pixel SOLIDWORKS Inspection - tworzenie dokumentów kontrolnych

SOLIDWORKS Inspection

Prostsza kontrola części i wyższa jakość dzięki rysunkom kontrolnym i raportom

O programie

SOLIDWORKS Inspection to program dedykowany firmom posiadającym działy kontroli jakości, które przygotowują dokumenty kontrolne. Oprogramowanie usprawnia i automatyzuje ten proces poprzez dodawanie odnośników do rysunków technicznych i plików 3D przy użyciu informacji o produkcie i produkcji (PMI) przez co minimalizujemy czas potrzebny na rejestrację pomiarów kontrolnych. Dzięki SOLIDWORKS Inspection tworzenie sprawozdań z kontroli według norm branżowych jest dużo sprawniejsze m.in. przez wykorzystanie istniejących danych 2D i 3D CAD.

Jakie możliwości daje SOLIDWORKS Inspection?

Współpraca z różnymi oprogramowaniem typu CAD

Solidworks Inspection to niezależna aplikacja, która może działać z każdym oprogramowaniem CAD dostępnym na rynku. Oprogramowanie jest intuicyjne, dzięki czemu firmy mogą łatwo wdrożyć i przeszkolić swój dział jakość i w krótkim czasie rozpocząć pracę z programem w celu optymalizacji procesów weryfikacji i kontroli jakości.

Eliminacja ręcznego wprowadzania informacji

Solidworks Inspection korzysta z technologii optycznego rozpoznawania tekstu (OCR), która podczas pracy z rysunkiem PDF lub TIFF odczytuje i identyfikuje wymiary nominalne, tolerancję w obu kierunkach oraz określa rodzaju wymiarów (np. diametrycznych lub liniowych).

Identyfikacja zmian w projektach

Program SOLIDWORKS Inspection pozwala na uniknięcie błędów i szybkie wychwycenie zmian w projektach, dzięki narzędziom do porównywania 2D i 3D.

Podnoszenie jakości produktów

Dokumenty kontrolne umożliwiają znaczące usprawnienie procesów produkcyjnych, zmniejszenie ilości generowanych odpadów, skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek, podniesienie ich jakości i niezawodności. Łatwość obsługi oprogramowania SOLIDWORKS Inspection, integracja ze środowiskiem SOLIDWORKS CAD i dostępność w postaci autonomicznej aplikacji współpracującej z istniejącym systemem CAD to cechy, dzięki którym można łatwo wdrożyć to rozwiązanie, przeszkolić personel kontroli jakości i rozpocząć optymalizację procesów kontroli i nadzoru jakości.

Zgodność ze standardami branżowymi

Oprogramowanie SOLIDWORKS Inspection umożliwia znaczące skrócenie czasu potrzebnego na wygenerowanie raportów kontrolnych. Wystarczy kilka kliknięć, aby utworzyć raporty kontrolne zgodne z normami branżowymi (np. AS9102, PPAP, ISO 13485) lub za pomocą edytora szablonów opracować raport odpowiadający specyficznym wymogom danej firmy. Oprogramowanie SOLIDWORKS Inspection ułatwia ponadto unikanie błędów i niespójności związanych z praktyką ręcznego wprowadzania danych.

Poprzedni
Następny

Prostsza kontrola części i wyższa jakość

Przywiązanie do jakości nie powinno negatywnie odbijać się na kondycji firmy. Codzienne czynności związane z ręcznym tworzeniem dokumentacji do celów kontroli zajmują dużo czasu i opóźniają wprowadzenie produktu na rynek. Oprogramowanie SOLIDWORKS® Inspection umożliwia uproszczenie procesu tworzenia dokumentacji kontrolnej, a także ułatwia realizację kontroli procesowej i zewnętrznej.

Usprawnij procesy kontroli jakości w firmie

Firmowe działy kontroli jakości działają zgodnie z wyznaczonymi procesami kontroli jakości. Obejmują one zwykle tworzenie takich dokumentów, jak rysunki z odnośnikami, raporty kontrolne lub inne, dodatkowe materiały związane z kontrolą części. Ręczne tworzenie dokumentacji może powodować błędy i niespójności, które w dłuższej perspektywie przekładają się na mniejszy zwrot z inwestycji. Dzięki SOLIDWORKS Inspection w krótkim czasie Twój zespół kontroli jakości jest w stanie je wyeliminować, przygotowując przy tym szczegółowy raport.

Poznaj pakiety SOLIDWORKS Inspection

SOLIDWORKS Inspection

Standard

Upraszcza tworzenie dokumentacji kontrolnej. Program SOLIDWORKS. Inspection Standard składa się z samodzielnej aplikacji oraz wbudowanego dodatku SOLIDWORKS, który umożliwia użytkownikom wykorzystywanie starszych danych w różnych formatach (pliki rysunków SOLIDWORKS, PDF,

TIFF, DXF lub DWG).

Dla kogo: projektanci, inżynierowie jakości, technicy i kontrolerzy, którzy odpowiadają za tworzenie dokumentów kontrolnych zgodnych z branżowymi standardami.

SOLIDWORKS Inspection

Professional

Wzbogaca rozwiązania programu SOLIDWORKS Inspection Standard o funkcje zautomatyzowanego wprowadzania określonych wartości do projektu kontrolnego. Każdą wartość można wpisać ręcznie, za pomocą cyfrowego średnicomierza lub importując wyniki ze współrzędnościowej maszyny pomiarowej (CMM). Ponadto program SOLIDWORKS Inspection Professional umożliwia użytkownikom bezpośrednią pracę przy użyciu danych 3D CAD, jeszcze bardziej usprawniając procedury robocze w ramach ogólnofirmowej strategii nie wymagającej rysunków

Dla kogo: inżynierowie, technicy i kontrolerzy jakości, którzy odpowiadają za kontrolę części, rejestrowanie pomiarów oraz obsługę lub programowanie urządzeń kontrolnych, takich jak średnicomierze, maszyny CMM i optyczne urządzenia pomiarowe.

Zapytaj o oferte

Zautomatyzuj proces kontroli jakości

Dodawanie odnośników do rysunków  i modeli 3D pozwala oszczędzić cenny czas. Jeśli przywiązujesz uwagę do jakości produkowanych wyrobów, SOLIDWORKS Inspection jest stworzony dla Ciebie.

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Maciej Karlic

Dyrektor ds. sprzedaży

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami