pixel Platforma 3DEXPERIENCE - rozwiązania chmurowe SOLIDWORKS

3DEXPERIENCE

Projektuj i zarządzaj przepływem informacji w chmurze

O rozwiązaniu

3DEXPERIENCE to zintegrowany system rozwiązań chmurowych dla firm produkcyjnych od producenta SOLIDWORKS, czyli firmy Dassault Systèmes. Korzystaj i twórz nowe produkty w sposób nieograniczony – z dowolnego miejsca, dowolnego urządzenia oraz o dowolnym czasie, samodzielnie lub w zespole, nie martwiąc się o dostępność narzędzi.

Wnieś projektowanie 3D CAD na nowy poziom

Dostępność zawsze i wszędzie

3DEXPERIENCE to zestaw narzędzi, który dostępny jest z poziomu przeglądarki internetowej. Dzięki temu możesz pracować niezależnie od miejsca, czasu i używanego urządzenia. Automatyczne aktualizacje dają pewność korzystania z najnowszej wersji, bez najmniejszej ingerencji ze strony użytkownika lub opiekuna technicznego. Osadzenie platformy w chmurze wyklucza utrzymywanie kosztownej struktury IT.

Modułowa budowa i elastyczność licencji

Na platformę 3DEXPERIENCE składa się ponad 400 unikatowych ról. Rozwiązanie to pozwala na rozbudowywanie pakietu dostępnych narzędzi w zależności od potrzeb i rozwoju Twojej firmy. Dodatkowo, oprogramowanie oparto o niezwykle elastyczny model licencjonowania.

Najnowsze technologie i gwarancje bezpieczeństwa

3DEXPERIENCE oparto o najnowsze technologie klasy korporacyjnej, takie jak CATIA, SIMULIA, DELMIA, czy ENOVIA. Wszystko zwieńczone zostało certyfikowanymi systemami bezpieczeństwa, gwarantującymi bezpieczeństwo przechowywanych danych na najwyższym poziomie.

Poprzedni
Następny

3DEXPERIENCE- Nie tylko projektowanie

Platforma 3DEXPERIENCE to środowisko chmurowe, które wspiera całościowy proces rozwoju produktu: od pomysł, poprzez projekt, jego produkcję oraz marketing, aż po proces sprzedażowy. Dzięki elastycznej strukturze, narzędzie sprawdzi się w każdej organizacji, niezależnie od jej wielkości, czy charakteru. Platforma działa jak kompleksowe źródło informacji, dzięki czemu zespoły mogą bezpiecznie dzielić się i wymieniać się danymi w nieograniczony sposób.

3DEXPERIENCE - jedno rozwiązanie, nieograniczone możliwości

W ramach rozwiązania 3DEXPERIENCE WORKS, użytkownik dostaje dostęp do kompletnego zestawu narzędzi, które umożliwiają projektowanie 3D CAD (SOLIDWORKS), przeprowadzanie analiz inżynierskich i symulacji (SIMULIA), automatyzację procesu wytwarzania (DELMIA) oraz zarządzanie danymi produktu i jego cyklem życia (ENOVIA).

Pakiety SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE

Nie jesteś zdecydowany?

Skontaktuj się z nami

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Standard
3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Professional
3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Premium

Projektowanie części i złożeń

Tak
Tak
Tak

Rysunki 2D

Tak
Tak
Tak

Narzędzia produktywności

Tak
Tak
Tak

Łatwo analizuj, raportuj, porównuj i sprawdzaj swoje projekty.

Wykrywanie przenikań

Tak
Tak
Tak

Zanim wyślesz do produkcji, możesz sprawdzić w 2D oraz 3D czy twoje części oraz złożenia będą pasować i współpracować poprawnie.

Sprawdzanie technologiczności

Tak
Tak
Tak

Sprawdź swój projekt pod kątem poprawności Pochyleń, Podcięć, Grubości, a także Wyrównania Otworów już na wczesnym etapie.

Zaawansowany Import/Export plików CAD

Tak
Tak
Tak

Konwertuj otrzymaną dokumentację CAD do SOLIDWORKS 3D oraz eksportuj ją do innych aplikacji CAD używając ponad 30 różnych formatów.

Rozszerzona rzeczywistość

Tak
Tak
Tak

Eksportuj dokumentacje CAD do AR, VR oraz przeglądarek webowych, w celu doświadczenia rozmiarów geometrii, wyglądu, badań ruchu, stanów wyświetlania i nie tylko.

Weryfikacja standardów (Design Checker)

Tak
Tak
Tak

Ustal standardy projektowe i porównaj rysunki (lub modele) z nimi, aby stworzyć jednolite projekty i dokumentację.

Zautomatyzowana analiza stosu tolerancji (TolAnalyst™)

Tak
Tak

Automatycznie sprawdzaj wpływ tolerancji na części i złożenia, aby zapewnić spójne dopasowanie komponentów oraz weryfikuj schematy tolerancji przed wyprodukowaniem projektów.

Weryfikacja kosztów wytworzenia (SOLIDWORKS Costing)

Tak
Tak

Stale sprawdzaj swoje projekty pod kątem docelowych kosztów za pomocą narzędzi do automatycznego szacowania kosztów, w pełni zintegrowanych z rozwiązaniem 3D CAD.

Inżynieria odwrotna (ScanTo3D)

Tak
Tak

Odtwarzaj projekty z możliwością importowania, edycji, oceny i tworzenia geometrii bryłowej na podstawie zeskanowanej chmury punktów i danych siatki.

Zaawansowane renderingi

Tak
Tak

Z łatwością twórz obrazy o fotograficznej jakości z modeli 3D na wczesnym etapie procesu projektowania, aby uzyskać informacje zwrotne i podejmować świadome decyzje projektowe.

Zaawansowane spłaszczanie geometrii

Tak

Spłaszcz złożone, nierozwijalne powierzchnie, które są zwykle spotykane w produktach tekstylnych, takich jak odzież, lub elementach tłoczonych blach.

Projektowanie instalacji rurowych

Tak

Uprość projektowanie i dokumentację rurociągów dla szerokiego zakresu systemów i zastosowań, w tym maszyn, oraz rurociągów instalacji procesowych.

Projektowanie kabli i wiązek przewodów elektrycznych

Tak

Szybko dodawaj kable, przewody i wiązki przewodów do swojego projektu. Twórz spłaszczone rysunki tras kabli i wiązek przewodów, korzystając z list przewodów, informacji o połączeniach oraz list materiałowych.

Trasy kanałów wentylacyjnych i innych

Tak

Projektuj trasy dla przewodów prostokątnych i okrągłych, które obejmują kanały, korytka kablowe, przenośniki, zsypy do transportu materiałów i inne systemy.

Analiza ruchu

Tak

Analizuj swój produkt po kątem ruchu, mierz siły, obciążenia w projekcie oraz wykorzystuj dane do prawidłowego doboru odpowiednich siłowników silników, itp. w celu zapewnienia wydajności, jakości i bezpieczeństwa produktu.

Statyka liniowa części i złożeń

Tak

Obliczaj naprężenia i odkształcenia geometrii za pomocą metod analizy elementów skończonych (MES) dla części i złożeń.

Parametryczne projektowanie

Tak
Tak
Tak

Twórz, przeglądaj i oceniaj modele 3D za pomocą intuicyjnego rozwiązania do modelowania parametrycznego, które bezproblemowo współpracuje z rozwiązaniem 3D CAD.

Swobodne modelowanie

Tak
Tak

Szybko i łatwo twórz organiczne kształty dzięki intuicyjnemu rozwiązaniu do modelowania, które bezproblemowo współdziała z rozwiązaniem CAD 3D

Dostęp do danych i zarządzanie nimi w chmurze

Tak
Tak
Tak

Przechowuj, udostępniaj, uzyskuj dostęp do najnowszych informacji projektowych produktów i zarządzaj nimi ze scentralizowanej, bezpiecznej lokalizacji.

Zarządzanie cyklem życia produktu w chmurze

Tak
Tak
Tak

Zarządzaj cyklem życia dowolnego rodzaju treści, takich jak pliki CAD, modele symulacyjne i dokumentacja, z różnych dziedzin i rozwiązań CAD. Śledź problemy, zmiany oraz ograniczaj konflikty edycji od wielu współtwórców dzięki kontroli wersji.

Współpraca w chmurze

Tak
Tak
Tak

Współpracuj w czasie rzeczywistym za pomocą konfigurowalnych dashboardów, społeczności, zarządzania zadaniami w stylu Kanban, strumieni aktywności, czatu i połączeń wideo. Z łatwością wyszukuj, wizualizuj, eksploruj i oznaczaj pliki SOLIDWORKS i inne bezpośrednio w przeglądarce.

Zarządzanie w chmurze

Tak
Tak
Tak

Monitoruj wykorzystanie licencji, zarządzaj członkami oraz przypisuj i usuwaj licencje z jednego panelu administracyjnego, zmniejszając koszty administracyjne. Z łatwością bądź na bieżąco i korzystaj z najnowszych ulepszeń.

Kursy i pomoc techniczna

Tak
Tak
Tak

Zacznij pracę szybko i wydajnie dzięki szkoleniom online, oraz uzyskaj wsparcie od lokalnego dostawcy.

Zapytaj o oferte

Jakie są licencje 3DEXPERIENCE?

Rodzaje licencji 3DEXPERIENCE

Komercyjna

Skorzystaj ze spersonalizowanej oferty na rozwiązanie SaaS, PaaS, IaaS. W ramach licencji otrzymujesz dostęp do technologii klasy biznesowej, która pozwala Ci na łatwe wdrożenie i dostęp do platformy 24/7. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz dostęp do automatycznych aktualizacji oprogramowania oraz wsparcie techniczne dostępne przez całą dobę.

Zamów o ofertę

Startup

W ramach licencji otrzymujesz możliwość bezpłatnego testowania rozwiązania przez 3 miesiące – po tym czasie możesz zdecydować czy to rozwiązanie jest dla Ciebie. Licencja dla startupów pozwala na korzystanie z kompleksowej oferty SaaS, PaaS, IaaS i w ramach wszystkich dostępnych ról. Aktualizacje oprogramowania odbywają się automatycznie i są zawarte w ramach licencji. Dodatkowo otrzymujesz także dostęp do spersonalizowanego wsparcia technicznego Dassault Systèmes dostępnego 24/7.

Zamów ofertę

Edukacyjna

Licencja przeznaczona do nauki obsługi narzędzi dostępnych na platformie 3DEXPERIENCE. Dedykowana placówkom oświatowym, takim jak szkoły, centra szkolenia praktycznego i uczelnie wyższe.

Co nasi klienci mówią o 3DEXPERIENCE?

“Projektanci mogą eksperymentować z nowymi, niekonwencjonalnymi kadłubami, a dzięki dużej liczbie parametrów, które mogą być łączone podczas symulacji, rzeczywiste testy mogą być zredukowane do minimum. Rezultat: imponujące luksusowe katamarany, które spełniają marzenia klienta, są potężne i jednocześnie przyjazne dla środowiska. A katamarany Sunreef to także oryginalność. Oryginalność jest zdecydowanie częścią DNA Sunreef Yachts”

“SOLIDWORKS jest dla nas ważnym narzędziem i ma decydujący wpływ na konstrukcję kadłuba. Przy użyciu Simulia XFlow można przewidzieć zachowanie się kadłubów w wodzie w najróżniejszych warunkach. Widzimy ciśnienie wody i obszary, gdzie wzrasta opór.”

Poprzedni
Następny

3DEXPERIENCE - najczęściej zadawane pytania

1. Komu dedykowany jest pakiet 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Offer?

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Offer jest pakietem przeznaczonym dla firmy szukających elastycznego i skalowalnego rozwiązania, które zapewnia dostęp do narzędzi projektowych i danych w dowolnym miejscu. Umożliwia kompletne zarządzanie projektami oraz danymi i zmniejsza zapotrzebowanie na obsługę IT. Chmura dostępna w ramach Platformy 3DEXPERIENCE daje również możliwość wykorzystania danych w innych systemach, np. CAE oraz wymieniać informacje w rozproszonych zespołach i z kontrahentami.

2. Czy Pakiet 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Offer działa w chmurze?

Tak i nie. Oprogramowanie SOLIDWORKS działa bezpośrednio na komputerze, na którym jest zainstalowane. Jest ono natomiast poszerzone o dodatkowe funkcjonalności, które zapewniają połączenie z Platformą 3DEXPERIENCE oraz dostęp do przestrzeni dyskowej, narzędzi oraz aplikacji chmurowych.

3. Czym jest Platforma 3DEXPERIENCE?

Obszerna odpowiedź, na krótkie pytanie. Platforma 3EXPERIENCE, to zbiór usług i narzędzi, dostępnych z poziomu przeglądarki. Zupełnie jak w portalach społecznościowych, znajdziesz tam: użytkowników w Twojej firmie, konwersacje, ścianę z informacjami dotyczącymi konkretnych projektów lub społeczności, z pojawiającymi się powiadomieniami. W zależności od posiadanych uprawnień i zakupionych licencji, możesz za pośrednictwem Platformy 3DEXPERIENCE uzyskiwać dostęp do narzędzi i aplikacji oraz przestrzeni chmurowej, która służy bezpiecznemu przechowywaniu danych i umożliwia współpracę w rozproszonym zespole.

4. 4. Gdzie znajdę dodatkowe narzędzia Platformy 3DEXPERIENCE?

Wszystkie narzędzia Platformy 3DExperience dostępne są z poziomu przeglądarki. Praca w nich odbywa się online i może być realizowana również na urządzeniach mobilnych. Za sprawą przestrzeni dyskowej w chmurze, możemy przechowywać tam pliki, projekty i koncepcje, które później wykorzystamy w dalszej pracy lub udostępnimy innym.

5. W jaki sposób otrzymuje dostęp do SOLIDWORKS?

Logując się na Platformie 3DEXPERIENCE otrzymujesz dostęp do wszystkich narzędzi, projektów, informacji, konwersacji i społeczności. Znajdziesz tam również ikonę SOLIDWORKS. Co ważne – po pierwszym uruchomieniu, na komputerze utworzy się skrót, którym będziesz mógł uruchamiać SOLIDWORKS bezpośrednio z Pulpitu Twojego komputera.

6. Gdzie będą przechowywane moje dane i projekty?

Twoje dane mogą być przechowywane w chmurze – dostępne z każdego miejsca, lub lokalnie – na Twoim komputerze. Zapisując projekt możesz zdecydować gdzie je umieścić.

7. Co się wydarzy jeśli utracę połączenie z Internetem?

Tracąc połączenie z Internetem nie utracisz ani danych, ani dostępu do SOLIDWORKS. Przejdziesz w tryb offline, który umożliwi dalszą pracę lub zapisanie plików. Po wznowieniu połączenia przejdziesz w tryb online, a informacje i zmiany w projekcie zostaną naniesione automatycznie.

8. Czy możemy połączyć narzędzia 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS z posiadanymi licencjami SOLIDWORKS?

Tak. Oba sposoby użytkowania SOLIDWORKS generują kompatybilne pliki 2D i 3D a licencje dotychczasowe licencje SOLIDWORKS możemy uzupełnić o funkcjonalność Platformy 3DEXPERIENCE.

9. Czym są role i aplikacje na 3DEXPERIENCE?

Aplikacje dostępne na Platformie 3DEXPERIENCE to narzędzia, które otrzymujemy w ramach danej roli. Role natomiast to mniejsze grupy, w ramach których podzielone są aplikacje.

10. Decyduję się na Platformę 3DEXPERIENCE, czy nadal mogę korzystać z SOLIDWORKS jako główne narzędzie do projektowania?

Tak, Platforma 3DEXPERIENCE może zostać zintegrowana ze środowiskiem SOLIDWORKS za pomocą dedykowanej wtyczki. Dzięki temu użytkownik ma dostęp do danych przechowywanych na Platformie, może zarządzać projektem i współpracować bez konieczności opuszczania środowiska SOLIDWORKS.
Platforma 3DEXPERIENCE może być używana w połączeniu z SOLIDWORKS, a nie jako jej zamiennik. Dostęp do Platformy daje możliwość uzyskania dodatkowych funkcji. Zarządzanie projektem, współpraca, wymiana danych to jedynie niektóre z możliwości, jakie możemy znaleźć w portfolio Platformy 3DEXPERIENCE.

11. Czy stracę swoją licencję deskoptową SOLIDWORKS, jeśli zdecyduję się na Platformę 3DEXPERIENCE?

Nie, użytkownik może połączyć posiadaną już licencję SOLIDWORKS z Platformą za pomocą roli Collaborative Designer for SOLIDWORKS. Wtedy będzie mieć dostęp do wszystkich możliwości Platformy, nie rezygnując z dotychczasowej licencji.

12. Czym jest rodzaj licencjonowania Named User License?

Rodzaj licencjonowania Named User License w praktyce oznacza przypisane licencji do konkretnego użytkownika/ konta, a nie do maszyny. Licencja przypisana jest do konkretnego ID użytkownika.

13. Jakie są główne zalety korzystania z rodzaju licencjonowania Named User License?

Skoro licencja przypisana jest do konkretnego użytkownika i jego ID, użytkownik może korzystać z licencji z dowolnego urządzenia (nie tylko dowolnego komputera – służbowego, czy domowego – a również z urządzeń mobilnych takich jak: tablet czy smartfon), a co za tym idzie również z dowolnego miejsca.

Licencjonowanie Named User License oznacza brak numeru seryjnego, czyli koniec z koniecznością aktywacji/ dezaktywacji licencji.

Licencja dostosowana pod użytkownika – szyta na miarę – to użytkownik decyduje, z których ról chce korzystać. Posiadane role może później przydzielać poszczególnym osobom, w zależności od tego, czym się zajmują.

14. W jaki sposób mogę zainstalować 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS?

Do instalacji nie są potrzebne pliki instalacyjne, które pochodzą z zewnętrznych źródeł. W celu instalacji wystarczy zalogować się do Platformy 3DEXPERIENCE. Przy pomocy kompasu przejść do roli 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS, następnie kliknąć na strzałkę przy aplikacji SOLIDWORKS Connected i wybrać „Zainstaluj teraz”.

15. Czy mogę pracować na 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS bez dostępu do Internetu?

Tak, przed przystąpieniem do pracy bez dostępu do Internetu należy włączyć tryb pracy offline. Nastąpi wtedy wypożyczenie licencji na okres 30 dni. Przed przystąpieniem do pracy w trybie offline należy pamiętać o wcześniejszym pobraniu na dysk lokalny wszystkich potrzebnych plików, które zapisane są w chmurze. Podczas pracy w trybie offline wszystkie pliki zapisywane są lokalnie. Po powrocie do pracy w trybie online należy zapisać wszystkie nowe pliki na Platformę i zadbać o aktualizację danych projektowych.

16. Czy istnieje wersja testowa 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS?

Z uwagi na konieczność utworzenia nowego tenantu, czyli indywidualnej przestrzeni współpracy dla użytkowników wersja testowa 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS jest licencją płatną, udostępnianą na okres trzech miesięcy. Wersja testowa pozwala na testowanie nieograniczonej liczby ról z całego zakresu portfolio Platformy.

17. Czy mogę sprawdzić kompatybilność mojego urządzenia z Platformą 3DEXPERIENCE?

Tak, aby sprawdzić zgodność urządzenia i środowiska, na którym pracuje użytkownik należy pobrać narzędzie Cloud Eligibility Tool ze strony link. Narzędzie to działa w systemie Windows i wymaga dostępu do Internetu. Po przeprowadzeniu testów narzędzie zbierze wszystkie potrzebne informacje, aby pomóc zweryfikować użytkownikowi, czy jest gotowy na przejście do pracy z Platformą 3DEXPERIENCE.

18. Czy nadal mogę zapisywać pliki lokalnie, jeśli używam 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS?

Tak, to użytkownik decyduje, czy chce zapisać swoje pliki lokalnie, czy w chmurze.

19. Czym jest aplikacja 3DSpace?

Aplikacja 3DSpace umożliwia tworzenie obszarów współpracy. Tworząc obszar współpracy użytkownik ma możliwość ustawienia opcji widoczności tego obszaru dla innych członków tenantu:
– dostęp prywatny – zawartość widoczna tylko dla użytkowników dodanych do przestrzeni współpracy,
– dostęp chroniony – zawartość widoczna dla użytkowników, jeśli posiada status dojrzałości „Released”, „Obsolete”,
– dostęp publiczny – zawartość zawsze widoczna dla wszystkich użytkowników tenantu.
Zarządzanie plikami zapisanymi na Platformie 3DEXPERIENCE nie odbywa się z poziomu aplikacji 3DSpace, aplikacja przewidziana jest jako narzędzie, dzięki któremu użytkownik może kontrolować to, czy jego pliki są widoczne dla innych użytkowników tenantu. Aplikacja służy jako sejf na pliki i umożliwia ich bezpieczne przechowywanie.

20. Czym jest aplikacja 3DDrive

Aplikacja 3DDrive służy do udostępniania i przechowywania plików w chmurze. Jest to bezpieczne rozwiązanie, do którego użytkownik może mieć dostęp z poziomu przeglądarki lub pobranej aplikacji.
Aplikacja 3DDrive nie jest rozwiązaniem przewidzianym do zarządzania danymi i wersjonowania, a narzędziem do przechowywania danych i udostępniania ich w kontekście Platformy 3DEXPERIENCE.

21. Czy osoba, której udostępniam pliki poprzez 3DDrive musi mieć dostęp do mojego tenantu?

Nie, osoba, której udostępniasz dane poprzez aplikację 3DDrive nie musi mieć wykupionego dostępu do Platformy 3DEXPERIENCE, a więc nie potrzebuje dodatkowych ról. Wystarczy, że założy darmowe konto i uzyska 3DEXPERIENCE ID.

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Tomasz Jęczarek

Kierownik ds. Rozwoju Produktów 3DEXPERIENCE

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami