pixel 3DEXPERIENCE – nie czekaj! Zacznij już dziś tworzyć innowacje! - DPS Software

12 / 02 / 2020

DPS Software

3DEXPERIENCE – nie czekaj! Zacznij już dziś tworzyć innowacje!

Drugi dzień 3DEXPERIENCE World poświęcony był innowacjom. Świat nowych produktów rozwija się w niezwykłym tempie. Liczy się nie tylko pomysł, ale też czas, w jakim wdrożymy go w życie. Im szybciej tego dokonamy, tym większa szansa na wyprzedzenie konkurencji. Prelekcje z udziałem zespołu Dassault Systèmes i SOLIDWORKS miały na celu pokazanie, jak dzięki platformie 3DEXPERIENCE marzenia zmienić w rzeczywistość.

Pierwszą sesję poświęconą Platformie 3DEXPERIENCE poprowadziła Florence Hu-Aubigny, wiceprezes Dassault Systèmes ds. badań i rozwoju. Przedstawiła możliwości 3DEXPERIENCE Platform pod kątem operacyjnym, czyli wszystkich procesów zachodzących w ramach tworzenia produktu (As a System of operations)  oraz jako model biznesowy (As a Business Model) – procesów zachodzących w związku z funkcjonowaniem całego przedsiębiorstwa.

3DExperience Platform SOLIDWORKS DPS Software

Platforma 3DEXPERIENCE – ujęcie operacyjne

5 ważnych obszarów platformy 3DEXPERIENCE  w ujęciu operacyjnym to wsparcie procesów zachodzących podczas powstawania produktów. Uwzględniają wszystkie etapy procesu produkcyjnego, jak również specyfikę poszczególnych branż:

 • Collaborative Business Innovation – to pełna oferta SaaS (w chmurze) wykorzystywana do wspierania innowacji we wszystkich dziedzinach,
 • 3DEXPERIENCE Works – wsparcie wszystkich etapów procesu produkcyjnego, od projektowania symulacji i analizy, poprzez wytwarzanie, po sprzedaż i marketing,
 • 3DEXPERIENCE Industries  – rozwiązania, które pozwalają sprostać wyzwaniom i stwarzają szanse dla klientów, a także pomoc w optymalizacji wydajności pracy w organizacji,
 • 3DEXPERIENCE Healthcare and Life Sciences – wsparcie dla rozwoju firm działających w trudnej i pełnej regulacji branży medycznej,
 • 3DEXPERIENCE Edu – przygotowuje przyszłe pokolenia twórców do wprowadzania innowacji.

My3DExperience Platform - SOLIDWORKS - DPS Software

Siła zespołu, czyli Collaborative Business Innovator 

Z Platformy 3DEXPERIENCE użytkownik może korzystać na dowolnym urządzeniu – komputerze, tablecie czy telefonie komórkowym. Dzięki 3DEXPERIENCE Collaborative Business Innovator każda osoba w firmie może stać się twórcą innowacji.

Ta część platformy służy dzieleniu się ze społecznością w firmie nowymi pomysłami, które mogą zamienić się w nowe projekty. Collaborative Business Innovator wspiera innowacje i usprawnia zarządzanie biznesem, łącząc pracowników, partnerów i klientów na całym świecie.

3DEXPERIENCE Works w akcji

Manish Kumar, wiceprezes SOLIDWORKS ds. badań i rozwoju wraz ze swoim zespołem omówił możliwości 3DEXPERIENCE Works.

Zespół SOLIDWORKS zaprezentował, jak dzięki pracy zespołowej można łatwo wprowadzić w życie pomysł na nowy produkt, na przykładzie innowacyjnej kosiarki do trawy. Dzięki możliwości pracy na różnych urządzeniach, możemy projektować na swoich własnych warunkach – o dowolnej porze, w dowolnym miejscu. Do tego, możemy liczyć na burzę mózgów i wsparcie zespołu, ponieważ platforma łączy nas ze społecznością całej firmy.

Gdy mamy już projekt produktu, dzięki platformie 3DEXPERIENCE Works i możliwościom programu SIMULIA możemy go przetestować w środowisku wirtualnym. To rozwiązanie, dzięki któremu firma produkcyjna zaoszczędzi dużo czasu i pieniędzy.

SOLIDWORKS, 3DCreator, 3DSculptor, Visualize, Catia, Simulia, DelmiaWorks, Project Planner.
 

Plaftorma 3DEXPERIENCE łączy wszystkie procesy od projektowania poprzez produkcję po zarządzanie dokumentacją. Uwzględnia również działania marketingowe, dzięki możliwości stworzenia wysokiej jakości wizualizacji produktów. Platforma łączy możliwości takich rozwiązań, jak: SOLIDWORKS, 3DCreator, 3DSculptor, Visualize, Catia, Simulia, DelmiaWorks, Project Planner.

3DEXPERIENCE to zamiana projektów w doświadczenia. Platforma dostarcza odpowiednie dane odpowiednim ludziom we właściwym czasie. Dzięki platformie tworzenie innowacji jest prostsze niż kiedykolwiek do tej pory.

3DEXPERIENCE – ujęcie biznesowe

Na platformie znajdziemy narzędzia ułatwiające funkcjonowanie podstawowych obszarów biznesowych firmy, nie związanych bezpośrednio z procesem powstawania nowego produktu:

 • Ideation Experiences – umożliwia wymianę informacji czy opinii dotyczących projektów w ramach danego zespołu,
 • Business Experiences – to wsparcie dla strategii, finansów, zasobów ludzkich, marketingu oraz działu prawnego,
 • Data Science Experiences – obszar skupiający się na projektowaniu i inżynierii, wytwarzaniu oraz sprzedaży i marketingu,
 • Relation Experiences – kategoria dla społeczności specjalistów i ekspertów, tworzenie wartości poprzez możliwość ciągłej wymiany doświadczeń i wiedzy,

3DExperience MarketPlace Engineering - DPS Software - SOLIDWORKS

 • Trading Experiences – łączy projektantów, inżynierów, project managerów oraz wyspecjalizowanych dostawców usług. Trading Experiences to 3 obszary:

Obejrzyj relację video z 2 dnia konferencji

Zachęcamy do obejrzenia całej relacji z 2 sesji generalnej 3DExperience World 2020 oraz wysłuchania prelekcji zaproszonych Gości Specjalnych:

 •  Mikael Kajbring, Awake Boards
 •  Mustafa Tulu, Enis Caldir, WatchX
 •  Chetan Keny, Rize
 •  Brad Thompson, Impact Props

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami