pixel Optymalizacja prac nad oprzyrządowaniem do form - symulacja i analiza w SOLIDWORKS Plastics - DPS Software

04 / 05 / 2017

DPS Software

Optymalizacja prac nad oprzyrządowaniem do form - symulacja i analiza w SOLIDWORKS Plastics

Wszystkie osoby zaangażowane w opracowywanie i wytwarzanie części formowanych wtryskowo oraz oprzyrządowania — w tym projektanci części, twórcy form i pracownicy działu produkcji — mogą przyczynić się do usprawnienia procesu, o ile będą mieć dostęp do oprogramowania do symulacji i analiz SOLIDWORKS Plastics.

Dzięki wspólnemu wizualnemu środowisku symulacji formowania wtryskowego można pokonać bariery językowe i bardziej efektywnie współpracować, mając możliwość oceny wykonalności, weryfikacji projektów form i optymalizacji oprzyrządowania form wtryskowych bez generowania dodatkowych opóźnień i kosztów związanych z konstruowaniem prototypów, przeprowadzaniem testów i tworzeniem próbek.

Symulacja formowania wtryskowego dla projektantów

Oprogramowanie SOLIDWORKS Plastics Standard pozwala projektantom części z tworzyw sztucznych ocenić możliwość wytworzenia części formowanych wtryskowo już na wczesnych etapach projektowania. Dzięki symulacji procesu formowania wtryskowego można zrozumieć, jak forma się wypełni, czy powstaną kieszenie powietrzne lub puste przestrzenie i gdzie znajdą się linie rozdzielające czy linie łączenia.

Czas wypełnienia formy wtryskowej w SOLIDWORKS Plastics Standard - symulacja i analiza

Za pomocą tych narzędzi można tworzyć projekty niewymagające modyfikacji produkcyjnych — ograniczając liczbę prototypów budowanych przez twórcę form — i korzystać z możliwości konsultacji ze współpracownikami zajmującymi się tworzeniem form albo produkcją w dowolnym miejscu na świecie.

Symulacja formowania wtryskowego dla twórców form

SOLIDWORKS Plastics Professional pozwala twórcom form łatwo i precyzyjnie tworzyć kolejne prototypy w wirtualnym środowisku symulacji. Dzięki możliwości szybkiego tworzenia i analizowania układów z jednym gniazdem, układów z wieloma gniazdami, a także nadlewów, rynien i zasuw, można konstruować wysokiej jakości oprzyrządowanie bardziej efektywnie i taniej niż przy użyciu tradycyjnych środków.

Dopakowanie SOLIDWORKS PLastics Professional

Można nawet określić wymagania co do maksymalnego ciśnienia wtrysku i wielkości maszyn, wyważyć układy rynien oraz oszacować czas trwania cyklu, siłę docisku i wielkość partii, co pozwala zoptymalizować projekt układu zasilania, uniknąć kosztownych przeróbek form i zapewnić odpowiednie zaangażowanie pracowników odpowiedzialnych za projektowanie i produkcję.

Symulacja formowania wtryskowego dla specjalistów od produkcji

Narzędzie SOLIDWORKS Plastics Premium udostępnia pracownikom działu produkcji zaawansowane funkcje symulacji potrzebne do optymalizowania oprzyrządowania form. Za pomocą tych dodatkowych narzędzi można projektować i analizować zarówno proste, jak i skomplikowane układy kanałów chłodzących w formach, optymalizować układy chłodzenia w celu skrócenia czasu trwania cyklu, obniżać koszty produkcji, a także optymalizować geometrię części, projekty form, dobór materiałów i parametry przetwarzania pod kątem ograniczenia lub wyeliminowania wypaczeń uformowanych części.

Ciśnienie układu chłodzącego SOLIDWORKS Plastics Premium

Oprogramowanie pozwala przewidzieć, co będzie się działo wewnątrz formy, dzięki czemu można nie tylko dzielić się spostrzeżeniami z projektantami i twórcami form, ale także uzasadniać zmiany zapewniające firmie oszczędność czasu i kosztów.

Całkowite przemieszczenie naprężenia - odkształcenie SOLIDWORKS Plastics Premium

Firma CAMLS wykorzystuje narzędzia SOLIDWORKS Plastics

Centrum CAMLS, zajmujące się zaawansowanym kształceniem medycznym i symulacją, współpracuje z producentami urządzeń medycznych, łącząc najnowocześniejsze technologie symulacyjne z badaniami i innowacjami, aby umożliwiać wykorzystanie w praktyce najnowszych osiągnięć w ochronie zdrowia. Na przykład we współpracy z frmą Cooper Surgical, Inc. opracowało nowe urządzenie do przeprowadzania sonohisterosalpingografi (sono-HSG), badania ultradźwiękowego kształtu jamy macicy oraz drożności jajowodów pozwalającego wykryć potencjalne problemy z płodnością.

Zamiast stosowania środka kontrastowego i odrębnych procedur, jak w tradycyjnych rozwiązaniach, urządzenie ABBI  (ang. Air Based Bubble Infuser) wykorzystuje sól fizjologiczną wypełnioną pęcherzykami powietrza, ponieważ ta metoda jest mniej bolesna i uciążliwa dla pacjentek, a lekarzom pozwala na przeprowadzenie obu badań w ramach jednej procedury.

Centrum CAMLS wykorzystało do projektu rozwiązania SOLIDWORKS, w tym oprogramowanie symulacyjne SOLIDWORKS Plastics, w celu zoptymalizowania formy wtryskowej stosowanej do produkcji obudowy/uchwytu urządzenia.

Symulacja formowania wtryskowego w SOLIDWORKS Plastics

„Nasz specjalista od form wtryskowych wykorzystał oprogramowanie SOLIDWORKS Plastics do określenia takiego umiejscowienia zasuw, które zminimalizowałoby pojawienie się wtopień i linii łączenia” — mówi główny inżynier Mario Simoes. „Symulacje pomogły nam również zrozumieć, że trzymając urządzenie w formie nieco dłużej i przy wyższym ciśnieniu, możemy ograniczyć wtopienia do akceptowalnego poziomu. Narzędzia SOLIDWORKS zapewniły nam oszczędność czasu i poprawę jakości”.

Dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS centrum CAMLS ograniczyło czas projektowania o 30 procent, skróciło czas wprowadzania produktu na rynek, poprawiło jakość i zoptymalizowało efektywność form produkcyjnych.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami