pixel
Materiały Druk 3D

Nowy materiał Markforged Onyx ESD
do produkcji elektroniki

Zróżnicowany, wysokowydajny materiał, który zmienia produkcję elektroniki. Jest mocniejszym, sztywniejszym i odpornym na przeskok ładunków elektrycznych wariantem Onyxu do zastosowań przemysłowych.

Onyx ESD to najbardziej zaawansowany polimer opracowany przez Markforged. Zaprojektowany tak, aby mieć wyjątkowo wąski zakres rezystywności powierzchniowej, dzięki czemu spełnia wymogi bezpieczeństwa ESD najbardziej rygorystycznych producentów.

Jednocześnie oferuje te same wiodące w branży korzyści, które dostracza Onyx. W rzeczywistości jest mocniejszy i sztywniejszy niż Onyx z podobnie nienagannym wykończeniem powierzchni, co czyni go materiałem do zaawansowanych zastosowań.

Nowy materiał Markforged Onyx ESD

Onyx ESD najlepiej nadaje się do narzędzi, przyrządów i mocować, które muszą być zabezpieczone przed wyładowaniami elektrostatycznymi oraz do części, które powodują trudności w przetwarzaniu, gdy gromadzi się ładunek. Może to być osprzęt montażowy, osprzęt testowy, niestandardowe narzędzia ręczne, obudowy, tace na komponenty i zrobotyzowane chwytaki.

Dodatkowe informacje o Onyx ESD

Onyx ESD to rozpraszająca ładunki wersja Onyxu, flagowego kompozytu nylonowego Markforged, który dzięki dodatkowi precyzyjnie kontrolowanej ilości wypełnienia przewodzącego spełnia wąski zakres oporności powierzchniowej. To z kolei przekłada się na szerokie zastosowanie materiału – Onyx ESD może służyć zarówno jako samodzielny materiał lub wzmocniony włóknem ciągłym, gdy wymagana jest maksymalna wytrzymałość lub sztywność.

Przykład zastosowania Markforged Onyx ESD

Niemal każdy produkt elektroniczny używany na co dzień powstaje w środowisku chronionym przed wyładowaniami elektrostatycznymi, przy użyciu narzędzi chroniących przed takimi wyładowaniami. Onyx ESD pozwala producentom drukowanie takiego oprzyrządowania na żądanie przy użyciu przemysłowych drukarek 3D Markforged, zmniejszając koszty i czas realizacji w porównaniu z tradycyjnymi procesami.

Wyróżniający dla Onyxu ESD jest wąski zakres rezystywności powierzchniowej materiału. Znajduje się pomiędzy skrajnościami takimi jak przewodność i izolacyjność i po wydrukowaniu na drukarkach przemysłowych Markforged osiąga wartości między 10^5 a 10^7 omów. Ten wąski zakres jest możliwy tylko dzięki precyzyjnemu opracowaniu materiału Onyx ESD i doskonałej jakości druku drukarek z serii przemysłowej. Ponadto w rzeczywistości Onyx ESD jest mocniejszy niż Onyx, a przy tym drukuje z wyjątkowym wykończeniem powierzchni.