pixel Przejście z systemu projektowania ProENGINEER Wildfire na SOLIDWORKS – Case Study - DPS Software

20 / 12 / 2016

DPS Software

Przejście z systemu projektowania ProENGINEER Wildfire na SOLIDWORKS – Case Study

Aby sprostać wyzwaniom w zakresie tworzenia placów zabaw w związku ze strategią wspierania błyskawicznego wzrostu, w 2010 roku kierownictwo firmy podjęło decyzję o przejściu z systemu projektowania ProENGINEER  Wildfire™ na nową platformę rozwojową 3D CAD SOLIDWORKS.

Rozwiązania projektowe SOLIDWORKS wspierają błyskawiczny rozwój firmy Arihant, pomagając jej projektować, produkować i sprzedawać wyposażenie do parków wodnych i placów zabaw.

Wyzwanie:

Zwiększenie efektywności prac rozwojowych przez skrócenie cykli projektowania produktu w celu wsparcia dynamicznego rozwoju.

Rozwiązanie:

Wdrożenie oprogramowania do projektowania SOLIDWORKS 3D CAD.

Korzyści:

 • Wzrost rocznych przychodów o 250 procent w ciągu dwóch lat
 • Skrócenie cykli projektowych o 50 procent
 • Trzykrotne zwiększenie wydajności działu rozwoju produktów
 • Lepsza wizualizacja i prezentacja projektów

Dzieci i rodziny na całym świecie uwielbiają spędzać słoneczne popołudnia w lokalnym parku wodnym lub na pobliskim placu zabaw, a firma Arihant Industrial Corp. Ltd. dąży do tego, by takie doświadczenie było bezpieczne, atrakcyjne i ekscytujące. Jako wiodący projektant i producent wyposażenia do parków wodnych i placów zabaw dla klientów na całym świecie — w tym Festival Fun Parks w Kalifornii i Turku Park w Finlandii — firma Arihant opiera się na doświadczeniu, jakie zdobyła, tworząc wyposażenie dla własnego popularnego parku wodnego: The Great Escape w Bombaju w Indiach.

Oferta obejmuje ponad 300 produktów zainstalowanych w ponad 150 tys. lokalizacjach na całym świecie, a firma koncentruje się na wykorzystywaniu najnowszych technologii opracowywania produktów w celu projektowania i produkcji bezpiecznych i innowacyjnych elementów wyposażenia parków wodnych i placów zabaw. Od momentu założenia w 1985 roku firma dynamicznie się rozwija dzięki ciągłemu inwestowaniu w jakość produktów.

Zmiana systemu do projektowania 3D CAD

Aby sprostać wyzwaniom w zakresie tworzenia produktów w związku ze strategią wspierania błyskawicznego wzrostu, w 2010 roku kierownictwo firmy podjęło decyzję o przejściu z systemu projektowania Pro/ENGINEER  Wildfre™ na nową platformę rozwojową 3D CAD. Wicedyrektor ds. projektowania Mithun S. Mandal mówi, że firma Arihant poszukiwała rozwiązania do projektowania, które byłoby prostsze i szybsze w obsłudze, a tym samym pomogłoby zwiększyć produktywność i utrzymać tempo wzrostu.

„Aby zwiększyć swoje możliwości produkcyjne, musieliśmy być bardziej efektywni” — twierdzi Mithun S. Mandal. „Do innych celów związanych ze zmianą platformy należały: lepsza graficzna reprezentacja projektowanych produktów, krótsze cykle projektowe i zwiększenie zatrudnienia”.

Wybór oprogramowania SOLIDWORKS

Na nową platformę firma Arihant wybrała oprogramowanie do projektowania SOLIDWORKS , nabywając 16 licencji. Firma zdecydowała się na oprogramowanie SOLIDWORKS, ponieważ jest ono łatwe w obsłudze, zapewnia dobrą wizualizację projektów i udostępnia efektywne funkcje do tworzenia zaawansowanych powierzchni. „Oprogramowanie SOLIDWORKS jest naprawdę popularne w Indiach” — zauważa Mithun S. Mandal. „Zapewnia większą dokładność i zdecydowanie lepszą reprezentację graficzną naszych produktów, a do tego możemy w znacznie łatwiejszy sposób zatrudniać utalentowanych projektantów i inżynierówktórzy już wiedzą, jak korzystać z rozwiązań SOLIDWORKS”.

Wsparcie błyskawicznego wzrostu na saklę globalną – zdobywanie nowych rynków

Od momentu wdrożenia oprogramowania SOLIDWORKS jako głównej platformy rozwojowej firma Arihant odnotowała spektakularny wzrost, zwiększając swoje roczne przychody o 250 procent w ciągu zaledwie dwóch lat. Ten producent wyposażenia do parków wodnych i placów zabaw wykorzystał oprogramowanie SOLIDWORKS, aby utrzymać dynamiczny rozwój działalności przy takiej samej liczbie projektantów i inżynierów poprzez skrócenie cykli projektowych o 50 procent i potrojenie możliwości produkcyjnych. Mithun S. Mandal uważa, że w przybliżeniu 70 procent zwiększonych możliwości można przypisać zmianom w efektywności związanym z przejściem na oprogramowanie SOLIDWORKS.

„Dzięki ustandaryzowaniu procesów w oparciu o platformę SOLIDWORKS możemy dużo łatwiej i szybciej realizować cykle projektowe” — podkreśla dyrektor zarządzający Rajen S. Shah. „Sprawniejsze modelowanie części i złożeń — przy wykorzystaniu funkcji wiązań i złożeń — zapewnia nam większe możliwości produkcyjne bez konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników. Korzystając z oprogramowania SOLIDWORKS, jesteśmy w stanie zaprojektować nową zjeżdżalnię w zaledwie trzy, cztery dni”.

Szybszy rozwój produktów dzięki narzędziom konfiguracji i narzędziom do tworzenia zaawansowanych powierzchni

Firma Arihant korzysta z narzędzi SOLIDWORKS do obsługi konfiguracji i zaawansowanego modelowania powierzchni, aby osiągnąć znaczącą rentowność, ale jej celem jest również wprowadzanie innowacji w tworzeniu nowych produktów. Na przykład przy tworzeniu Arihant Aqua Disc, pierwszej na świecie tematycznej dyskoteki podwodnej w kształcie statku kosmicznego, projektanci, aby stworzyć innowacyjne dodatki do linii wyposażenia parku wodnego Infinite Fun, korzystali głównie z funkcji SOLIDWORKS do tworzenia zaawansowanych powierzchni i konfiguracji.

„Możemy skoncentrować się na innowacjach takich, jak Aqua Disc, ponieważ dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS projektowanie nie zajmuje wiele czasu” — wyjaśnia Mithun S. Mandal. „Zaawansowane funkcje do tworzenia powierzchni umożliwiają nam zajęcie się złożonymi, zakrzywionymi powierzchniami, takimi jak Aqua Disc, przy jednoczesnym wykorzystaniu istniejących części z naszej biblioteki projektówWykorzystując konfiguracje projektowe, możemy automatycznie dostosowywać rozmiar, wysokość i kąt poszczególnych części z istniejących projektów, co pozwala nam zaoszczędzić czas i pieniądze”.

Porzucenie ProEnginner – wykorzystanie SOLIDWORKS oraz eDrawings

Przejście na oprogramowanie SOLIDWORKS poprawiło też wizualizację i estetykę projektów w trakcie tworzenia produktów w ramach firmowych linii wyposażenia parku wodnego Infinite Fun i placu zabaw Playtime. Oprogramowanie SOLIDWORKS nie tylko umożliwia projektantom dzielenie się koncepcjami graficznymi ze sobą i z klientami, ale także zapewnia firmie Arihant możliwość wykorzystania plików eDrawings  do informowania klientów i partnerów o szczegółach technicznych.

„Możliwość szybkiego tworzenia i wysyłania klientom plików eDrawings jest rzeczywiście bardzo przydatna” — stwierdza Mithun S. Mandal. „Wykorzystujemy pliki eDrawings, aby przedstawić klientom konkretne operacje i wymiary. Klienci mogą obejrzeć model, obrócić go i ocenić projekt z każdej strony, a także wskazać wymagane zmiany lub sugestie bez umiejętności obsługi systemu CAD. Dzięki temu możemy udoskonalać projekty z dużym wyprzedzeniem przed rozpoczęciem produkcji, co skutkuje szybszym wytwarzaniem produktów i większą liczbą usatysfakcjonowanych klientów”.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami