pixel Ponad 3 000 użytkowników rozwiązań SOLIDWORKS do projektowania, analiz i PDM w jednej firmie – Bosch Case Study - DPS Software

20 / 04 / 2017

DPS Software

Ponad 3 000 użytkowników rozwiązań SOLIDWORKS do projektowania, analiz i PDM w jednej firmie – Bosch Case Study

Dzisiaj prawie każdy samochód wyposażony jest w części produkowane przez BOSCH. Oprócz branży automotive GRUPA BOSCH działa także na rynku AGD, elektronarzędzi, opakowań czy systemów grzewczych.

W 1999 roku firma rozpoczęła zmianę aplikacji 2D CAD na narzędzia 3D CAD. Testowała wiele rozwiązań w kilku swoich firmach. Ostatecznie BOSCH wybrał narzędzia z grupy SOLIDWORKS: Standard, Professional, Premium, Simulation Professional, Simulation Premium, PDM Professional.

Grupa BOSCH wykorzystuje ponad 3 000 licencji rozwiązań SOLIDWORKS

Program pilotażowy wystartował w zakładzie produkcyjnym w Charleston, (Południowa Karolina, Stany Zjednoczone), uruchomiono 11 stanowisk. Warunkiem, który został spełniony przez SOLIDWORKS było łatwe przejście z 2D do 3D. Testy wypadły tak pomyślnie, że GRUPA BOSCH podjęła decyzje o ujednoliceniu systemu i wdrożenie SOLIDWORKS w każdym zakładzie. W 2004 roku liczba użytkowników rozwiązań SOLIDWORKS wzrosła do 300, a dziś to już ponad 3 000!

Automatyzacja pracy dzięki środowisku API

Narzędzia SOLIDWORKS stały się standardem w projektowaniu maszyn i produktów BOSCH i wpłynęły na znaczną poprawę wydajności np. zredukowano o 20%  czas potrzebny na zmianę maszyny na linii produkcyjnej, użycie SOLIDWORKS Application Programming Interface (API) pozwoliło na zautomatyzowanie codziennych powtarzających się czynności i procesów, takich jak integracja funkcji CircuitWorks z aplikacją ECAD.

Oprogramowanie spełnia rygorystyczne wymagania

BOSCH ma rygorystyczne normy, które nazywa “Bosch Norms“, ich wymagania spełnia SOLIDWORKS PDM Professional do zarządzania dokumentacją. „Za pomocą oprogramowania SOLIDWORKS PDM i przygotowanych przez nas metod możemy przenosić rysunki bezpośrednio do systemu SAP, w którym zarządzamy zasobami przedsiębiorstwa” — mówi Janine Essex, globalny dyrektor ds. produktów w firmie Bosch.

Tworzenie własnego toku pracy

„Dysponujemy licznymi automatycznymi procesami, które pomagają naszym inżynierom w korzystaniu z różnych funkcji rozwiązań SOLIDWORKS, a przy tym zapewniają zgodność z normami Bosch stanowiącymi podstawę działań inżynieryjnych” – dodaje Janine Essex. “Zdecydowaliśmy się na oprogramowanie SOLIDWORKS, ponieważ umożliwiło nam skuteczną obsługę różnych formatów danych, pozwalając osiągnąć nasz cel — usprawnienie produkcji”.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami