pixel CIMCO NC-Base - narzędzie do zarządzania programem CNC

CIMCO NC-BASE

Profesjonalny wybór dla zarządzania programami

O programie

Zarządzanie programami części i powiązanymi dokumentami produkcyjnymi często okazuje się być czasochłonne dla programistów i operatorów. CIMCO NC-Base efektywnie wspomaga tego typu czynności, a ponadto oferuje dużo szerszą funkcjonalność. Jego zintegrowane oraz wyjątkowo elastyczne środowisko zarządzania, wyszukiwania i edycji, gwarantuje bardziej wydajną pracę programistów oraz operatorów maszyn.

Funkcje CIMCO NC-BASE

Przechowywanie i odzyskiwanie

Wydajne przechowywanie wymaga zorganizowanego systemu zarządzania i dostępu do kluczowych informacji produkcyjnych. Przy zastosowaniu relacyjnych baz danych SQL, takich jak Microsoft SQL i MySQL, CIMCO NC-Base oferuje szybki, elastyczny i niezawodny system zarządzania informacjami produkcyjnymi.

Zarządzanie użytkownikami

Kontrola nad uprawnieniami dostępu i modyfikacji informacji jest krytycznym czynnikiem każdego systemu zarządzania informacjami. CIMCO NC-Base ułatwia to swym wysoce elastycznym systemem uprawnień użytkowników/grupy, który pozwala administratorom na określenie poszczególnych uprawnień podglądu, modyfikacji, zatwierdzania plików, itp.

Automatyczna kopia zapasowa

Program oferuje możliwość automatycznego zapisu kopii zapasowej wszystkich informacji w bazie, w tym programów części, powiązanej dokumentacji itp. na serwer zapasowy CIMCO NC-Base. W przypadku niepowodzenia zapisu kopii, administratorzy systemu są automatycznie powiadamiani mailowo.

Integracja systemowa

CIMCO NC-Base jest w pełni zintegrowany z CIMCO DNC-Max, naszym flagowym rozwiązaniem dla sieci CNC, pozwalając operatorom na żądanie i odzyskanie programów NC, lub zapisanie “na bieżąco” programów NC bezpośrednio ze sterownika CNC lub klienta CIMCO NC-Base. CIMCO NC-Base można zintegrować z większością aplikacji CAD/CAM. Programy wygenerowane w dziale programowania mogą teraz zostać automatycznie zaimportowane do bazy danych, przy zastosowaniu funkcji auto importu. Istniejące systemy ERP/PDM mogą pobierać dane bezpośrednio z bazy SQL. Informacje o programie mogą również zostać wyeksportowane do plików tekstowych, arkuszy MS Excel, itp.

Kontrola wersji

CIMCO NC-Base oferuje kompleksowy, a zarazem łatwy w użyciu system kontroli wersji, który automatycznie śledzi wszelkie dokonane zmiany – nie tylko w programach NC, lecz również w powiązanej dokumentacji produkcyjnej. Każda wersja pliku jest przechowywana w systemie wraz z informacjami o czasie, przyczynie dokonania zmiany oraz osobie dokonującej. Operator posiada możliwość utworzenia nowej wersji lub przywrócenia wcześniejszej w dowolnym momencie. Zintegrowana funkcja porównywania pozwala na szybką weryfikację plików względem siebie.

Dokumentacja

Powiązanie wszystkich typów danych produkcyjnych z programami NC pozwala zminimalizować błędy i wynikłe z nich odpady. Program umożliwia integrowanie plików stworzonych poza środowiskiem CIMCO Edit, takich jak listy narzędzi, arkusze nastawcze, informacje inspekcyjne itp., lub automatyczne ich tworzenie na podstawie danych zawartych w programie NC. Możliwe jest również uruchamianie aplikacji zewnętrznych do podglądu lub edycji wszelkich rodzajów plików.

Poprzedni
Następny

Zarządzanie programami NC i dokumentacją produkcyjną

Osiąganie celów produkcyjnych i jakościowych wymaga dziś możliwie najsprawniejszego dostępu do informacji. CIMCO NC-Base jest wyjątkowo wydajnym narzędziem umożliwiającym organizację i zarządzanie programami NC oraz powiązaną dokumentacją produkcyjną, działającym w środowisku szybkiej i efektywnej, relacyjnej bazy danych SQL. CIMCO NC-Base jest zorientowanym na produkcję systemem zaprojektowanym do wspierania zarówno programistów jak i pracowników odpowiedzialnych za produkcję. CIMCO NC-Base umożliwia współdzielenie folderów wirtualnych zawierających wszystkie konieczne dane pomiędzy operatorami, personelem jakości oraz innymi osobami odpowiedzialnymi za wyrób końcowy.

Dlaczego ograniczamy się do przekazywania na produkcję wyłącznie programów obróbczych, skoro możemy dodatkowo dostarczyć arkusze ustawcze, listy narzędzi, dokumenty graficzne oraz inne dane wymagane do wytworzenia produktu?

Dostęp do tych informacji możemy zapewnić z poziomu dowolnego komputera z zainstalowanym klientem CIMCO NC-Base lub w postaci tradycyjnych wydruków. Operatorzy maszyn CNC mogą obsługiwać i aktualizować bazę danych bezpośrednio z poziomu maszyny lub dowolnego komputera w zakładzie. Szeroka funkcjonalność CIMCO NC-Base pomaga zapewnić prawidłowość wykonania każdej części, bez wyjątku.

Zapytaj o oferte

Zautomatyzuj zarządzanie dokumentacją produkcyjną i programami NC

Zautomatyzuj żmudne zajęcie związane z zarządzaniem dokumentacją produkcyjną i programami NC. Współdziel wirtualne foldery zawierające wszelkie niezbędne dane. Usprawnij przepływ informacji między konstruktorami, operatorami maszyn CNC, a osobami odpowiedzialnymi za kontrolę jakości.

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Józef Skoworodko

Dyrektor działu rozwiązań CAM

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się

   Kreator oferty

   Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

   Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
   Skontaktuj się z nami