pixel Szybsze i dokładniejsze procesy przygotowywania ofert, projektowania i produkcji dzięki CAD/CAE/PDM - DPS Software

Szybsze i dokładniejsze procesy przygotowywania ofert, projektowania i produkcji dzięki CAD/CAE/PDM

Od momentu wdrożenia oprogramowania SOLIDWORKS firma Progressive Machine & Design odnotowała oszczędność czasu w wielu obszarach. Proces opracowywania maszyn uległ skróceniu o 35 procent, a czas przejścia od etapu projektowania do produkcji — o 40–60 procent. Dzięki tym usprawnieniom firma PMD skróciła czas realizacji zamówień o prawie połowę. Rozwiązania SOLIDWORKS pomogły też przyspieszyć opracowywanie produktów i przygotowywanie ofert.

Firma Progressive Machine & Design (PMD) tworzy niestandardowe systemy automatyzacji dla największych i najbardziej innowacyjnych producentów na świecie. Dostarcza efektywne ekonomicznie rozwiązania automatyzujące procesy produkcyjne dla branży motoryzacyjnej, transportowej, biotechnologii, produktów konsumenckich, energetyki oraz wyrobów ze szkła i ceramiki. Firma stała się ważnym partnerem dla klientów, oferując zintegrowane rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorców, które pozwalają na optymalizację działań biznesowych.

Rozwiązania SOLIDWORKS usprawniają prace nad systemami automatyzacji fabryk

Do 2003 roku firma PMD wykorzystywała narzędzia do projektowania 2D. David Cooley, główny inżynier ds. obsługi aplikacji, mówi że nacisk na krótsze czasy realizacji oraz coraz bardziej złożone systemy automatyzacji zachęciły firmę do wdrożenia środowiska do projektowania 3D.

„Pracujemy w kreatywnym, dynamicznym i interakcyjnym środowisku, a platforma do projektowania w 3D pozwoliłaby nam przygotowywać oferty oraz schematy układów szybciej i dokładniej” — wyjaśnia David Cooley. „Na początku używaliśmy innego oprogramowania, ale coraz więcej firm zgłaszało się do nas z prośbą o wyprodukowanie rozwiązań zaprojektowanych w oprogramowaniu SOLIDWORKS , więc zainteresowaliśmy się tym rozwiązaniem.

„Nasza decyzja o dokonaniu oceny rozwiązań SOLIDWORKS była początkowo podyktowana prośbami klientów” — tłumaczy David Cooley. „Coraz więcej odbiorców prosiło nas o zapewnienie obsługi plików SOLIDWORKS, a gdy zainteresowaliśmy się tym oprogramowaniem, okazało się, że jest ono łatwiejsze w obsłudze i zapewnia większe możliwości. Nigdy nie budujemy tego samego produktu dwa razy. Oczekiwaliśmy, że rozwiązanie SOLIDWORKS pomoże nam zwiększyć wydajność oraz obsłużyć więcej klientów z branży producentów oryginalnego wyposażenia (OEM) — i faktycznie tak się stało”.

Narzędzia SOLIDWORKS przyśpieszają przygotowywanie ofert

Firma PMD wybrała oprogramowanie SOLIDWORKS CAD, ponieważ jest ono intuicyjne w obsłudze i ułatwia projektowanie maszyn. Wdrożyła też dodatkowe rozwiązania SOLIDWORKS, w tym oprogramowanie do projektowania SOLIDWORKS Premium, narzędzie do analizy SOLIDWORKS Simulation, aplikację do zarządzania danymi produktów SOLIDWORKS PDM i oprogramowanie do tworzenia rysunków 2D DraftSight .

„Dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS proces opracowywania produktów jest szybszy, projekty są dokładniejsze, komunikacja uległa znaczącej poprawie, a to wszystko wpływa na szybkość przygotowywania ofert dla klientów” — zauważa David Cooley.

Wśród konkurentów wyróżnia nas innowacyjność

„Innowacyjność i kreatywność wyróżniają nas wśród konkurentów na rynku, a oprogramowanie SOLIDWORKS pozwala nam szybko przygotować i wdrożyć nowatorskie, niedrogie rozwiązania” — podkreśla David Cooley. „Oprogramowanie SOLIDWORKS znacznie usprawnia komunikację, co pozwala oszczędzać czas na każdym etapie projektu. Nasze koncepcje są lepiej zdefiniowane, a przekaz jest bardziej czytelny. Weryfikacja koncepcji projektowej trwa teraz krócej, a proces produkcji części z modeli SOLIDWORKS jest szybszy”.

Weryfikacja wytrzymałości krytycznych połączeń spawanych dzięki Simulation

Specjalistyczne oprogramowanie pomaga firmie PMD podołać trudnym wyzwaniom i dotrzymać złożonych obietnic — dostarczania klientom tylko takich maszyn, które spełnią ich oczekiwania. Na przykład w przypadku maszyny produkującej kolumny kierownicze do samochodów złożenie musiało być wyjątkowo silne i wytrzymać 18 ton nacisku.

„Maszyna przytrzymuje rurkę o długości 5 cm między metalowymi szczękami, a głowica formująca uderza w nią, aby rozszerzyć jedną stronę” — tłumaczy David Cooley. „Wiedzieliśmy, że złożenie odchyli się pod naciskiem siły 18 ton, ale nie mogło też pęknąć, a przy tym powinno być jak najlżejsze. Oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation pozwoliło nam przeanalizować projekt z wykorzystaniem niezwykle wytrzymałego złącza spawanego, dzięki czemu mieliśmy pewność, że rozwiązanie się sprawdzi”.

Obsługa bazy danych procesów produkcyjnych za pomocą oprogramowania PDM

Przy wdrażaniu oprogramowania SOLIDWORKS PDM firma stworzyła własną aplikację bazy danych do zarządzania procesem (PMDB), która integruje dane projektowe PDM z systemem planowania zasobów (ERP) Encompix . Ta aplikacja umożliwia obsługę procesów produkcyjnych i zapewnia niespotykaną dotąd spójność integracji i kontroli w całej organizacji.

Nowy system pozwala na przykład sprzedawcom i menedżerom projektów uzyskać zdalny dostęp do plików SOLIDWORKS eDrawings  za pomocą tabletów i przedstawić klientom informacje o stanie realizacji projektu w czasie rzeczywistym.

„Oprogramowanie PDM udostępniło nam informacje niezbędne do stworzenia systemu PMDB” — twierdzi David Cooley. „Teraz wykonujemy mniej powtarzalnych działań, szybciej realizujemy projekty i możemy się skoncentrować na kreatywności, innowacyjności oraz rozwiązywaniu problemów klienta”.

Firma Progressive Machine & Design współpracując z inżynierami dystrybutora SOLIDWORKS zintegrowała system PDM ze swoim systemem ERP w celu usprawnienia procesów produkcyjnych

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami