pixel Pasja, biznes i… przyjaźń czyli dalsze losy PRz Racing Team - DPS Software

28 / 08 / 2018

DPS Software

Pasja, biznes i… przyjaźń czyli dalsze losy PRz Racing Team

Poznali się na Politechnice Rzeszowskiej, gdzie zaangażowali się w działalność koła naukowego. Poza pasją do motoryzacji, połączyła ich ambicja i nie lada wyzwanie – budowa bolidu wyścigowego, który zadebiutował na słynnym torze Silverstone podczas studenckiego konkursu inżynieryjnego Formula Student. Są to elitarne zawody, do których przystępują reprezentanci uczelni technicznych z całego świata. Start w zawodach uwarunkowany jest zaprojektowaniem i wykonaniem profesjonalnego bolidu sportowego.

Członkowie koła naukowego podczas pracy nad bolidem rozwijali umiejętności i wiedzę z zakresu mechaniki oraz zarządzania projektem – od stworzenia projektu przy pomocy oprogramowania 3D CAD, poprzez prowadzenie dokumentacji technicznej, aż po testy i produkcję.

Mając już praktyczną wiedzę inżynierską, postanowili otworzyć własną firmę i jeszcze jako studenci otrzymali pierwsze zlecenia. Skorzystali z programu dla Start-Upów oferowanego przez DPS Software i dzięki temu bezpłatnie, i co ważne – legalnie, korzystają z oprogramowania SOLIDWORKS.

Firma IOD Engineering wykonuje usługi dla przemysłu, m.in. inspekcje pomiarowe, skanowanie elementów 3D, projektowanie i budowa maszyn. Ale zostawmy strefę przemysłową w tyle i przejdźmy do motoryzacji. Tu dopiero się dzieje! Zapraszamy do obejrzenia Case Study.

iOD Engineering na DPS FORUM 2018

Najnowszy projekt, Nissan Patrol udoskonalony przez iOD Engineering będzie do zobaczenia na żywo na stadionie PGE Narodowym w Warszawie już 17 października 2018 podczas konferencji DPS FORUM.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami