pixel XV edycja Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS – poznaj zwycięzców podczas DPS Forum - DPS Software

15 / 10 / 2016

DPS Software

XV edycja Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS – poznaj zwycięzców podczas DPS Forum

Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS to największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych inżynierów. Już niedługo, podczas DPS Forum 2016, które odbędzie się 26 października na Stadionie PGE Narodowym, poznamy tegorocznych zwycięzców – Poziom projektów nadesłanych w tym roku był bardzo wysoki – mówi Adrian Czapla z działu edukacji DPS Software – Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę wiele aspektów, m.in.:  koncepcję, stopień skomplikowania konstrukcji, szczegółowość projektu, sposób modelowania, kreatywność i wykorzystanie dodatków SOLIDWORKS – dodaje.

Projekty konkursowe pokazują, że studenci mają dużą wiedzę i umiejętności

Na piętnastą już edycję konkursu przyszło prawie sto zgłoszeń. Projekty młodych inżynierów były bardzo zróżnicowane – wśród nadesłanych prac znalazły się m.in. modele samochodów osobowych i transportowych, samolotów, rowerów, łazików, maszyn, ale i gitary basowej – Ciężko było wyłonić laureatów, bo niejeden projekt wyróżniał się szczegółowością, dopracowaniem i innowacyjnością. Dzięki konkursom, jak ten organizowany przez DPS Software możemy zobaczyć, że polscy studenci kierunków technicznych  posiadają zarówno ogromną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności związane z projektowaniem CAD – zaznacza Czapla.

15 edycja Studenckiego Konkursu Projektowego – jeden z nadesłanych projektów

W konkursie udział mogą wziąć studenci, którzy do projektowania wykorzystują oprogramowanie SOLIDWORKS. Co można zaprojektować? Dosłownie wszystko – od produktów codziennego użytku, mebli, narzędzi po skomplikowane maszyny i pojazdy. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Dla młodych inżynierów wyróżnienie w konkursie może być początkiem kariery – Wygrana w konkursie projektowym stanowi silny punkt w moim CV. Dla pracodawców jest to dowód nie tylko praktycznej umiejętności obsługi oprogramowania, ale też pomysłowości i zaangażowania. Obecnie pracuję w jednej z większych firm w regionie, wykorzystując oprogramowanie CAD na co dzień – mówi Kamil Panas, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, który dwa lata temu zajął pierwsze miejsce.

Projekt pojazdu Modulo Kamila Panasa zajął pierwsze miejsce podczas 13 edycji konkursu

Na tegorocznego zwycięzcę czeka profesjonalna drukarka 3D od MonkeyFab. Oficjalne ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród odbędzie się  podczas DPS Forum 2016.

Wszystkie projekty, które zakwalifikowały się do 15 edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS będzie można zobaczyć na wystawie towarzyszącej DPS Forum.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami