pixel Prezentuj zeskanowane obiekty w rozszerzonej rzeczywistości (AR)

05 / 08 / 2022

DPS Software

Prezentuj zeskanowane obiekty w rozszerzonej rzeczywistości (AR). Rozpoczynamy współpracę z platformą See My Model

Z dumą ogłaszamy rozpoczęcie współpracy biznesowej z firmą See My Model, czyli autorami innowacyjnego narzędzia do wizualizacji produktów w rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Podjęcie współpracy między DPS Software a See My Model to kolejny krok ku temu, aby wspierać klientów dosłownie na każdym kroku powstawania produktu: od projektowania przy użyciu oprogramowania 3DCAD, poprzez automatyzację procesu wytwarzania za pomocą oprogramowania CAM, aż po innowacyjną prezentację gotowego modelu przy użyciu technologii rozszerzonej rzeczywistości. O rozwiązaniu opowiada Krzysztof Basista, COO w firmie See My Model:

Krzysztof Basista: Platforma See My Model pozwala przedstawić klientom produkty w zupełnie nowej formie. Dzięki nam klient nie jest ograniczany jedynie płaskimi wizualizacjami/renderami. Pozwalamy im obejrzeć produktu w 360 stopniach/3D na stronie, a przy pomocy telefonu/tabletu można go wizualizować i w dowolnym środowisku w skali (AR). To wszystko bez instalowania żadnej dedykowanej aplikacji.

Klienci, zostali poniekąd przyzwyczajeni do prezentacji produktów za pomocą zdjęć, renderów, czy grafik wykonywanych w konkretnej przestrzeni. Zależało nam na tym, aby pójść o jeden krok dalej i stworzyć narzędzie umożliwiające zaprezentowanie produktu spełniającego oczekiwania współczesnego odbiorcy.

Największą zaletą platformy See My Model jest jej intuicyjność. Proces zaimplementowania modelu 3D trwa od 2 do 3 minut. Po takim krótkim czasie See My Model pozwala na prezentację produktu w dowolnym środowisku, przy pomocy smartfona.

Krzysztof Basista: Technologia pozwala na to, aby każdy z nas mógł za pomocą własnego telefonu umieścić model w realnej przestrzeni. Wiele osób najzwyczajniej w świecie nie wie jak to zrobić. See My Model postawiło sobie za cel stworzenie narzędzia, który uprości ten proces do niezbędnego minimum. Skutkiem tego jest powstanie platformy, która dostosowuje model 3D do technologii natywnego AR, wspieranej przez systemy operacyjne Android i IOS.

Konwersja modelu do See My Model trwa ok. 2-3 minut. Po tak krótkim czasie klient jest w stanie wygenerować link, który można zaimplementować na stronie www. Sukcesywnie dążymy do tego, aby wspierać kolejne platformy CMS oraz sklepy internetowe, dzięki czemu cała procedura zamieszczania gotowego produktu w AR będzie jeszcze bardziej uproszczona.

TRYB AR

Powyższy skan, który umieszczony został na platformie See My Model, wykonany został za pomocą skanera peel3d
Aby umieścić model w dowolnej przestrzeni, Kliknij w symbol “AR” w prawym dolnym rogu
 

Inżynieria odwrotna w rozszerzonej rzeczywistości (AR)

Główną przestrzenią współpracy między DPS Software a See My Model jest technologia inżynierii odwrotnej, a dokładniej mówiąc dostępne w naszej ofercie skanery 3D marki peel3d. Dodatkowo, See My Model rozwija wsparcie dla oprogramowania SOLIDWORKS.

Krzysztof Basista: Tworzenie modeli 3D jest czasochłonne i wymaga zatrudnienia dodatkowej osoby, która będzie się tym obszarem zajmować. Ponadto, model 3D zawsze, choćby w najmniejszych detalach, będzie różnić się od realnego, gotowego produktu. Tu z pomocą przychodzą skanery 3D i technologia inżynierii odwrotnej. Urządzenia te pozwalają jeszcze bardziej uprościć proces implementacji modelu 3D do See My Model.

Idea współpracy zrodziła się podczas wydarzenia peel3d RoadShow. Podczas prezentacji możliwości skanerów 3D z portfolio DPS Software postanowiliśmy spróbować wczytać uzyskany skan do platformy See My Model. Cały proces, wraz z ustawieniem odpowiednich parametrów, zajął nam tylko 10 minut.

 

Rezultatem połączenia sił DPS Software i See My Model jest niezwykle atrakcyjna oferta dla naszych klientów. Wraz z zakupem skanera 3D z portfolio DPS Software, otrzymasz dostęp do platformy See My Model. na rok. Będziecie mieć możliwość umieszczenia na niej 25 produktów z 60% zniżką.

Krzysztof Basista: Dzięki dostępowi do platformy See My Model, użytkownik skanera 3D ma możliwość błyskawicznego przekazania finalnego efektu po wykonanym skanowaniu. Tak naprawdę, osoba skanująca dany obiekt kończy swoją pracę na etapie przekazania modelu do aplikacji See My Model. Uzyskana w ten sposób wizualizacja produktu może być od razu wykorzystana w materiałach promocyjnych i handlowych. Eliminuje to wykonywanie innych procesów, takich jak obróbka graficzna czy konieczność wykonywania renderingu, co przekłada się na brak konieczności angażowania innych osób z zespołu oraz oszczędność czasu i pieniędzy.

Wsparcie See My Model dla modeli uzyskiwanych poprzez skanowanie 3D świetnie sprawdzi się w przypadku współpracy na odległość. Inżynier będący w innej lokalizacji kilka minut po wykonaniu procesu skanowania zyskuje możliwość przekazania uzyskanego modelu do konstruktora, który dzięki temu może błyskawicznie ocenić stopień uszkodzenia danego elementu oraz oszacować jakie będą koszty związane z jego obróbką.

Dostęp do uzyskanego obiektu z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej sprawia, że po implementacji skanu do See My Model pracownik w prosty sposób może skonsultować związane z nim kwestie z resztą zespołu. Fakt ten wpływa pozytywnie na czas podejmowania decyzji biznesowych.

Skanery peel 3d - rozszerzona rzeczywistośc

Poznaj skanery peel3d

KUP SKANER 3D I OTRZYMAJ BEZPŁATNY DOSTĘP DO PLATFORMY SEE MY MODEL

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami