pixel Przeszliśmy na system SOLIDWORKS PDM Professional! Case Study firmy Omax - DPS Software

28 / 08 / 2019

DPS Software

Przeszliśmy na system SOLIDWORKS PDM Professional! Case Study firmy Omax

Omax Corporation jest jednym ze światowych liderów wśród producentów maszyn do obróbki wodno-ściernej. Misją Omax jest wyposażenie każdego warsztatu w obrabiarki waterjet. Aby to osiągnąć, muszą ciągle rozwijać tą technologię. W tym celu wykorzystują oprogramowanie SOLIDWORKS.

SOLIDWORKS jest niezbędnym narzędziem w codziennej działalności firmy. Przy ciągłym rozwoju produktów i oprzyrządowania, wszystkie dane muszą być przechowywane, śledzone i zarządzane automatycznie. Każdy dział, zaczynając od konstrukcji, przez produkcję, marketing i zakupy musi mieć dostęp do aktualnych modeli i dokumentacji.

W Omax, SOLIDWORKS PDM Professional daje taką możliwość. Początki firmy opierały się jedynie na oprogramowaniu CAD. Nie było żadnej kontroli plików i wersji, brakowało unikalnych nazw i opisów części. Było bardzo trudno odnaleźć historię projektowania produktu, brakowało możliwości szybkiego, ponownego wykorzystania istniejących części.

SOLIDWORKS PDM Professional usprawnił współpracę pomiędzy działami i umożliwił bezproblemową wymianę plików, niezależnie czy są to nowe części, czy stare, zarchiwizowane. Rozwiązał największą bolączkę, czyli szybkie wyszukiwanie plików po numerze części.

Drugim nie ocenionym narzędziem okazał się SOLIDWORKS Composer, w którym wykonywana jest dokumentacja techniczna, w tym przeznaczona specjalnie dla klientów. Modele tworzone w SOLIDWORKS przez dział konstrukcji pomagają w przygotowaniu instrukcji serwisowych oraz montażu. Klienci firmy Omax doceniają dostarczone wraz z maszyną instrukcje i często mówią, że jest to najlepsza dokumentacja jaką w życiu widzieli.

SOLIDWORKS Sell umożliwia klientom firmy Omax personalizacje zamawianej maszyny on-line. Poprzez przeglądarkę internetową możemy dopasować kolor drzwi i obudowy maszyny, rodzaj  wyłącznika bezpieczeństwa, typy dysz, rodzaj wsporników podstawy i sposób umieszczenia panelu sterowania. Przejdź do strony aby przetestować SOLIDWORKS Sell – Omax. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami