pixel RoboDK - symulator oraz programowanie robotów przemysłowych offline

RoboDK

Symulator oraz programowanie robotów przemysłowych offline

O programie

RoboDK jest innowacyjnym oprogramowaniem służącym do programowania robotów offline, czyli bez rzeczywistego sterownika robota. Dzięki temu możliwe jest projektowanie procesu produkcyjnego z dala od stacji roboczej. DPS Software jest oficjalnym resellerem oprogramowania w Polsce.

Programowanie robota jest bardzo łatwe i przejrzyste dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu. RoboDK posiada bazę około 700 różnych robotów przemysłowych różnych firm, dostępnych w wersji darmowej. Biblioteka jest nieustannie aktualizowana o nowe typy robotów. Umożliwia to szybkie wygenerowanie programu, a następnie implementacje na stanowisku roboczym. Możliwa jest również kalibracja robota poprzez specjalnie przygotowane w programie funkcje kalibracji.

Jakie możliwości daje RoboDK

Integracja z systemami CAD/CAM

Programowanie za pomocą języków wysokiego poziomu

Eksport modelu robota prosto z biblioteki

Synchronizacja dodatkowych osi oraz dodatkowych robotów

Tworzenie programów obróbczych dzięki opcji „Machining”

Testowanie wydajności robota (test Ballbar oraz ISO 9283)

Bezpośrednia sterowanie robotem z poziomu programu

Projektowanie własnych mechanizmów

Algorytm tworzący mapę kolizji

Poprzedni
Następny

Kompatybilność z popularnymi na rynku robotami

Oprogramowanie pozwala importować różne typy plików, m.in. .step;.iges.; .stl Postprocesory RoboDK pozwalają na eksport programów do rzeczywistego robota, na przykład: ABB Rapid (mod/prg), Fanuc LS (LS/TP), Kuka KRC/IIWA (SRC/ava), Motoman Inform (JBI), Universal Robots ( UR/SCRIPT).

Integracja RoboDK z CAD/CAM

Charakterystycznym aspektem programu RoboDK jest jego integracja z programami CAD/CAM, są to między innymi: SOLIDWORKS, ALPHACAM, MasterCAM i Inventor. Takie podejście pozwala w bardzo prosty sposób przenieść skomplikowany proces obróbczy stworzony w programie CAM wprost do programu RoboDK.

Istnieje możliwość generacji programu obróbczego na podstawie krawędzi zawartych w pliku CAD np. SOLIDWORKS, z pliku tekstowego lub z wykorzystanie API dostępnych w RoboDK. Wygenerowany kod-G zostaje przetworzony w taki sposób aby robot poruszał się zgodnie z zawartą w kodzie instrukcją. Jest to szczególnie przydatne przy projektowaniu skomplikowanych procesów, takich jak:

 • Spawanie
 • Polerowanie
 • Frezowanie 5-cio osiowe
 • Wiercenie
 • Druk 3D
 • Paletyzacja
 • Malowanie natryskowe

Postprocesory i makra w RoboDK

Program RoboDK oprócz graficznego interfejsu posiada możliwość programowania robotów poprzez języki wyższego poziomu. Głównym językiem używanym do tworzenia postprocesorów czy makr jest Python. Oprócz niego możliwe jest programowanie za pomocą języka C, C++, Matlab oraz Visual Basic. Rozwiązanie to umożliwia doświadczonym programistom na tworzenie bardziej rozbudowanych projektów stacji roboczych czy też symulacji.

 

Zobacz video

 

 

 

 

Licencje RoboDK

Trial RoboDK

wersja 30-dniowa

Dostępne jest większość opcji obecnych w programie, w tym pełny dostęp do biblioteki robotów. Po upłynięciu tego czasu, możliwe jest projektowane prostych komórek roboczych, z jednym robotem oraz generacja kodu maksymalnie do 30 linii. Niemożliwe jest użycie opcji „Machining”i druk 3D.

RoboDK Educational

Dostępne wszystkie opcje potrzebne do tworzenia stacji roboczych. Zawiera zarówno opcję „Machinig” jak i druku 3D z dedykowanym zewnętrznym programem „Slic3r”. Ten typ licencji przeznaczony jest dla środowisk edukacyjnych.

Professional RoboDK

Posiada wszystkie funkcje programu. W odróżnieniu od wersji Educational możliwa jest integracja z dodatkowymi osiami (łącznie do 12 osi), między innymi poprzez stoły obrotowe czy przenośniki liniowe dostępne w bibliotece.

Zapytaj o oferte

Innowacyjne i łatwe w użyciu oprogramowanie

Programowanie robotów offline z dala od stacji roboczej.

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Józef Skoworodko

Dyrektor działu rozwiązań CAM

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami