pixel Integracje systemów ERP z CAD/PDM | DPS Software

INTEGRACJE ERP

O programie

Oprogramowanie ERP to coraz popularniejsze narzędzie do zarządzania zasobami firmy. Programiści DPS Software to specjaliści w integrowaniu CAD/CAM/CAE/PDM z systemami klasy ERP. Wykonujemy integracje zarówno z popularnymi systemami – SAP, Impuls, IFS, Dynamics, jak i z dedykowanymi rozwiązaniami ERP. Tworzymy też integracje z CRM, MRP, programami księgowo-magazynowymi i innymi systemami informatycznymi wykorzystywanymi w przedsiębiorstwach. Wieloletnie doświadczenie naszych programistów pozwoli na wybranie odpowiedniego dla firmy narzędzia, dostosowanego do Państwa potrzeb.

Korzyści integracji z systemami ERP

Skrócenie czasu realizacji projektów poprzez wyeliminowanie zbędnych operacji

Brak konieczności ręcznego przepisywania danych z CAD do ERP

Spójność dokumentacji projektowej i struktur

Zabezpieczanie przed dublowaniem indeksów w ERP

Eliminacja błędów, które pojawiają się podczas ręcznego przepisywania danych z jednego systemu do drugiego

Możliwość odseparowania Działu Konstrukcyjnego/R&D od systemu ERP, dzięki czemu konstruktorzy mogą skupić całą swoją uwagę na procesie projektowania produktu

Poprzedni
Następny

Efektywny i sprawny obieg dokumentów - DPS ERP +

Do integracji systemów wykorzystujemy autorskie narzędzie DPS ERP+, nowoczesny i efektywny system obiegu dokumentów stworzony przez programistów DPS Software. ERP+ to moduł dodatkowy, który pozwala na integrację pomiędzy środowiskiem CAD/PDM oraz ERP. Moduł ERP+ jest w pełni konfigurowalny, dzięki czemu możliwa jest integracja z dowolnym systemem ERP lub systemem produkcyjnym.

Integracje ERP - zakres działań

Zakres integracji zależy przede wszystkim od procesów funkcjonujących w firmie – jako DPS Software na samym początku staramy się poznać te procesy i przedstawić rozwiązanie, które je optymalizuje. Zawsze przykładamy wagę do kosztów i potencjalnych zysków, dzięki czemu nasi klienci są zadowoleni i polecają nasze usługi innym firmom.

Podstawowy zakres integracji z systemami klasy ERP:

 • Pobieranie danych indeksów, projektów i zamówień z systemu ERP
 • Tworzenie indeksów w ERP
 • Eksport list materiałowych
 • Wyświetlanie stanów magazynowych
 • Tworzenie linków do dokumentacji CAD w ERP

Każda firma jest inna i wymaga osobnego podejścia, dlatego dostosowaliśmy proces integracji systemów, tak, aby przynosił jak największe korzyści klientowi.

Proces integracji systemów CAD/CAM/CAE/PDM z ERP

 • Analiza – w pierwszym kroku wykonujemy analizę wymagań, dzięki której poznajemy procesy zachodzące w firmie. W procesie analizy następuje wyspecyfikowanie zakresu oraz metod integracji. Analiza jest podstawą do powstania propozycji rozwiązań, które usprawnią procesy w przedsiębiorstwie
 • Propozycja rozwiązań – na podstawie analizy jest przygotowany dokument określający opis integracji wraz z korzyściami biznesowymi. Dzięki temu dokumentowi obie strony umowy wiedzą, jaki będzie docelowy kształt integracji
 • Implementacja – w oparciu o specyfikację wymagań wykonywane są prace programistyczne polegające na stworzeniu interfejsu użytkownika, zaprogramowaniu funkcji, przetestowaniu aplikacji oraz stworzeniu dokumentacji. W czasie implementacji rozwiązania jesteśmy w ciągłym kontakcie z klientem, który widzi postępy prac oraz może zgłaszać usprawnienia
  w realizowanym rozwiązaniu
 • Szkolenia pracowników – szkolenia przeprowadzane w zakresie nowego sposobu pracy z wykorzystaniem nowych funkcji
 • Wdrożenie – obejmuje instalację rozwiązania na stacjach klienckich oraz import danych potrzebnych do uruchomienia systemu
 • Uruchomienie – po uruchomieniu konsultanci DPS Software pomagają w pierwszych dniach pracy w nowym systemie oraz zbierają uwagi

Architektura integracji

W czasie realizacji integracji z systemami ERP korzystamy z różnych technologii wymiany danych tj. XML, API, procedur składowych SQL, które pozwalają nam na integrację z dowolnymi systemami ERP.

Dane struktur mogą pochodzić z dowolnego systemu CAD, np.: SOLIDWORKS, AutoCAD, Solid Edge, Inventor oraz dokumentów w formacie PDF. Wszystkie dane są przechowywane wewnątrz systemu PDM, który zarządza połączeniami pomiędzy różnymi plikami CAD. Następnie poprzez wywołanie z menu kontekstowego opcji eksportu danych, system łączy się z ERP, a następnie przekazuje do niego dane. Inną operacją integracji jest wysłanie lub pobranie danych z ERP w trakcie zmiany stanu dokumentacji. Na przykład w trakcie przesłania dokumentacji do stanu „zatwierdzony” może nastąpić uruchomienie w tle mechanizmu wysłania danych do ERP.

Zapytaj o oferte

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Marcin Domański

R&D Manager

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami