pixel Wykorzystaj narzędzia do obróbki metali - HSS i HSM 3D w SolidCAM - DPS Software

26 / 07 / 2016

DPS Software

Wykorzystaj narzędzia do obróbki metali - HSS i HSM 3D w SolidCAM

SolidCAM to kompletny i najlepszy w swojej klasie CAM dla SOLIDWORKS, do wszystkich zastosowań CNC. Zintegrowane narzędzia do obróbki metali takie jak HSS i HSM 3D to istotne moduły dla każdego zakładu obróbczego.

HSS – lokalna obróbka powierzchniowa High Speed

SolidCAM HSS to moduł szybkiej obróbki powierzchniowej do generowania płynnego i wydajnego frezowania w lokalnych obszarach części, także w obszarach podcięć. Wskazywanie powierzchni do obróbki jest łatwe i nie ma potrzeby definiowania granic obróbki. Obsługuje narzędzia standardowe i kształtowe.

 • Wydajne strategie obróbki powierzchni z płynnymi, wolnymi od podcięć i optymalnymi drogami narzędzi

Moduł HSS zawiera liczne strategie obróbki powierzchniowej, które tworzą optymalne, wydajne, płynne, wolne od podcięć drogi narzędzi dla obróbki wskazanych powierzchni. HSS posiada specjalne opcje połączeń ścieżek narzędzia, które w płynny i styczny sposób łączą dojazdy i odjazdy. Ruchy łączące pomiędzy drogami narzędzia mogą być kontrolowane przez użytkownika w celu wykluczenia otworów i szczelin, bez konieczności modyfikacji powierzchni modelu. Odjazdy mogą być wykonywane na dowolną płaszczyznę.

hss-hsm-narzedzia-do-obrobki-metali
 • Pełna kontrola narzędzia w celu obróbki jedynie wybranych obszarów

HSS to moduł CAM, który nie tworzy obróbki 2.5D na profilach, kieszeniach i ścianach, ale stosuje mechanizmy obróbki 3D prowadzonej wzdłuż określonych powierzchni na częściach 3D lub pryzmatycznych. Obróbka HSS jest generowana na jednej lub wielu powierzchniach, a także specjalizuje się w tworzeniu płynnej ścieżki na grupach powierzchni, obrabiając złożone kształty 3D, w tym zaokrąglenia.

 • Zaawansowana kontrola kolizji dla Narzędzia, Trzonu i Oprawki

Kontrola kolizji obejmuje Ostrze, Trzon i Oprawkę Narzędzia. Można wskazywać sąsiednie Powierzchnie Chronione, które mają być ominięte podczas obróbki. Użytkownik ma do dyspozycji kilka strategii unikania kolizji.

 • Zaawansowane połączenia

Użytkownik posiada szerokie możliwości kontrolowania ruchu wejściowego i wyjściowego, dzięki czemu nie musi modyfikować geometrii, aby uzyskać oczekiwany efekt obróbki. Ścieżki można wydłużać lub skracać, przerwy lub otwory można omijać na różne sposób oraz są dostępne różne opcje ruchu dojścia i wyjścia.

obrobka-powierzchniowa-hss-solidcam-solidworks
 • Obsługa podcięć w HSS

W obróbce podcięć lub trudnych do obróbki geometrii obsługiwane są narzędzia takie jak Stożkowe, Lillipop i Do Rowków (kształt T).

 • Istotny moduł dla każdej narzędziowni

Cechy modułu HSS służą do znacznego podniesienia jakości powierzchni. Jest to istotny dodatek technologiczny dla każdej narzędziowni, dający korzyści w obróbce wszystkich typów części.

HSM 3D – obróbka szybkościowa zgrubna i najdokładniejsze ścieżki obróbki wykańczającej dla części 3D

Obróbka brył 3D została wyniesiona na nowy poziom. Wydajność i inteligentne ścieżki narzędzia pozwalają na uzyskiwanie wysokiej jakości powierzchni. Moduł HSR\HSM został sprawdzony na rynku części dla przemysłu lotniczego, form wtryskowych, oprzyrządowania, matryc oraz innych skomplikowanych części o nietypowych kształtach.

Moduł ten oferuje unikalną obróbkę, gdzie strategie łączone są tak, aby uzyskać ścieżki do obróbki szybkościowej 3D. Ścieżki są wygładzane zarówno dla ruchów roboczych, jak i pomocniczych. Tam, gdzie jest to możliwe, SolidCAM utrzymuje maszynę w ciągłym ruchu. Jest to niezbędne do utrzymania wyższych posuwów i wyeliminowania gwałtownych zatrzymań.

hss-3d-solidcam-solidworks
 • HSR – Obróbka Szybkościowa Zgrubna

SolidCAM HSR zapewnia szybkie strategie obróbki zgrubnej. Do dyspozycji jest konturowanie, wierszowanie, obróbka resztek oraz strategia hybrid ribroughing, która wspomaga obróbkę żeber.

 • HSM – Obróbka Szybkościowa Wykończeniowa

HSM wykonuje minimum wysiłku z maksimum skuteczności. Cofanie narzędzia jest ograniczone do minimum.  Gdzie to możliwe wyjazdy są pod kątem lub wygładzane przez łuki. Każdorazowe cofnięcie narzędzia nie jest większe niż to konieczne, minimalizując pracę w powietrzu i zmniejszając czas cyklu.

Skuteczność HSM przekłada się na gładkość wygenerowanych ścieżek, co daje z kolei lepszą jakość powierzchni, mniejsze zużycie narzędzi oraz dłuższą żywotność maszyny CNC.

obrobka-szybkosciowa-hsm-3d-solidcam-solidworks

Na sukces obróbki szybkościowej HSM składają się takie udoskonalenia technologiczne jak: unikanie ostrych (kątowych) zakończeń ścieżek narzędzia, zapewnienie ciągłego kontaktu narzędzia z częścią obrabianą, optymalizacja przejazdów jałowych, a także generowanie gładkich, stycznych wejść\wyjść w materiał.

Każdą strategię HSM można kontrolować określając limity kąta nachylenia powierzchni obrabianej lub wprowadzając granice obróbki. Obszerny zestaw narzędzi do definiowania granic zawiera np. granicę obrysu; obszary styku narzędzia; płaskie obszary; obszary resztek czy granicę zdefiniowaną przez użytkownika.

 • HSM – obróbka 3D na najwyższym poziomie

SolidCAM HSM jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich użytkowników, którzy wymagają zaawansowanych możliwości obróbek szybkościowych. Moduł ten można z powodzeniem zastosować do poprawy produktywności starszych obrabiarek CNC, przez redukcję ruchów w powietrzu czy łuki zapewniające ciągłość przejazdu narzędzia.

Przetestuj narzędzia do obróbki metali – HSS i HSM 3D

Zastosuj obróbkę HSS i HSM na swojej aktualnej maszynie, a przekonasz się jak bardzo podniesie wydajność obróbki. Przejdź do strony www.dps-software.pl/solidcam

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami