pixel West Ridge Cabinetry zwiększa możliwości i wydajność produkcji dzięki Alphacam Router - DPS Software

08 / 07 / 2019

DPS Software

West Ridge Cabinetry zwiększa możliwości i wydajność produkcji dzięki Alphacam Router

Powodem zakupu Alphacam Router przez firmę West Ridge Cabinetry (WRC) była chęć obsługiwania szerokiego spektrum projektów, możliwość bezpośredniej pracy z danymi CAD klienta oraz automatyzacja wymagających zadań. Firma zajmuje się produkcją niestandardowych szafek, systemów szaf oraz zaawansowanych rozwiązań do przechowywania.

Firma West Ridge Cabinetry, Inc. z siedzibą w Nashua, Iowa, została założona w 2014 r. przez pięciu doświadczonych przedsiębiorców, którzy połączyli swoje talenty — budownictwo konstrukcyjne, obróbkę drewna i produkcję — aby dostarczyć wysokiej jakości produkty z drewna.

Wykonujemy głównie zlecenia z zakresu mieszkalnictwa, ale liczba prac komercyjnych i kontraktowych na CNC rośnie – mówi współwłaściciel Andy Shull. Opanowanie oprogramowania CAM przyszło mi bez trudu. Alphacam pozwala nam dziś uniknąć wielu błędów – dodaje Shull. – Wiedziałem, że to jest coś, co musimy zrobić, aby być bardziej wydajnym i konkurencyjnym.

alphacam-router-zrzut-ekranu-interfejs

Firma West Ridge Cabinetry dostrzegła też rosnącą szansę, jaką jest coraz większa liczba producentów, którzy chcą podzlecić część swoich zadań, bo nie korzystają z technologii CNC. Nasza firma coraz więcej pracuje jako warsztat CNC, więc potrzebowaliśmy elastycznego zestawu narzędzi, które pozwolą nam pracować z danymi od wielu różnych klientów – mówi Shull.

Lubimy zróżnicowanie i cieszymy się budowaniem długofalowej współpracy z innymi firmami. Piękno Alphacam polega na tym, że możemy bezpośrednio pracować z danymi CAD naszych klientów, zamiast ponownie je tworzyć. Oszczędza to mnóstwo czasu i kosztów oraz ogranicza liczbę błędów.

Wykorzystanie modeli CAD z różnych programów dostępnych na rynku

West Ridge opiera się na funkcjach importu modeli dostępnych w Alphacam, aby natywnie przetwarzać dane CAD z długiej listy programów CAD 2D i 3D, w tym SOLIDWORKS® firmy Dassault Systemes, z którego firma intensywnie korzysta do wykonywania wielu własnych prac projektowych 3D.

Niektórzy klienci opisują słowami to, czego chcą, podczas gdy inni dostarczają ręczne rysunki, pliki dxf i pdf lub inne typy rysunków 2D – mówi Shull. – O wiele szybsze i dokładniejsze jest komunikowanie intencji projektanta przy pomocy modelu 3D, co oszczędza czas i koszty oraz redukuje błędy.

alphacam-router-west-ridge-cabinetry

Produkcja niemożliwego dzięki wykorzystaniu Alphacam i SOLIDWORKS

Alphacam Router okazał się szczególnie pomocny podczas dużego zlecenia. W bardzo krótkim czasie 5-osobowa załoga firmy musiała wyprodukować 32 duże, niestandardowe zespoły składające się w sumie z ponad 1 500 części.

Projekt miał krótki termin realizacji i był dość wymagający w zakresie projektowania i konstrukcji. Powiedziano nam, że wszyscy pozostali, którzy zostali poproszeni o złożenie oferty, zrezygnowali, ponieważ uważali, że nie można jej zbudować zgodnie z założeniami lub w przewidzianym terminie.

Aby wykonać zlecenie, Shull stworzył wymaganą geometrię w SOLIDWORKS i wykorzystał Alphacam Automation Manager do wsadowego przetwarzania wielu plików części bryłowych. Wszystko, co robi menedżer automatyzacji, można zrobić krok po kroku, i czasami potrzeba takiej elastyczności, ale menedżer automatyzacji może zaoszczędzić dużo czasu. Nam oszczędził wiele godzin – mówi Shull.

alphacam-router-case-study-nesting

Alphacam Automation Manager – przetwarzanie wsadowe wielu plików CAD 2D lub 3D

Pliki CAD mogą być rysunkami Alphacam, plikami 2D CAD lub plikami modeli brył z wielu programów projektowych. Dane CAD są analizowane, funkcje 3D są wyodrębniane, jeśli są obecne, stosowane są style obróbki, części są zagnieżdżane, tworzony jest kod NC, a raporty są generowane automatycznie – w tym etykiety części z kodami kreskowymi, jeśli jest to wymagane.

Menedżer automatyzacji łączy wiele funkcji Alphacam, w tym eksport cech 3D, style automatyczne, zagnieżdżanie i raportowanie – a następnie robi to, co trzeba – automatyzuje typowy proces krok po kroku – mówi Shull. – Po prawidłowym skonfigurowaniu znacznie przyspiesza programowanie maszyny CNC.

Shull jednoczesnie dodaje, że nauka korzystania z narzędzi automatyzacji oprogramowania sprawiła, że firma West Ridge Cabinetry jest jeszcze bardziej konkurencyjna.

Widząc doświadczenie, jakie uzyskaliśmy dzięki Alphacam Router, skontaktowałem się z klientami, dla których już pracujemy, aby dać im znać, że jesteśmy jeszcze bardziej konkurencyjni i mamy większe możliwości produkcyjne – mówi Shull.

alphacam-router-raport

Oprogramowanie Alphacam Router

Alphacam Router jest dostępny w następujących modułach:

 • Essential jest idealny do wykonania pierwszych kroków w prostej obróbce CNC 2D. Ten moduł zawiera podstawowe funkcje CAD/CAM oraz dodatkowo nesting i grawerowanie 3D,
 • Standard to doskonały produkt dla warsztatów i podwykonawcóww. Posiada całą funkcjonalność modułu Essential oraz funkcje zarządzania nestingiem, frezowania horyzontalnego, bazę technologii (Style Obróbki),
 • Advanced jest przeznaczony dla firm obrabiających skomplikowane elementy 3D. Oprócz funkcjonalności niższych modułow, ten moduł posiada strategie obróbki powierzchniowej 3D, import modeli bryłowych 3D, parametryczność rysunków.

Porozmawiajmy o wdrożeniu oprogramowania CAM w Twojej firmie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami