruuj tej samej części dwukrotnie – automatyzacja projektowania

Dzięki temu, że oprogramowanie SOLIDWORKS PDM Professional umożliwia wyszukiwanie dokumentów na podstawie nazwy, danych, właściwości niestandardowych, bloku tytułu i etapu w ramach toku pracy, dane projektowe można łatwo znaleźć i ponownie wykorzystać. To usprawnienie nie tylko zapewnia oszczędność czasu i kosztów projektowania, ale także ułatwia wprowadzanie jednolitych rozwiązań w całej firmie i zwiększa dokładność poszczególnych działań. Każda zmiana jest automatycznie zapisywana jako nowa wersja, co zmniejsza ryzyko wystąpienia nieprawidłowych złożeń.

Jak skrócić czas opracowania nowego projektu?

Firma CP Manufacturing, Inc., wiodący wytwórca innowacyjnego sprzętu do gospodarowania odpadami i recyklingu, znana jest z doskonałych osiągnięć inżynieryjnych i zaawansowanych metod separowania za pomocą sit dyskowych. W miarę wzrostu zapotrzebowania na niestandardowe wyposażenie i infrastrukturę zakładów firma musiała skrócić czas opracowywania rozwiązań, w związku z czym zdecydowała się przejść z technologii 2D na projektowanie 3D.

„Aby kontynuować rozwój, musieliśmy skrócić cały cykl: od momentu zaprojektowania rozwiązania po jego wdrożenie. Platforma 3D zapewnia automatyzację projektowania, możliwość ponownego używania elementów i wydajne opcje konfiguracyjne niezbędne do spełnienia naszych wymagań” — mówi Adrián Velázquez, kierownik ds. rozwoju CAD.

Dostępne w oprogramowaniu SOLIDWORKS funkcje obsługi arkusza blachy i opcje konfiguracji projektów ułatwiają identyfikację korzyści w zakresie wydajności. Dzięki rozwiązaniu SOLIDWORKS PDM Professional firma CP Manufacturing wdrożyła zautomatyzowane toki pracy ułatwiające działania rozwojowe i wyeliminowała konieczność używania papieru w procesie zarządzania dokumentacją.

Administrator oprogramowania SOLIDWORKS w frimie CP Manufacturing Jason Kerns zauważa: „Narzędzie do wyszukiwania dostępne w programie SOLIDWORKS Professional PDM umożliwia naszym projektantom szybkie znajdowanie części i ich ponowne używanie. Następnie konfigurujemy toki pracy i uwzględniamy inne funkcje, takie jak kontrola materiałowa, kontrola dokumentów, obróbka maszynowa typu CNC i inne procesy umożliwiające wykorzystanie danych projektowych. Automatyzacja toków pracy umożliwiła zwiększenie wydajności i skrócenie czasu opracowywania rozwiązań”.

Wdrożenie i wykorzystanie SOLIDWORKS PDM Professional to:

 • Skrócenie czasu projektowania o połowę
 • Zredukowanie liczby błędów projektowych
 • Automatyzacja toku pracy
 • Rezygnacja z użycia papierowej dokumentacji
 • Większa kontrola nad obiegiem dokumentacji w firmie

“Oprogramowanie SOLIDWORKS pozwala konfgurować i przygotowywać modele główne umożliwiające szybkie tworzenie wersji różnych elementów projektów z zastosowaniem określonych materiałów, wzorów tarcz, szerokości i długości przenośników oraz odległości między tarczami lub wirnikami”. — dodaje Adrián Velázquez, kierownik ds. rozwoju CAD w firmie CAP Manufacturing.

 

Czym jest SOLIDWORKS PDM Professional?

Oprogramowanie SOLIDWORKS PDM Professioanl umożliwia scentralizowane przechowywanie wszystkich danych inżynierskich oraz powiązanych z nimi plików. Aplikacja PDM Professional wykorzystuje Microsoft SQL Server Standard by umożliwić całemu przedsiębiorstwu łatwe udostępnianie danych i efektywną współpracą nad projektami. Mając do dyspozycji rozbudowany zestaw narzędzi dostępny za pośrednictwem interfejsu użytkownika oprogramowania SOLIDWORKS, projektanci mogą skupić się na wydajnej pracy w jednym środowisku — bez potrzeby przełączania interfejsów  w celu wykonywania zadań z zakresu zarządzania danymi. Po szczegóły przejdź na stronę PDM Professional.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami