pixel Przyśpieszenie opracowania zaawansowanych systemów spawalniczych dzięki narzędziom SOLIDWORKS - DPS Software

21 / 12 / 2017

DPS Software

Przyśpieszenie opracowania zaawansowanych systemów spawalniczych dzięki narzędziom SOLIDWORKS

Firma Dran Engineers zastosowała rozwiązania SOLIDWORKS służące do projektowania, symulacji i zarządzania danymi produktów w celu ustandaryzowania wielu komponentów, podzespołów i procesów maszynowych. Zaowocowało to skróceniem czasu cykli projektowych o 30% i czasu wprowadzania produktu na rynek (40%) przy jednoczesnej poprawie jakości.

Dran Engineers Pvt. Ltd. to ogólnoświatowy dostawca nowoczesnych systemów spawalniczych. Firma powstała w 1982 roku w Pune, w Indiach, i stała się wiodącym dostawcą nowoczesnego sprzętu do spawania, w tym zrobotyzowanych systemów spawalniczych, linii spawalniczych, stanowisk do obróbki CNC, automatycznych maszyn spawalniczych specjalnego zastosowania, stanowisk do spawania przemysłowego oraz systemów do montażu i automatyzacji.

Przedsiębiorstwo dysponuje najnowocześniejszymi zakładami obróbki maszynowej i kontroli jakości, zapewniając pełną integrację swoich systemów z układami pneumatycznymi, hydraulicznymi oraz elektrycznymi, a także z programowalnymi sterownikami PLC, robotami i powiązanymi systemami automatyzacji. Oferuje też zautomatyzowane systemy spawalnicze — obniżające koszty, zwiększające produktywność i zapewniające wysoką jakość produktów.

Jakie był przyczyny zmiany oprogramowania?

Według dyrektora firmy – Sachina Nagpure’a – nacisk na krótsze terminy realizacji oraz rosnące koszty produkcji zmusiły w 2004 roku firmę do przeprowadzenia oceny efektywności swojego oprogramowania do projektowania produktów. „Okazało się, że oprogramowanie, którego używamy, jest bardzo trudne w obsłudze, co znacznie podnosiło koszty” — wspomina Sachin Nagpure. „Zdecydowaliśmy się poszukać innego rozwiązania”.

Po zapoznaniu się z dostępnymi pakietami do projektowania 3D firma Dran wybrała rozwiązanie SOLIDWORKS , ponieważ jest ono łatwiejsze w obsłudze i zawiera funkcje przeznaczone do projektowania maszyn. „Oprogramowanie SOLIDWORKS jest przyjazne dla użytkownika i zapewnia znakomite możliwości modelowania” — wyjaśnia Sachin Nagpure. „Wiele narzędzi w pakietach SOLIDWORKS jest dostosowanych do specyfiki naszej pracy, w tym obsługa spawów, kreator otworów i zintegrowane symulacje strukturalne.

Skrócenie cykli projektowych i przyśpieszenie produkcji oraz montażu

Od momentu wdrożenia oprogramowania SOLIDWORKS, firma skróciła swoje cykle projektowe o 30–40 procent, dzięki czemu czas wprowadzania produktów na rynek zmniejszył się o ponad 40 procent. System PDM zapewnił firmie dodatkowe oszczędności czasu w procesach produkcji i montażu, skracając je o około 40 procent.

„Dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS udało nam się zwiększyć poziom standaryzacji procesów, co skutkuje oszczędnością czasu i poprawą jakości oraz zapewnia pełniejszą kontrolę nad procesami projektowania i produkcji” — podkreśla Sachin Nagpure.

Oszczędność materiału o 20% i wyższa wydajność dzięki zastosowaniu symulacji

Wyższa jakość jest wynikiem zastosowania oprogramowania SOLIDWORKS Premium. „Funkcje analityczne dostępne w oprogramowaniu pozwoliły nam zoptymalizować grubość płyt oraz innych komponentów, a jednocześnie zapewnić, że nowe konstrukcje wytrzymają określone obciążenia” — wyjaśnia Sachin Nagpure.

„Dzięki symulacjom strukturalnym zmniejszyliśmy zużycie materiału o 20 procent, co zaowocowało znaczną redukcją kosztów” — dodaje. „Zaufanie, jakim darzymy wyniki symulacji generowanych przez oprogramowanie SOLIDWORKS, sprawiło, że zarzuciliśmy tworzenie prototypów i rozpoczynamy wdrożenie produktu od bezpośrednich prób u klienta, ponieważ mamy pewność, że parametry maszyny będą zgodne z oczekiwaniami”.

Efektywna komunikacja z klientami z całego świata

W toku ekspansji na rynki międzynarodowe firma DRAN zdecydowała się na wdrożenie narzędzia SOLIDWORKS eDrawings , które ułatwia komunikację z klientami z całego świata. Pliki eDrawings wykorzystano między innymi do komunikacji z firmą Bamford Excavators Ltd. ( JCB), wiodącym producentem ciężkiego sprzętu z Wielkiej Brytanii, podczas tworzenia niestandardowych stanowisk spawalniczych, które musiały obsługiwać różne tryby produkcji, a jednocześnie umożliwić szybkie tempo produkcyjne.

„Podczas produkcji konstrukcji niestandardowych, takich jak mieszana linia produkcyjna dla firmy JCB, regularna komunikacja z klientem jest niezmiernie ważna” — twierdzi Sachin Nagpure. „Dzięki użyciu aplikacji SOLIDWORKS eDrawings uniknęliśmy częstych i długotrwałych podróży do Wielkiej Brytanii, a także poprawiliśmy jakość interakcji z klientem, ponieważ mogliśmy wysyłać mu dokumentację projektową 3DKlient nie miał oprogramowania SOLIDWORKS, ale ponieważ plik eDrawings jest plikiem wykonywalnym, odbiorca może wyświetlić projekt w trzech wymiarach. W efekcie zyskaliśmy możliwość skutecznego komunikowania się z klientami z odległych lokalizacji, a tym samym lepsze wyniki”.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami