pixel SOLIDWORKS PDM w środowisku Multi-CAD – cz. 2 – Solid Edge - DPS Software

05 / 09 / 2016

DPS Software

SOLIDWORKS PDM w środowisku Multi-CAD – cz. 2 – Solid Edge

poprzednim artykule omówiliśmy współpracę aplikacji SOLIDWORKS PDM z produktami PTC ProEnginee/Creo. Dzisiaj z kolei omówimy współpracą SOLIDWORKS PDM z Solid Edge ST.

Nowoczesne firmy inżynierskie, coraz częściej rozważają użycie specjalistycznego oprogramowania klasy PDM/PLM (Product Data Management -Zarządzanie Danymi Produktu) w celu efektywniejszego działania. Mnogość wersji dokumentów, zarządzanie zmianą, szablony rysunkowe i uprawnienia, integracja z systemem ERP, podgląd dokumentacji w innych działach – są to najczęstsze powody dla których przedsiębiorstwa decydują się na inwestycję.

Z racji tego że firmy posiadają wielu kontrahentów, pracujących w różnych środowiskach CAD-owskich, coraz częściej istnieje konieczność pracy w hybrydowym oprogramowaniu CAD – projektanci używają wielu narzędzi, zarówno 2D, jak i 3D. SOLIDWORKS PDM wspiera środowiska hybrydowe, oferując bezpośrednią integrację z takimi narzędziami jak : SOLIDWORKS, DRAFTSIGHT, AUTOCAD, AUTODESK INVENTOR, SOLID EDGE, ProEngineer, CREO Parametric. Funkcjonalność różni się w zależności od narzędzia CAD-owskiego. Ten cykl artykułów ma za zadanie opisać podstawowe funkcje poszczególnych integracji.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na podstawowe benefity SOLIDWORKS PDM – prosty w użyciu interfejs użytkownika, łatwe, szybkie i tanie wdrożenie, dostępność specjalistów z firmy DPS Software, którzy pomogą w skomplikowanych zadaniach, takich jak integracja z systemem ERP. W swojej ofercie mamy integracje z systemami takimi jak BPSC IMPULS EVOSAP R/3, SAP BusinessOne, IFS Applications, Microsoft Dynamics.

Zarządzanie dokumentacją Solid Edge w SOLIDWORKS PDM

SOLIDWORKS PDM 2016 współpracuję z Solid Edge od wersji ST 3 (V23). Oznacza to, że użytkownicy starszych wersji Solid Edge niż aktualnej nie są zmuszeni do konwersji posiadanej dokumentacji, jak również nie jest konieczne posiadanie aktualnej wersji samego oprogramowania CAD do pracy w PDM.

Aplikacja SOLIDWORKS PDM nie jest oddzielną aplikacją z własnym interfejsem, którego użytkownik musi się nauczyć. Wszystkie funkcje PDM są zintegrowane z Eksploratorem systemu Windows, a dodatkowe funkcje są w łatwy oraz intuicyjny sposób dostępne dla użytkownika.

Interfejs SOLIDWORKS PDM zawiera też okno podglądu modeli 3D, złożeń i rysunków oraz ponad 200 innych formatów plików. Każdy plik w systemie PDM posiada tzw. kartę danych, gdzie są wpisywane dane identyfikacyjne dokumentu.

SOLIDWORKS PDM posiada mechanizmy do pobrania właściwości dostosowanych z plików Solid Edge co pozwala na automatyzację wypełnienia pól w kartach danych. Następnie informacja z karty danych jest używana do automatycznego wypełnienia tabelki na rysunku oraz służy do sprawnego wyszukiwania dokumentów.

Dzięki pełnej integracji PDM do eksploratora plików jego funkcjonalność jest dostępna w oknie otwarcia i zapisu plików w Solid Edge.

Unikalnością rozwiązania SOLIDWORKS PDM jest to, że PDM odczytuje referencje z plików Solid Edge i pozwala zarządzać tymi referencjami, budować listy materiałowe dla złożeń lub całych projektów.

Opisane wyżej rozwiązania stanowią tylko małą część funkcjonalności SOLIDWORKS PDM oferowanej również dla użytkowników aplikacji Solid Edge.

Kontakt z inżynierami DPS Software

Chcesz poznać więcej możliwości systemu SOLIDWORKS PDM ? Zadzwoń do jednego z naszych biur lub napisz, a zaprezentujemy ten system na żywo. Przejdź do kontaktu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami