pixel XFLOW - symulacja obliczeniowa dynamiki płynów

XFLOW

Unikalne, szybkie, wydajne i skalowanie podejście do analiz CFD

O programie

Dzisiejszy przemysł wymaga złożonych symulacji rzeczywistego zachowania swojego produktu w ekstremalnych warunkach; takich jak brodzenie pojazdów, smarowanie układu napędowego i krytyczne manewry w locie.

XFLOW oferuje opartą na cząstkach technologię Lattice-Boltzmann w celu uzyskania wysokiej jakości symulacji obliczeniowej dynamiki płynów (CFD) w ramach portfolio aplikacji SIMULIA.

Nieograniczone możliwości w zakresie analizy CFD

Najnowocześniejsza technologia XFLOW umożliwia użytkownikom rozwiązywanie złożonych zadań CFD obejmujących symulacje niestacjonarne o wysokiej częstotliwości z rzeczywistymi ruchomymi geometriami, złożonymi przepływami wielofazowymi, przepływami z powierzchnią swobodną i interakcjami płyn-struktura. Automatyczne generowanie sieci obliczeniowej i jej adaptacyjne dostosowanie minimalizują wprowadzanie danych przez użytkownika, zmniejszając w ten sposób czas i wysiłek w fazie tworzenia siatek i obróbki wstępnej. Dzięki temu inżynierowie mogą skoncentrować większość swoich wysiłków na optymalizacji projektu.

Realistyczne symulacje z XFLOW

Zaawansowane funkcje renderowania zapewniają realistyczną wizualizację, aby uzyskać głębszy wgląd w przepływ i wydajność cieplną. Unikalne możliwości XFLOW umożliwiają firmom ograniczenie testów fizycznych przy jednoczesnym szybszym podejmowaniu lepszych decyzji projektowych.

Innowacyjna technologia

SIMULIA Fluids Simulation jest napędzana przez trzy uzupełniające się technologie, które zapewniają klientom skalowalną symulację płynów w celu zaspokojenia szerokiego zakresu rzeczywistych zastosowań. Marka Dassault Systèmes SIMULIA jest zaangażowana w ulepszanie i rozszerzanie naszego portfolio symulacji płynów, aby zapewnić kompleksowe rozwiązania dla szerokiego zakresu procesów przemysłowych na platformie 3DEXPERIENCE.

Solver kinetyczny oparty na cząstkach

XFLOW zawiera nowatorski algorytm kinetyczny oparty na cząstkach, który został specjalnie zaprojektowany do bardzo szybkiego działania na dostępnym sprzęcie komputerowym. Podejście dyskretyzacji w XFLOW pozwala uniknąć klasycznego procesu siatkowania domen, a złożoność geometrii nie jest już czynnikiem ograniczającym. Użytkownik może łatwo kontrolować poziom szczegółowości sieci bazowej za pomocą niewielkiego zestawu parametrów, a siatka jest tolerancyjna na jakość geometrii wejściowej i dostosowuje się do obecności ruchomych częśc

Adaptacyjne udoskonalenie siatki obliczeniowej

Silnik XFLOW automatycznie dostosowuje rozwiązywane skale zjawisk przepływowych do wymagań użytkownika, udoskonalając jakość wyników pobliżu ścian, dynamicznie dostosowując się do obecności silnych gradientów i zwiększając rozdzielczość śladu przepływowego w miarę jego rozwoju.

Model z pojedynczą spójną ścianą

XFLOW używa funkcji ściany nierównowagi do modelowania warstwy granicznej. Ten model ściany uwzględnia niekorzystne gradienty ciśnienia odpowiedzialne za separację przepływu, ważne w analizie aerodynamicznej. Co więcej, model ściany jest automatycznie wyłączany, gdy tylko rozmiar siatki w pobliżu ścian jest wystarczająco mały, aby rozwiązać bezpośrednio przepływ w warstwie granicznej.

Zapytaj o oferte

Zaawansowane oprogramowanie do wysokiej jakości symulacji obliczeniowych dynamiki płynów (CFD)

XFLOW to oprogramowanie oferujące niemal ograniczone możliwości w zakresie symulacji obliczeniowej dynamiki płynów. Rozbudowana funkcjonalność sprawia, że rozwiązanie idealnie odnajdzie się w takich branżach jak: transport, architektura, lotnictwo, przemysł energetyczny, przemysł morski oraz produkcja sprzętu przemysłowego.

Najczęściej zadawane pytania związane z oprogramowaniem XLOW

1. Z jakimi programami CAD współpracuje XFLOW?

Do programu XFLOW możemy zaimportować pliki SOLIDWORKS oraz CATIA, oprócz tego program obsługuje formaty takie jak .stl, .step, .stp, .iges, .igs, .brep, .rle, .nfb, .cdfdb, .off

2. Z jakimi programami współpracuje XFLOW?

 • Abaqus – możliwość przeprowadzania symulacji CFD oraz strukturalnej jednocześnie
 • Simpack – Zaawansowana symulacja ruchu
 • ADAMS simulation – zaawansowana symulacja ruchu
 • MSC Nastran – możliwość przeprowadzania symulacji CFD oraz strukturalnej jednocześnie

3. Jakie są możliwości licencjonowania XFLOW?

XFLOW dostępny jest dla środowisk Windows oraz Linux. Licencje są pływające co pozwala na współdzielenie tego samego pliku licencji przez wielu użytkowników i uruchamianie symulacji lokalnych lub rozdzielonych.

4. Jakie wyniki możemy eksportować po przeprowadzeniu symulacji?

XFLOW jest w stanie wyeksportować formaty Paraview, Ensight, CGNS, Abaqus, ASCII oraz Nastran.

5. Jakie są wymagania systemowe dla XFLOW?

Minimalne:

 • Procesor czterordzeniowy Intel/AMD
 • Windows 7 x64 / Linux x64* (* Linux needs glibc >= 2.5-34)
 • Pamięć 6GB RAM
 • 500GB pamięci na dysku twardym
 • 512MB karta graficzna i OpenGL >=1.1

Rekomendowane:

 • Podwójne czterordzeniowe procesory lub sześciordzeniowy i7
 • Windows 7 x64 / Linux x64* (* Linux needs glibc >= 2.5-34)
 • Pamięć 12-24GB RAM
 • Ponad 1TB pamięci na dysku twardym
 • 1GB karta graficzna i OpenGL>=3.1, preferowana AMD/ATI lub NVIDIA

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Rafał Szypulski

Inżynier Oprogramowania CAE

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami