pixel SOLIDWORKS licencja jednostanowiskowa lub sieciowa. Którą wybierzesz? - DPS Software

13 / 07 / 2017

DPS Software

SOLIDWORKS licencja jednostanowiskowa lub sieciowa. Którą wybierzesz?

Opisywaliśmy już możliwości oraz warianty wypożyczenia licencji SOLIDWORKS. Teraz przedstawiamy dwie możliwości wieczystego licencjonowania, a dokładnie licencję jednostanowiskową oraz licencję sieciową SOLIDWORKS SNL.

Licencja jednostanowiskowa, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla indywidualnych użytkowników SOLIDWORKS, nie ważne od produktu. Używa ona mechanizmu Aktywuj/Dezaktywuj, który  jest widoczny po zainstalowaniu oprogramowania oraz pozwala na przenoszenie licencji na inne komputery, np. na domowy. Aktywacja jest procesem jednorazowym, wymagany jest dostęp komputera do internetu lub poczty elektronicznej w celu zakończenia procesu aktywacji. Po aktywacji nie trzeba być podłączonym do internetu, by korzystać z oprogramowania.

Drugim typem jest licencja sieciowa SOLIDWORKS SNL – nazywana również “licencją pływającą”, w której dostęp do oprogramowania przyznawany jest przez serwer licencji zainstalowany w sieci. Gdy użytkownik uruchamia SOLIDWORKS lub dowolny inny produkt, oprogramowanie sprawdza na serwerze dostępność i ilość użytych licencji. Po zamknięciu przez użytkownika SOLIDWORKS lub innych produktów, licencja zostaje zwolniona i natychmiast zwrócona na serwer.

Istnieją trzy ważne zapisy w umowie licencyjnej:

 • Wersja SNL Produktu musi być zainstalowana na serwerze sieciowym łącznie z kluczem sprzętowym.
 • Sieć może zawierać wersje sieciowe (SNL) używane w różnych krajach, o ile wersje te są objęte licencją odpowiednią dla kraju, w którym są używane.
 • Sieć, w której zainstalowano wersję SNL, może dostarczać licencje tylko do komputerów-klientów tego samego podmiotu prawnego lub tej samej grupy, znajdujących się w tym samym globalnym obszarze terytorialnym co serwer.

Prawie każdy produkt oprogramowania SOLIDWORKS można umieścić na serwerze licencji SNL Na przykład: SOLIDWORKS Simulation, Flow Simulation, Electrical, Composer, Inspection, MBD, PCB, Plastics itp. – można je dodać do usługi SNL i udostępniać użytkownikom.

Licencje sieciowe i jednostanowiskowe mogą być mieszane, a subskrypcja dla obu typów licencji jest taka sama. Istnieje możliwość przeniesienia licencji jednostanowiskowych do sieciowej wersji SNL.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami