pixel SIMULIA - Platforma 3DEXPERIENCE od DPS Software

3DEXPERIENCE SIMULIAworks

Zaawansowane możliwości symulacji w procesie rozwoju produktu

O programie

SIMULIA to zestaw wydajnych i współpracujących ze sobą narzędzi symulacyjnych, które dostępne są z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej, za pomocą  platformy 3DEXPERIENCE. Rozwiązanie oparto o technologię solvera ABAQUS, który pozwala na wykonywanie dowolnych zadań: od analizy statycznej, przez złożone nieliniowe testy upuszczania, aż po rozbudowane analizy uderzeń.

Poznaj możliwości SIMULIA

Korzystaj wyłącznie podczas realizacji projektu

Narzędzia dostępne w elastycznym modelu SaaS, który umożliwia  dobranie czasu subskrypcji do czasu realizacji projektu (3 miesiące lub 1 rok).

Pełna integracja z SOLIDWORKS

Integracja z 3DCAD SOLIDWORKS oraz z SOLIDWORKS Simulation zapewnia automatyczną aktualizację projektu w obu narzędziach, niezależnie od tego, gdzie wprowadzane są zmiany.

Innowacyjna technologia Abaqus FEA

Narzędzie oparto najnowocześniejszą technologię Abaqus FEA, która zapewnia dokładność i szybkość obliczeń: od prostych statystyk liniowych, po najbardziej żłożone kwestie dotyczące dynamiki liniowej z dużymi odkształceniami oraz zderzeniami o dużej prędkości.

Dostępność z dowolnego miejsca o dowolnym czasie

SIMULIA dostępna jest w ramach chmurowej platformy 3DEXPERIENCE, która daje możliwość korzystania z oprogramowania z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej oraz niemal każdego urządzenia.

Podejmuj szybkie i odpowiedzialne decyzje biznesowe

Proces podejmowania decyzji projektowych jest szybszy, a format, w jakim zapisywane są wyniki sprawia, że są łatwe do przeglądania, porównywania i udostępniania.

Zwolnij zasobu lokalnej stacji roboczej

Opcja przetwarzania w chmurze pozwala użytkownikowi zdecydować kiedy uruchomić symulacje w chmurze, aby zwolnić zasoby komputera lokalnego.

Poprzedni
Następny

SIMULIA – narzędzia do symulacji w Twojej przeglądarce internetowej

SIMULIA to rozwiązanie dostępne w ramach 3DEXPERIENCE WORKS, czyli pakietu innowacyjnych narzędzi dla inżynierów, dostępnych z dowolnej przeglądarki internetowej. Szeroki wachlarz dostępnych ról pozwala na elastyczny wybór  niezbędnych rozwiązań, które spełnią wymagania firmy oraz ich ewentualną rozbudowę w przypadku rozwoju organizacji.

SIMULIA 3DEXPERIENCE – nie tylko symulacja

Platforma 3DEXPERIENCE umożliwia zespołom udostępnianie i wizualizację wyników symulacji 3D oraz współpracę w czasie rzeczywistym.  Dodatkowo, poza narzędziami do przeprowadzania symulacji inżynierskich, 3DEXPERIENCE udostępnia użytkownikom zestaw narzędzi do zarządzania pracą, które pozwalają przyśpieszyć realizację projektów.

SIMULIA – symulacja w chmurze dla użytkowników SOLIDWORKS

SIMULIA, jako część rozwiązania 3DEXPERIENCE WORKS, zapewnia pełną integrację zarówno z SOLIDWORKS 3D CAD, jak i SOLIDWORKS Simulation. Niezależnie od tego w którym z narzędzi wprowadzane będą zmiany, specjalny konektor gwarantuje aktualizacje projektu w obu z nich w czasie rzeczywistym.

Zapytaj o oferte

SIMULIA – wybierz rolę dostosowaną do potrzeb Twojej firmy

1. Structural Collaboration

To co wyróżnia rolę Structural Collaboration, to intuicyjna obsługa i wysoka wydajność. W roli tej dostajesz dostęp do panelu informacyjnego  dla wszystkich użytkowników, który pozwala na wyszukiwanie, monitorowanie i wznawianie ostatnio przeprowadzanych symulacji.

2. Structural Designer

Dostępna w ramach roli Structural Designer funkcjonalność pozwala na efektywną ocenę naprężeń, odkształceń, częstotliwości drgań własnych i temperatury w kontrolowanym środowisku. Rola jest silnie powiązania z oprogramowaniem SOLIDWORKS, co ułatwia ocenę wpływu wszelkich zmian projektowych na zachowanie produktu, bez konieczności ponownego definiowania ustawień symulacji, co przyśpiesza analizę scenariuszy hipotetycznych.

3. Structural Engineer

Rola Structural Engineer to zestaw profesjonalnych narzędzi, które pozwalają na przeprowadzanie liniowej analizy statycznej konstrukcji, analizy częstotliwości, wyboczenia, symulacji termicznej w stanie ustalonym i modalnej, dynamicznej reakcji projektów produktów na czynniki. Structural Engineer zapewnia pełną współprace między środowiskami CAD, PLM oraz CAE. Dzięki temu wszystkie dane dotyczące projektowania 3D CAD i przeprowadzanej symulacji  są ze sobą synchronizowane bezpośrednio po każdej, nawet najdrobniejszej zmianie w projekcie.

4. Structural Performance Engineer

Rola Structural Performance Engineer, dedykowana inżynierom projektantom, umożliwia zwiększenie innowacyjności w zakresie inżynierii produktów oraz  wspiera współpracę poprzez szybką, realistyczną i dokładną symulację w technologii Abaqus, która uchodzi za lidera w branży analizy strukturalnej. Zawarte w roli funkcjonalności dostępne są bezpośrednio z interfejsu SOLIDWORKS, dzięki czemu, za pomocą jednego kliknięcia, możesz przenieść wybraną geometrię do środowiska CAE Simulia.

5. Structural Mechanics Engineer

Rola dedykowana inżynierom projektowym i ekspertom  w dziedzinie symulacji. Umożliwia przeprowadzanie strukturalnej liniowej i nieliniowej statycznej, dynamicznej i termicznej symulacji zachowania produktu przy niskiej i dużej prędkości.

6. Fluid Dynamics Engineer

Fluid Dynamics Engineer zapewnia projektantom oraz inżynierom możliwość zbadania przepływu oraz wydajności termicznej dla przepływów wewnętrznych jak i zewnętrznych związanych z procesem wymiany ciepła.

7. Plastic Injection Engineer

Plastic Injection Engineer zapewnia każdemu, kto projektuje lub buduje formy wtryskowe, dokładny, łatwy w użyciu sposób ich optymalizację. Możesz wykorzystać układy kanałów dolotowych i układów chłodzenia utworzone w dowolnym systemie CAD.

8. Electromagnetics Engineer

Rola umożliwia projektantom i inżynierom wykonywanie symulacji elektromagnetycznych od niskiej do wysokiej częstotliwości (statyczne do optycznych), w tym optymalizacja anten, podzespołów mikrofalowych i urządzeń elektromechanicznych.

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Tomasz Jęczarek

Kierownik ds. Rozwoju Produktów CAE

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami