pixel Zwiększ ofertę produktową dzięki SOLIDWORKS Professional – Case Study - DPS Software

28 / 07 / 2016

DPS Software

Zwiększ ofertę produktową dzięki SOLIDWORKS Professional – Case Study

Zaimplementowanie w firmie Cool Gear International oprogramowania SOLIDWORKS Professional przyczyniło się do:

 • Podwojenia oferty produktowej
 • Zwiększenia różnorodności linii produktów
 • Poszerzenia współpracy z wiodącymi markami

Rewolucja w pudełkach spożywczych – SOLIDWORKS Professional Case Study

Cool Gear International, LCC zrewolucjonizował przemysł pudełek spożywczych poprzez dostarczanie innowacyjnych produktów chłodniczych, przeznaczonych do utrzymywania temperatury i zachowania świeżości żywności, dla zabieganych osób. Wykorzystując własną opatentowaną technologię „freeer gel”, każdy produkt CoolGear zapewnia oryginalny design, dodatkowo spersonalizowany poprzez wariację kolorów, grafik i funkcji.

Firma Cool Gear rośnie w siłę nie przerwanie od 1986r. dostarczając produkty doskonałej jakości. Zespół projektantów i konstruktorów projektuje spersonalizowane produkty, opakowania oraz POSy dla sprzedawców. CoolGear jest również oficjalnym partnerem dla wielu znanych marek, w tym ma światową licencję na wyłączność jeśli chodzi o produkty Coca-Coli®, takie jak butelki, kubki itd.

Nawiązanie współpracy z wiodącą marką na świecie – fuzja z Iglo Products

Igloo Products, firma, która zapoczątkowała kategorię produktów chłodniczych w 1947r. oraz światowy lider branży chłodniczej, nabyła Cool Gear International w styczniu 2015r. Połączenie kultowego Cool Gear i marki Igloo® przynosi firmie nowy poziom współpracy, innowacji, projektowania i jakości.

Fuzja obu firm spowodowała, ze Cool Gear przerzucił się z pakietów Adobe® Photoshop® i Illustrator®, które początkowo były wykorzystywane do tworzenia koncepcji designu, na oprogramowanie SOLIDWORKS Professional. CoolGear rozszerzył swoją linię produktów przez polepszenie sprawności projektowania i wykorzystanie automatyzacji wytwarzania na dużą skalę.

Wybór padł na SOLIDWORKS Professional

„Jak tylko spojrzeliśmy na środowisko SOLIDWORKS, od razu wiedzieliśmy, że to najlepszy wybór,” mówi John Mason (Starszy Konstruktor Produktu). „SOLIDWORKS jest idealnym mostem pomiędzy projektowaniem kreatywnym i modelowaniem CAD.”

CoolGear wybrał oprogramowanie SOLIDWORKS Professional ze względu na łatwość użycia, zaawansowane modelowanie powierzchniowe oraz wspaniały serwis, pakiet szkoleniowy i wsparcie.

Zwiększenie asortymentu produktów

Poprzez używanie oprogramowania SOLIDWORKS Professional, Cool Gear zwiększył swój rozwój, zarówno w kwestii personelu jak i różnorodności produktów.

„Wraz ze wzrostem firmy, wzrósł także wysiłek wkładany w rozwój produktu,” wyjaśnia Mason. „Poza kilkoma podstawowymi butelkami do napojów, postanowiliśmy także wypuścić kilka nowych linii produktów – w efekcie zwiększyliśmy naszą ofertę ponad dwukrotnie – oraz rozszerzyliśmy nasz zespół projektantów od jednej osoby, do siedmiu kreatywnych profesjonalistów.”

“Dużym plusem dla SOLIDWORKS jest jego szeroka obecność na uczelniach technicznych oraz na wydziałach wzornictwa przemysłowego” – dodaje Manson – “dlatego nie mieliśmy problemów ze znalezieniem nowych zdolnych pracowników”

„Narzędzie SOLIDWORKS pomogło nam wesprzeć wzrost gamy produktów przez przyspieszenie naszych cykli projektowania, ułatwienie współpracy, poprawiając wizualizację projektu oraz prowadząc stabilizację naszego dynamicznego procesu szybkiego prototypowania,” kontynuuje Mason.

„SOLIDWORKS pozwala nam utrzymać naszą filozofię, przy jednoczesnym polepszaniu naszego procesu projektowania. Generujemy tak wiele projektów w środowisku SOLIDWORKS, że nie nadążamy produkować tych wszystkich produktów.”

Szybkie prototypowanie, wizualizacja i druk 3D

Przerzucenie się na oprogramowanie SOLIDWORKS Professional nie tylko umożliwiło CoolGear generowanie dokładnych wizualizacji nowych produktów, ale także wywarło silny wpływ na szybkie prototypowanie i technologię druku 3D. „SOLIDWORKS, druk 3D i szybkie prototypowanie są integralną częścią tego, czym się zajmujemy,” mówi Mason.

Wykonujemy druk 3d z czystej żywicy do prototypowania produktów, w przypadku których klarowność jest konieczna, np. w przypadku butelek na wodę,” dodaje Mason. „Oprogramowanie SOLIDWORKS zapewnia nam narzędzia do wizualnej interakcji z projektem oraz możliwość szybkiego produkowania fizycznych prototypów, co daje namacalne doświadczenie w trakcie procesu. Używając środowiska SOLIDWORKS i naszego studio szybkiego prototypownia, możemy tworzyć prototypy tak podobne, do finalnych produktów, jak to tylko możliwe. Korzyści wynikające z tej możliwości to przede wszystkim przewaga nad konkurencją, ponieważ w wielu przypadkach to prototyp sprzedaje produkt jeszcze przed jego wyprodukowaniem.”

Pokonać konkurencję i pozostać w grze

SOLIDWORKS Professional dało firmie Cool Gear przewagę konkurencyjną dzięki wsparciu rozwoju własnej linii innowacyjnych produktów. Dzięki temu Cool Gear mógł utrzymać partnerstwo z wiodącymi markami takimi jak Coca-Cola®.

„Konkurencja jest tak duża, że musisz być szybki i niezawodny by wygrać,” podkreśla Mason.

„Z oprogramowaniem SOLIDWORKS wynieśliśmy projektowanie na zupełnie nowy poziom,” mówi Mason. „Możemy szybko tworzyć projekty, generować rendery, produkować prototypy i śledzić zmiany projektu – wszystko to pozwala nam na ciągłe pokonywanie konkurencji i pozostanie w grze.”

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami