pixel Numeratory dokumentacji - Rozszerzenia | DPS Software Polska

Numeratory dokumentacji

Numeratory dokumentacji

Uporządkowana dokumentacja

System SOLIDWORKS PDM posiada mechanizmy, dzięki którym można zanumerować pliki dokumentacji konstrukcyjnej i okołoprojektowej. Jednak czasami zachodzi konieczność bardziej zaawansowanego numerowania dokumentacji np. uwzględniającego indeksowanie wewnątrz systemu ERP. W takim przypadku możemy wykorzystać moduł do numerowania dokumentacji i projektów. Zwykle taki moduł jest tworzony na zamówienie klienta, ale posiadamy kilka uniwersalnych numeratorów, które należy tylko skonfigurować np. numerator względem grup konstrukcyjnych lub numerator względem folderów.

Dzięki dodatkowi numerator dokumentacji możemy usprawnić pracę osób działających w systemie PDM, uniknąć błędów związanych z wykorzystaniem nieprawidłowej części oraz wyeliminować powtarzające się indeksy części.

Najważniejsze funkcje dodatku

Numerator względem zamówienia

Dodatek pozwala na automatyczne numerowanie dokumentacji dla plików będących w różnych folderach w przechowalni, wykorzystując oddzielne pule numerów dla zamówienia oraz wykorzystując odpowiedni symbol klienta.

Numerator tworzący numery indeksów w systemie ERP

Z poziomu dodatku możemy tworzyć indeksy w systemie ERP oraz jednocześnie wykorzystywać wygenerowane indeksy do nazywania plików w systemie SOLIDWORKS PDM. W dodatku jest wybierana grupa materiałów oraz parametry określające odpowiednie cechy wyrobu. Na tej podstawie wygenerowany jest indeks w systemie ERP. Wygenerowany indeks zostaje również zapisany na karcie danych, dzięki czemu uzyskujemy połączenie dokumentu w systemie PDM z artykułem w ERP.

Numerator dokumentacji względem grup konstrukcyjnych

Dodatek pozwala na wygenerowanie unikalnego numeru części dla danej grupy konstrukcyjnej. W dodatku wybieramy rodzaj dokumentacji, następnie dla wybranego rodzaju dokumentacji są wyświetlane dostępne grupy konstrukcyjne i na tej podstawie jest generowany unikalny numer dokumentu.

Poprzedni
Następny

Zapytaj o oferte

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Marcin Domański

R&D Manager

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się

   Kreator oferty

   Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

   Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
   Skontaktuj się z nami