pixel Platforma 3DEXPERIENCE – najczęściej zadawane pytania (część 1) - DPS Software

14 / 04 / 2023

Katarzyna Wrona

Platforma 3DEXPERIENCE – najczęściej zadawane pytania (część 1)

Czym tak naprawdę jest Platforma 3DEXPERIENCE?

Platforma 3DEXPERIENCE to oparte na chmurze środowisko, które daje użytkownikowi dostęp do całego zasobu aplikacji. Aplikacje te służą między innymi do: projektowania, symulacji, produkcji, marketingu, zarządzania oraz współpracy. Platforma jest narzędziem, które łączy wszystkie branże w jednym miejscu. Platforma jest głównym ośrodkiem, gdzie przechowywane są wszystkie dane, do których zespół ma zawsze dostęp.
Zatem jest do doskonałe narzędzie dla zespołów, które nie chcą już więcej martwić się o aspekty takie jak:

 • Czy wersja projektu, nad którym właśnie pracuję jest aktualna?
 • Czy mój współpracownik ma dostęp do wszystkich plików projektowych, aby mógł pracować nad nim równocześnie?
 • Jestem poza miejscem swojej pracy, a nadal chcę mieć dostęp do danych projektowych
 • Do komunikacji z moim zespołem poczta i telefon nie są wystarczające, potrzebuję czegoś na wzór współczesnych social mediów, gdzie mogę dodawać posty, dzielić się pomysłami i informacjami, dodawać komentarze – zawsze być na bieżąco i z łatwością budować mój zespół
 • Mój sprzęt komputerowy jest za słaby na obliczenia, których potrzebuję do weryfikacji projektu.
 • Ciągle brakuje mi pamięci do zapisywania plików.

Czym są role i aplikacje na Platformie 3DEXPERIENCE?

Aplikacje dostępne na Platformie 3DEXPERIENCE to narzędzia, które otrzymujemy w ramach danej roli. Role natomiast to mniejsze grupy, w ramach których podzielone są aplikacje.

Decyduję się na Platformę 3DEXPERIENCE, czy nadal mogę korzystać z SOLIDWORKS jako główne narzędzie do projektowania?

Tak, Platforma 3DEXPERIENCE może zostać zintegrowana ze środowiskiem SOLIDWORKS za pomocą dedykowanej wtyczki. Dzięki temu użytkownik ma dostęp do danych przechowywanych na Platformie, może zarządzać projektem i współpracować bez konieczności opuszczania środowiska SOLIDWORKS.

Platforma 3DEXPERIENCE może być używana w połączeniu z SOLIDWORKS, a nie jako jej zamiennik. Dostęp do Platformy daje możliwość uzyskania dodatkowych funkcji. Zarządzanie projektem, współpraca, wymiana danych to jedynie niektóre z możliwości, jakie możemy znaleźć w portfolio Platformy 3DEXPERIENCE.

Czy stracę swoją licencję deskoptową SOLIDWORKS, jeśli zdecyduję się na Platformę 3DEXPERIENCE?

Nie, użytkownik może połączyć posiadaną już licencję SOLIDWORKS z Platformą za pomocą roli Collaborative Designer for SOLIDWORKS. Wtedy będzie mieć dostęp do wszystkich możliwości Platformy, nie rezygnując z dotychczasowej licencji.

Chcę zacząć korzystać z Platformy 3DEXPERIENCE. Czy muszę dokupić osobno licencję deskoptową SOLIDWORKS?

Nie, możesz zdecydować się na licencjonowanie w pełni obsługiwane przez Platformę 3DEXPERIENCE. Licencja wtedy nie będzie posiadać numeru seryjnego i nie będzie przypisana do konkretnej maszyny. Dlatego nie będzie już konieczności dezaktywowania i aktywowania licencji. Aby korzystać z licencjonowania obsługiwanego przez Platformę, użytkownik potrzebuje dostępu do roli 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS.

Czym jest rodzaj licencjonowania Named User License?

Rodzaj licencjonowania Named User License w praktyce oznacza przypisane licencji do konkretnego użytkownika/ konta, a nie do maszyny. Licencja przypisana jest do konkretnego ID użytkownika.

Jakie są główne zalety korzystania z rodzaju licencjonowania Named User License?

Skoro licencja przypisana jest do konkretnego użytkownika i jego ID, użytkownik może korzystać z licencji z dowolnego urządzenia (nie tylko dowolnego komputera – służbowego, czy domowego – a również z urządzeń mobilnych takich jak: tablet czy smartfon), a co za tym idzie również z dowolnego miejsca.

Licencjonowanie Named User License oznacza brak numeru seryjnego, czyli koniec z koniecznością aktywacji/ dezaktywacji licencji.
Licencja dostosowana pod użytkownika – szyta na miarę – to użytkownik decyduje, z których ról chce korzystać. Posiadane role może później przydzielać poszczególnym osobom, w zależności od tego, czym się zajmują.

Już wkrótce pojawi się część druga najczęściej zadawanych pytań o Platformę 3DEXPERIENCE.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami