pixel Wykorzystanie SOLIDWORKS do modernizacji procesów rozwoju produktów – case study Thrush Aircraft - DPS Software

26 / 01 / 2021

DPS Software

Wykorzystanie SOLIDWORKS do modernizacji procesów rozwoju produktów – case study Thrush Aircraft

Firma Thrush Aircraft wykorzystała rozwiązania SOLIDWORKS 3D do projektowania, analiz i zarządzania danymi produktów, ażeby wdrożyć bardziej agresywny rozwój produktów. Taka strategia pomogła tej niegdyś zmagającej się trudnościami firmie lotnictwa rolniczego osiągnąć 12-krotny wzrost możliwości rozwoju produktów oraz zwiększyć sprzedaż samolotów z 4 do 54 rocznie.

Wdrożenie programów SOLIDWORKS Premium do projektowania, SOLIDWORKS Simulation Professional do analiz inżynierskich, SOLIDWORKS Electrical Schematics do projektowania schematów i SOLIDWORKS PDM Professional do zarządzania danymi produktów umożliwiło firmie Thrush Aircraft modernizację procesu rozwoju produktów w celu zwiększenia możliwości projektowych, tak aby firma mogła wykorzystać zapotrzebowanie rynku na nowe, innowacyjne samoloty.

O firmie Thrush Aircraft, Inc.

Firma Thrush Aircraft, Inc. projektuje i produkuje samoloty do specjalistycznych zastosowań, które są używane na całym świecie w rolnictwie, leśnictwie, do kontroli granic i gaszenia pożarów.

Założona w 2003 roku firma Thrush jest znana z budowy najtrwalszych samolotów specjalistycznych, co do których piloci i firmy lotnicze zgodnie przyznają, że są to maszyny najlepiej sprawdzające się w zastosowaniach, do których są przeznaczone.

Wszystkie modele firmy Thrush zapewniają doskonałą widoczność, krótki czas reakcji układu sterowania oraz dużą zwrotność i prędkość, a także doskonałą wydajność i niskie koszty bezpośredniej eksploatacji. Obecnie w 80 krajach lata ponad 2100 maszyn marki Thrush.

Thrush Aircraft Case Study

Przejście na platformę SOLIDWORKS od Dassault Systemes

Według głównego inżyniera ds. projektów, Fernando Alvarado, modernizacja platformy służącej rozwojowi produktów, odegrała istotną rolę w procesie uzdrawiania firmy.

“Używaliśmy narzędzi do projektowania AutoCAD 2D, które nie były szczególnie wydajne” — wyjaśnia Alvarado. „Choć wiedzieliśmy, że przejście do środowiska projektowania 3D przyniesie korzyści w postaci przyspieszenia rozwoju produktów i poszerzenia możliwości projektowych, musieliśmy znaleźć sposób na sfinansowanie oprogramowania 3D. Dlatego przekonaliśmy kierownictwo do inwestycji w przejście z projektowania 2D na 3D, a środki pozyskaliśmy z sprzedaży sprzętu, którego nie wykorzystywaliśmy w naszej fabryce”.

Po dokonaniu oceny rozwiązań do projektowania 3D — między innymi Creo , Inventor , Nx i SOLIDWORKS , firma Thrush zdecydowała się na standaryzację SOLIDWORKS i wdrożyła kilka stanowisk z programem do projektowania i analizy SOLIDWORKS Premium.

Dlaczego inżynierowie Thrush Aircraft zdecydowali się na SOLIDWORKS?

Firma wybrała oprogramowanie SOLIDWORKS, ponieważ jest ono łatwe w obsłudze, wymaga mniej szkolenia i zapewnia dostęp do szeregu zintegrowanych rozwiązań.

W miarę rozwoju firmy wdrożono dodatkowe rozwiązania SOLIDWORKS, w tym SOLIDWORKS Premium, SOLIDWORKS Simulation Professional, SOLIDWORKS Electrical,  SOLIDWORKS PDM Professional.

Radykalnie zwiększona dokładność i jakość wykonania

Od momentu wdrożenia rozwiązań SOLIDWORKS do projektowania, analiz i zarządzania danymi produktów (PDM) firma Thrush usprawniła proces rozwoju produktów, co sprawiło, że producent samolotów dla rolnictwa skrócił swój cykl projektowy o połowę.

Thrush Aircraft Case Study DPS Software

Oprócz oszczędności czasu podczas projektowania, firma zmniejszyła koszty związane z korygowaniem poszczególnych części. Większa dokładność dzięki SOLIDWORKS pozwoliła firmie Thrush praktycznie wyeliminować konieczność przycinania i korygowania części w trakcie montażu.

„Wykorzystując oprogramowanie SOLIDWORKS, projektujemy szybciej, sprawdzamy poprawność działania w programie SOLIDWORKS Simulation, automatyzujemy przepływy pracy i nadzorujemy korekty, używając SOLIDWORKS PDM Professional” — podkreśla Alvarado. „Przejście na oprogramowanie SOLIDWORKS naprawdę pokazało, o ile efektywniej jesteśmy w stanie pracować w 3D i jak wiele możemy uzyskać, przechodząc na wyższy poziom w dalszym rozwoju naszych produktów. Oprogramowanie SOLIDWORKS na wiele sposobów pomogło nam zmodernizować firmę”.

Zwiększenie wydajności przełożyło się na zwiększenie rocznej sprzedaży z 4 do 54 samolotów rocznie

Dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS jako standardowej platformie służącej rozwojowi produktów, firma Thrush znacznie poszerzyła swe możliwości projektowania samolotów, zwiększając całkowitą liczbę nowych projektów rozwojowych z jednego do 12 rocznie.

Ta zwiększona aktywność w zakresie projektowania zbiegła się ze znacznym wzrostem sprzedaży samolotów. Alvarado mówi, że firma, która sprzedawała „trzy, może cztery” egzemplarze, sprzedaje obecnie w jednym roku 54 samoloty.

„Przejście na SOLIDWORKS naprawdę pomaga nam w osiągnięciu nowego poziomu, jeśli chodzi o rozwój produktów, umożliwiając automatyzację procesów projektowych oraz produkcji w możliwie największym stopniu” — zauważa Alvarado. „Projektujemy nowe produkty, które podnoszą poprzeczkę w zakresie innowacji w naszej branży, a wykorzystywane oprogramowanie CAD/CAE/PDM/ECAD pomaga nam utrzymać nasz dynamiczny rozwój.”

Dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS proces rozwoju produktów w firmie Thrush Aircraft stał się bardziej wydajny, co spowodowało poszerzenie możliwości projektowych, wzrost sprzedaży i nawiązanie strategicznego partnerstwa z firmą GE Aviation.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami