pixel SIMULIA - Platforma 3DEXPERIENCE od DPS Software

SIMULIAworks

Czym jest 3DEXPERIENCE SIMULIAworks?

Oprogramowanie chmurowe do symulacji

SIMULIA to zestaw wydajnych i współpracujących ze sobą narzędzi symulacyjnych, które są dostępne z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej za pomocą platformy 3DEXPERIENCE. W skład portfolio obliczeniowego chmury wchodzą rozwiązania z zakresu analizy strukturalnej, obliczeniowej mechaniki płynów, wtrysku tworzyw sztucznych oraz elektromagnetyzmu, a sama platforma scala asocjatywną międzydomenową współpracę.

Korzyści biznesowe:

Skrócenie czasu rozwoju produktu

Wdrożeniu rozwiązań analitycznych przyświeca myśl przejścia z czasochłonnego projektowania iteracyjnego na projektowanie stowarzyszone z analizą już na wczesnym etapie projektu. Czas rozwoju produktu maleje w firmach wdrażających rozwiązania często o nawet 30%!

Redukcja ilości prototypów

Analizy cyfrowe nie stoją afrontem do testów fizycznych, jednak pozwalają je w znacznej mierze ograniczyć – nawet o 70%!

Redukcja kosztów materiału

Wdrożywszy rozwiązania analityczne firmy wielokrotnie zauważają znaczące przewymiarowania swoich konstrukcji. Liczby jakimi możemy się pochwalić to 50% redukcji kosztów materiału oraz 65% redukcji masy konstrukcji.

Spadek ilości błędów konstrukcyjnych

Przy złożonych konstrukcjach błędy konstrukcyjne mogą okazać się niełatwe do wyłapania. Rozwiązanie klasy MES pozwala zweryfikować wszelkie, niebezpieczne z perspektywy inżynierskiej, miejsca już na wczesnym stadium projektu pozwalając zredukować ilość błędów konstrukcyjnych nawet o 60%.

Elastyczne pakiety

Rozwiązania obliczeniowe na platformie chmurowej 3DEXEPRIENCE są środowiskami skalowalnymi. Jesteśmy w stanie dobrać narzędzie pod potrzeby danej jednostki projektującej redukując tym samym koszt oprogramowania.

Integracja z SOLIDWORKS

SIMULIAWorks zapewnia możliwość równoległej pracy z SOLIDWORKS 3D CAD. Pozwala na pełną asocjatywność umożliwiająca zachowanie i automatyczny update analizy w momencie gdy wprowadzone zostaną nowe zmiany konstrukcyjne.

Szeroki zakres możliwości

Wielodomenowa współpraca pozwala przenieść na ekran komputera najbardziej zaawansowaną fizykę.

Zwolnij zasoby lokalnej stacji roboczej

Dostęp do chmury obliczeniowej pozwala odciążyć komputer użytkownika na etapie przeprowadzania obliczeń oraz weryfikacji wyników

Poprzedni
Następny

Nowa droga dla biur projektowych

W dobie utrzymującej się inflacji, rosnących kosztów prototypowania i produkcji oraz coraz bardziej wymagającego rynku, jednostki projektujące zmuszone są stawić czoła nowym wyzwaniom w zakresie konkurencyjności, redukcji kosztów czy optymalizacji procesu projektowania. Symulacja towarzysząca konstrukcji na etapie projektu koncepcyjnego i wstępnego pozwala na zmierzenie się ze wszystkimi wspomnianymi zagadnieniami już w pierwszej iteracji w każdej z domen inżynierii obliczeniowej: analizie strukturalnej, analizie przepływu, wtrysku czy elektromagnetycznej.

Potęga 3DEXPERIENCE

SIMULIAworks to zestaw ról obliczeniowych osadzonych w środowisku platformy chmurowej 3DEXPERIENCE będącej liderem w zakresie rozwiązań PDM/PLM, scalania współpracy oraz usprawniania przepływu informacji w zespole. Wykorzystaj szerokie funkcjonalności środowiska udostępniając wyniki analiz interesariuszom, generując raporty oraz aktualizując analizy w nowych wariantach konstrukcji.

3DEXPERIENCE - Asocjatywność z CAD

Wiemy jak nikt inny, że odpowiednie gałęzie polskiego przemysłu pracują przy wykorzystaniu szerokiej gamy rozwiązań do projektowania 3D CAD. Choć platforma 3DEXPERIENCE pochodzi od producenta rozwiązań SOLIDWORKS oraz CATIA, jesteśmy zapewnić również w pełni asocjatywną pracę z oprogramowaniami zewnętrznymi takimi jak Inventor, NX, Solid Edge czy CREO. Aktualizacje Twoich analiz cyfrowych mogą podążać za każdą zmianą konstrukcyjną – usprawnij oraz uprzyjemnij swoją pracę otwierając się na nowe technologie.

Przeszkolimy i wdrożymy!

Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której Klient pozostawiony jest samemu sobie po wdrożeniu rozwiązania. Nasi eksperci posiadający szerokie doświadczenie w zakresie przeprowadzania analiz regularnie przeprowadzają szkolenia zarówno w naszych biurach, online jak i u Klienta. Posiadamy w ofercie ustrukturyzowane szkolenia odpowiadające tematyce istotnej z punktu widzenia Kontrahenta, jak i szkolenia dedykowane w ramach których możemy jeszcze bardziej zbliżyć się do potrzeb z danej branży. Wyznajemy zasadę, że Państwo będący ekspertami w swojej dziedzinie nie mogą tracić czasu na nieergonomiczną pracę z rozwiązaniem. Jesteśmy tu po to, by temu zapobiec.

Zapytaj o oferte

Poznaj dokładny zakres możliwości rozwiązań analitycznych 3DEXPERIENCE

Structural
Designer

Postawa analityczna dla każdego konstruktora. Sprostaj rygorystycznym normom oraz wymaganiom rynkowym przy wykorzystaniu nowoczesnego, intuicyjnego rozwiązania zapewniającego bezpieczeństwo Twojej konstrukcji.

Poznaj szczegółowo

Structural
Engineer

Dostęp do zaawansowanych analiz liniowych stał się osiągalny jak nigdy przedtem. W wyniku ubogacenia roli Structural Designer o możliwość tworzenia złożonych siatek, szerokiej gamy połączeń, korzystania z zaawansowanych elementów oraz możliwość podzielenia skomplikowanej fizyki na prostsze i tym samym łatwiejsze do opisania kroki, powstał Structural Engineer.

Poznaj szczegółowo

Structural Performance Engineer

Odkryj potęgę rozwiązań analitycznych wkraczając w szeroką gamę analiz nieliniowych! Zbudowane w oparciu o Structural Engineer, rozszerzone rozwiązanie o nazwie Structural Performance Engineer otwiera bramę do zaawansowanych badań dynamicznych, analiz wykraczających poza problematykę liniową oraz stanowi wstęp do analiz wielofizycznych. Rozszerzalne o moduł zmęczeniowy.

Poznaj szczegółowo

Structural Mechanics Engineer

Potęga Abaqusa do Twojej dyspozycji. Najbogatsza rola obliczeniowa daje dostęp do niezwykle pożądanych analiz explicit, zaawansowanych analiz częstotliwościowych, narzędzi do upraszczania geometrii oraz szeregu innych narzędzi. Rozszerzalna o moduł zmęczeniowy.

Poznaj szczegółowo

Fluid Dynamics
Engineer

Zaawansowane rozwiązanie z zakresu obliczeniowej dynamiki płynów w prostym wydaniu. Rola zapewnia dostep do najnowocześniejszych narzędzi i zasobów obliczeniowych, które pozwalają na modelowanie, analizę i optymalizację konstrukcji pod kątem przepływu w każdej branży.

Poznaj szczegółowo

Plastic Injection
Engineer

Rozwiązanie umożliwia inżynierom analizę procesu wtrysku tworzyw sztucznych w zakresie wypełniania, dopakowywania, chłodzenia oraz paczenia. Dzięki pełnej współpracy w ramach 3DEXPERIENCE pełna analiza wytwarzania oraz wytrzymałości strukturalnej zamyka się w jednym interfejsie.

Poznaj szczegółowo

Electromagnetics
Engineer

Rozwiązanie umożliwia inżynierom modelowanie, analizę i optymalizację charakterystyk elektromagnetycznych swoich produktów. Analiza pól elektromagnetycznych w różnych aplikacjach, takich jak elektromagnetyczne kompatybilność zakłóceń (EMC) czy projektowanie anten jeszcze nie była aż tak prosta.

Poznaj szczegółowo

3DEXPERIENCE SIMULIAworks - symulacje CAE w chmurze

3DEXPERIENCE SIMULIAworks to kompleksowe oprogramowanie do przeprowadzania symulacji i analiz inżynierskich w chmurze. Rozwiązania to wyklucza konieczność posiadania kosztownych stacji roboczych, nawet do wykonania najbardziej skomplikowanych obliczeń. Skontaktuj się z nami aby dobrać odpowiedni zestaw ról dla Twojej organizacji.

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Rafał Szypulski

Kierownik Działu CAE

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się

   Kreator oferty

   Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

   Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
   Skontaktuj się z nami