pixel Moduł Technologiczny - DPS Software

Moduł Technologiczny

Moduł technologiczny

Zarządzaj dokumentacją wewnątrz SOLIDWORKS PDM

Moduł Technologiczny pozwala na zarządzenie dokumentacją oraz danymi technologicznymi wewnątrz systemu SOLIDWORKS PDM. Pozwala na definiowanie marszrut technologicznych, tworzenie instrukcji stanowiskowych, wymianę danych z systemami ERP.

Moduł Technologiczny jest stworzony w kilku wariantach – w zależności od potrzeb można w nim tworzyć instrukcje stanowiskowe w postaci plików DWG. W innym wariancie możliwe jest generowanie kart pomocy warsztatowych lub wykazów konstrukcyjno-technologicznych.

Najważniejsze funkcje

Automatyzacja

Tworzenie marszruty technologicznej na podstawie plików konstrukcyjnych. System automatycznie pobiera dane odnośnie wyrobu/części, dla której technologia jest tworzona, dzięki czemu nie musimy przepisywać wielokrotnie tych samych danych w konstrukcji i technologii.

Definiowanie operacji

System umożliwia dodawanie, usuwanie, przesuwanie operacji i stron operacji z zachowaniem ustalonej numeracji operacji.

Definiowanie narzędzi wykorzystywanych w operacjach

Lista narzędzi może zostać pobrana z zewnętrznego systemu ERP, z wewnętrznej bazy Modułu Technologicznego lub też mogą zostać użyte rysunki narzędzi zapisane w systemie SOLIDWORKS PDM.

Stanowiska i maszyny

Przypisywanie stanowisk i maszyn do operacji.

Program CNC

Przypisywanie programów CNC do operacji.

Zarządzanie

Tworzenie kart zmian, wykazów części do montażu oraz kart materiałowych.

Drukowanie instrukcji stanowiskowych

Moduł pozwala na wydrukowanie instrukcji dla produkcji z uwzględnianiem celu wydruku oraz oznaczeniem statusu zatwierdzenia, dzięki czemu na produkcji nie znajdzie się nieaktualna lub niezatwierdzona dokumentacja.

Import operacji z innych przebiegów

Jeśli operacje w różnych przebiegach są podobne lub nawet identyczne system pozwala na zaimportowanie ich wraz ze wszystkimi narzędziami, dzięki czemu nie musimy definiować jeszcze raz tych samych operacji w innym przebiegu technologicznym.

Integracja z systemem ERP

Eksport marszrut technologicznych oraz sprawdzanie ilości narzędzi znajdujących się na magazynie na podstawie danych pobranych z systemu ERP.

Poprzedni
Następny

Zapytaj o oferte

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Marcin Domański

R&D Manager

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami