pixel Polska firma rewolucjonizuje dziedzinę druku 3D – Case Study firmy 3D Lab - DPS Software

17 / 07 / 2019

DPS Software

Polska firma rewolucjonizuje dziedzinę druku 3D – Case Study firmy 3D Lab

Przygotowując Case Study o tym, w jaki sposób firmy wykorzystują dostarczane przez nas rozwiązania, opowiadamy także o działalności naszych Klientów. I jesteśmy dumni z ich sukcesów. Poznajcie firmę 3D Lab, twórcę przełomowej technologii w dziedzinie druku 3D.

Firma 3D Lab od ponad 10 lat działa na rynku technologii przyrostowych. Posiada specjalistyczne doświadczenie w kilku obszarach, takich jak technologie druku 3D, badanie nowych materiałów, proszkowanie metali oraz optymalizacja parametrów procesu druku. Firma jest twórcą zaprojektowanego w SOLIDWORKS urządzenia o nazwie ATO Lab, pierwszego na świecie atomizera nowej generacji do produkcji proszków metali.

Technologia druku 3D umożliwia tworzenie części o nieosiągalnych dotąd geometriach. W połączeniu z możliwością szybkiej i ekonomicznej produkcji proszków metali ma potencjał przyczynić się do rozwoju nieznanych dotąd materiałów, szczególnie nanomateriałów metalicznych, a w dalszej perspektywie tworzenia przełomowych produktów.

ATO Lab to urządzenie kompaktowe, o bardzo szerokich zastosowaniach. Posiada możliwość proszkowania wielu różnych metali, wliczając stale, aluminium, tytan, chromokobalt itd. Urządzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w gronie odbiorców, którzy potrzebują w sposób szybki i ekonomiczny wyprodukować niewielką ilość proszku we własnych laboratoriach badawczych. Użytkownicy mogą nie tylko ograniczyć koszty produkcyjne, ale też znacznie przyspieszyć proces wprowadzania kolejnych materiałów w przemyśle – opowiada Jakub Rozpendowski, Członek Zarządu 3D Lab.

zespol-3d-lab-min

3D Lab korzysta z oprogramowania SOLIDWORKS, SOLIDWORKS Electrical, SOLIDWORKS PDM oraz SolidCAM

Licencje CAD i CAM pozwoliły nam na stworzenie pełnego prototypu ATO Lab w wersji cyfrowej. Pozwoliło to także wyeliminować podstawowe błędy, co znacznie przyspieszyło uruchomienie pierwszej produkcji. PDM zwiększył sprawność przepływu dokumentacji w firmie, co  ułatwiło współpracę oraz komunikację pomiędzy poszczególnymi działami, które wspólnie tworzą atomizer. W procesach produkcyjnych wykorzystujemy SolidCAM, który dzięki integracji z SOLIDWORKS pozwala na szybką realizację zleceń produkcyjnych – opowiada Paweł Wesołowski, ekspert z 3D Lab.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami