pixel Zakończyliśmy wdrożenie systemu PDM SOLIDWORKS – podziękowania od firmy KOMES - DPS Software

15 / 07 / 2016

DPS Software

Zakończyliśmy wdrożenie systemu PDM SOLIDWORKS – podziękowania od firmy KOMES

Działająca we Wrocławiu firma inżynierska KOMES, biuro projektowo-obliczeniowe, zakończyła z sukcesem wdrożenie systemu PDM SOLIDWORKS. Specjalistyczne oprogramowanie dostarczone przez DPS Software w celu zarządzania dokumentacją i plikami z obliczeń numerycznych MES i CFD.

Jak informuje zespół KOMES “Prawdopodobnie jesteśmy pierwszą firmą, konsultingową, która wykorzystuje tego typu narzędzie do zarządzania projektami CAE.” Ciężka praca, wytrwałość, sukces!

Podziękowania dla zespołu inżynierów z DPS Software

“Za całą pomoc i włożoną pracę, serdecznie dziękujemy firmie DPS Software, a przede wszystkim Panu Maciejowi Karlicowi i Panu Łukaszowi Skrabaczowi. Zespół KOMES dziękuje również Panu Pawłowi Harnatkiewiczowi za wytrwałość i ciężką prace przy tym projekcie.”

Słów kilka o firmie KOMES Sp. z o.o.

Biuro projektowo-obliczeniowe powstało w 2011 roku, jest czołowym dostawcą specjalistycznych usług inżynierskich dla przedsiębiorstw w Polsce i znacznego grona partnerów za granicą. Założycielem i Prezesem Zarządu KOMES Sp. z o.o. jest dr inż. Piotr Harnatkiewicz, który swoja wiedzę o obliczeniach numerycznych MES i CFD zdobywał między innymi na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej.

Główne filary działalności firmy to:

 • Projektowanie CAD – usługa realizowana jest na najwyższym poziomie, terminowo i profesjonalnie z uwzględnieniem indywidualnych wymagań procesowych, wizualizacje i prototypy!
 • Badania i Pomiary – pomiary, badania i testy warunków pracy konstrukcji w środowiskach rzeczywistych,  pełną obsługa doradcza, badania materiałowe na poziomie eksperckim.
 • Obliczenia MES – pełna obsługa obejmującą kompleksową weryfikację zadanego elementu, analizy MES prowadzone są dla szeregu zagadnień od statyki, dynamiki i zmęczenia, poprzez termikę i przepływy na symulacjach pulsacji kończąc.

System SOLIDWORKS PDM

SOLIDWORKS PDM to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania danymi dla dużych i małych organizacji. Przechowalnia danych działająca na Microsoft® SQL Server® gwarantuje, że wszystkie informacje są bezpiecznie przechowywane i mogą być pozyskane przez autoryzowanych użytkowników. SOLIDWORKS PDM jest łatwe do wdrożenia, w pełni konfigurowalne, z możliwością rozszerzenia API. Dzięki temu wspomaga proces projektowania, dając członkom zespołu dostęp do właściwych plików we właściwym czasie. Tworzenie lokalnych kopii zapasowych i wparcie dla różnych aplikacji CAD gwarantuje wysoką produktywność, niezależnie od wielkości, lokalizacji czy zróżnicowania organizacji.

Rozwiązania SOLIDWORKS PDM obejmują:

 • Zarządzanie plikami
 • Ponowne wykorzystanie projektu
 • Zarządzanie poprawkami
 • Zarządzanie zmianami inżynierskimi
 • zarządzanie listą materiałową (BOM)

Współpraca DPS Software oraz KOMES – wspólnie podczas targów ITM w Poznaniu

Na zdjęciu od lewej: Bartosz Ojdana (KOMES), Maciej Karlic (DPS SOFTWARE), Piotr Harnatkiewicz (KOMES)

Uzyskaj więcej informacji

Chciałbyś poznać szczegóły wdrożenia systemu SOLIDWORKS PDM w firmie KOMES? Zadzwoń lub napisz. Możesz również poznać Centrum Kompetencyjne PLM.

Regional Sales Manager – Maciej Karlic

Telefon: +48 605 222 146   E-mail: karlic@dps-software.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami